על כאבי גב, מזרן ושינה טובה

2 בפברואר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בריאות ורפואה

אנו מעבירים בממוצע שליש מחיינו, כן, מדובר על 33% ולעיתים אפילו יותר שהאדם הממוצע ישן מתוך כל חייו.

מהלך החיים גם הוא משאיר  "חותם" על גופינו אשר אותו אנו נאלצים לסחוב עמנו. אותו "חותם" כגון        נזקי גוף ובמיוחד ניזקי גב. הם מצטברים אצל כל אחד ואחת בדרך שלו או שלה, אצל חלק זו היא תוצאה של תאונת דרכים, אצל חלק הגורם המשפיע הינו העבודה, חלק מסביבה או טיב עבודתו ואלו שהצליחו ליהנות מחסדי השנים שחסו עליהם וגופם נשמר – צריך גם להודות שבסוף הגיל יעשה את שלו.

בעיות הקשורות לגב הינם שכיחות ביותר אצל רב האוכלוסייה מעל גיל 45, כאשר הספקטרום רחב מאוד החל מסתם כאב בדרך כלל בגב התחתון ועד פריצות דיסק . לרוב אנשים לא מתעסקים במניעת הגורמים אלא בטיפול כאשר הסבל מתחיל.

הבעיה העיקרית כאשר מדובר בבעיות גב, היא שאין כל כך טיפול…

גם הכאבים יכולים להופיע מסיבות רבות ומגוונות, החל מכאבים קטנים שמתורצים על ידי "ישנתי בתנוחה לא טובה" ועד לפריצות דיסק, לא כל כך תירוץ אבל לרוב נשמע כמו "אם רק הייתי יודע אז, הייתי נזהר ומשתמש בחגורה או שמרים פחות משקל".

בהקשר לטיפול, הגב הוא החלק שקושר את מרבית גופנו יחדיו והיום בעידן הסמארטפונים והעבודה במשרד, רוב האנשים מקבלים צורה חדשה במקום גב ישר, 45 מעלות או מה שידוע בכינויו "צורת סימן שאלה", צורה זו הינה בעצם הישיבה ה'זרוקה' על הכסא, כאשר הישבן לא נוגע במשענת (בגלל הלחץ שנוצר על הגב בישיבה זו למי שלא רגיל) והכתפיים יחד עם הצוואר שמוטות כלפי מטה וקדימה…

אז כדי לשנות את התנוחה שישבנו בה במשך שנים ואולי אפילו עשורים, נדרשת המון משמעת עצמית, דרך יצירתית לתזכור הבעיה ותיקון מידי (אני מדמיין מישהו לידי שמחזיק סרגל ומכה אותי בכל פעם שאני שומט את הכתפיים), כמובן שזה לא קל ואני אפילו לא אגזים אם אגיד קשה לתקן הרגלים ישנים.

אז כשהדבר מגיע למקרים יותר קיצוניים, מעבר לכאבים בגב התחתון ותנוחות שינה לא נוחות, מתחילים ביקורים רבים אצל האורתופד, ואם מדובר חלילה בבלט (מצב שבו הדיסק מתחיל לבלוט בין החוליות), מה שגורם לכאבים ושינוי הרגלים שנדרש מידית, במרבית המקרים גם החלפה של חדר השינה.

אם המצב כבר הרחיק לכת והדיסק 'פרץ את גבולותיו', מדובר בדבר שמתואר כ"פריצת דיסק", כאן כבר אין טיפול כל כך פשוט, מדובר בהזרקות "אפידורל" (החומר שמוזרק לחלק מהנשים בזמן לידה) או שמדובר במצב שבו צריך לעשות ניתוח, בשני המקרים הטיפול אינו חוויה כלל וגם אחרי הטיפול "הגלגל אינו חוזר אחורה".

על מנת לתת לגב שלנו את ההרפיה אחרי יום "עמוס" שבו הגב כל הזמן נמצא תחת לחץ, (אגב גם לחץ שהוא נפשי משפיע על מצב הגב או יותר נכון השרירים בגב שלנו), אנחנו חוזרים לבית, מקיימים את שגרת הערב שלנו ונכנסים למיטה על מנת לישון לפני היום למחרת…

אז על מנת לתת לגב את ההרפיה, שבינינו בהחלט מגיע לו, אנחנו צריכים שיהיה לנו מזרן טוב שידע לתמוך בגב כמו שצריך, כדי שיהיה משהו שיחזיק את הגב והוא לא יצטרך להחזיק את עצמו.

אנחנו בחנות המפעל של פולירון בגוש עציון, נשמח לעזור לכם בבחירת המזרן הכי מתאים עבורכם, בהתחשב במצב הבריאותי של הגב, אורך החיים, הצרכים והרצונות הייחודיים שלכם.

אנו מנסים תמיד לעשות את המיטב עבורכם, כדי שמה שיישאר לכם זה להתפנק ולישון בראש שקט.

סגור לתגובות על על כאבי גב, מזרן ושינה טובה

מאת:

חנות המפעל של פולירון בגוש עציון.פולירון כבר למעלה משלושים שנה מייצר מוצרי שינה כגון:מזרנים,ספות,מיטות,ספות נוער ועוד. מזרני פולירון הינם מזרנים ברמה הכי גבוהה גם ביחס לשוק הבין לאומי. רק חומרים הכי איכותיים ואחריות של 15 שנים. מתוך מגוון ענק תוכלו לבחור מזרן האולטימטיבי בשבילכם

פרסם באתר כ - 1 מאמרים.

.