טכנולוגיית לכידת הרצאות עוזרת לסטודנטים לשמור וללמוד

19 בינואר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה אינטרנט

מאמר הערות הדפס מאמרשתף מאמר זה ב-Facebookשתף ת אמילי סיסמור
האם אי פעם ישבת בכיתה בתיכון או במכללה ושרבטת בזעם את ההרצאה שהמורה שלך נותן? עבור תלמידים רבים, פעולת כתיבת הערות מערערת למעשה את פעולת ההקשבה ולעתים קרובות הם נותרים מבולבלים ומבולבלים עד סוף השיעור. "על מה הייתה ההרצאה הזו שוב?" הניסיון לעמוד בקצב של המילים היוצאות מפיו של מורה עשוי למעשה להזיק לתהליך הלמידה. איזה מידע יכול תלמיד לספוג כאשר המיקוד העיקרי שלו הוא להוריד הכל על הנייר לעיון מאוחר יותר? תמלול ראיון איכותני

ג'קלין מולוני, סגנית מנכ"לית וראש תחום למידה מקוונת באוניברסיטת מסצ'וסטס לואל, החליטה להתעמת עם סוגיית השימור של הסטודנטים על ידי תמיכה בטכנולוגיית לכידת הרצאות בכיתה. מולוני רוצה שתלמידים יעשו "פחות תמלול ויותר הקשבה". למעשה, היא אומרת, "אתה מאבד הרבה ממה שהפקולטה מנסה ללמד אותך כשאתה מתמקד יותר בתמלול. עם לכידת הרצאות, הסטודנטים לא מרגישים כמעט את הלחץ להוריד כל מילה".

טכנולוגיית לכידת הרצאות, מרכיב ותיק בחינוך מקוון, היא הצורה הדיגיטלית של הרצאה של מורה. במקום לשבת פיזית בכיתה להאזין להרצאה התלמידים יכולים לצפות בגרסה מוקלטת כמה פעמים שצריך. מכללות מקוונות רבות מספקות לסטודנטים שלהן תכונה של שידור חי, הרצאה המתרחשת בזמן אמת או בפודקאסטים, סדרה של הרצאות מוקלטות מראש או שיעורים שניתן להוריד לשימוש הסטודנטים. תמלול ראיונות לסטודנטים

מולוני רוצה להפוך את אחד המשאבים הגדולים ביותר של החינוך המקוון לזמינים גם בכיתות. באופן מפתיע, רוב בתי הספר הקרקעיים אינם משתמשים בטכנולוגיית לכידת הרצאות או מציעים כל סוג של אפשרות להרצאות מקוונות. בשל כך, מולוני דוגלת ביישום טכנולוגיית הרצאות בכיתות ובכיתות UMass Lowell ברחבי הארץ.

סטודנטים בשיעור מבוא לפסיכולוגיה באוניברסיטת המדינה של ניו יורק (SUNY) שבחרו לצפות בהרצאת וידאו ולרשום הערות, בניגוד לשבת בהרצאה של 30 דקות, השיגו בממוצע "15 נקודות גבוה יותר מעמיתיהם שלא עשו זאת. "

באופן דומה, 9 מתוך 10 סטודנטים של UMass Lowell דיווחו שהרצאות וידאו הזמינות באינטרנט עזרו להם ללמוד טוב יותר את החומר בכיתה. מציין מולוני, "עם לכידת הרצאות, אנו מגלים שסטודנטים מסוגלים להתמקד ולהקשיב למה שחברי הסגל מסבירים, לעומת הצורך לשרבט כל מילה". טכנולוגיית לכידת הרצאות – בצורה של סרטונים או פודקאסטים בשידור חי הוא רק אחד מהיתרונות הרבים של למידה מקוונת ואחת הדרכים שבהן טכנולוגיית למידה מקוונת חודרת לכיתות הקרקע.

סגור לתגובות על טכנולוגיית לכידת הרצאות עוזרת לסטודנטים לשמור וללמוד

מאת:

פרסם באתר כ - 386 מאמרים.

.

דילוג לתוכן