מפוחים

9 באוגוסט 2016 | מאת: | מאמרים בקטגוריה מיזוג אוויר

במפעלי תעשייה, מסעדות, מטבחים ומחסנים שונים מתבצעים תהליכי עבודה אשר במהלכם נחשפים לחלל האוויר אדים רעילים, עשן, פסולת, שמן ואבק, אשר מזהמים את האוויר ומהווים סכנה ממשית לבריאותנו ולבריאות של הסובבים אותנו. על מנת לאפשר לנו ולעובדים שלנו, במקומות מהסוג הזה, סביבת עבודה בטוחה ונעימה, נטולה מזיהומים, ניתן להתקין מפוחים.

מפוחים, מהווים היום את הפיתרון הטוב ביותר מאחר והם מסננים ומטהרים את האוויר שבא אלינו במגע. פעולת היניקה והדחיפה של האוויר מאפשרות להוציא את האוויר שספוג ברעלים ולהשאיר בחלל אוויר נקי נטול זיהומים ורעלים.

שימושים למפוחים:

כפי שציינו, השימוש במפוחים נפוץ בעיקר בשימושים תעשייתיים אולם ניתן למצוא את השימוש במפוחים גם בבית באזורים שונים, כמו במטבח, ובחדרי אמבטיה ושירותים. שימוש ביתי נפוץ במיוחד למפוח, הוא כאשר יש לנו ארובה על גג הבית.

סוגי מפוחים:

מפוח צנטריפוגלי – מפוחים צנטריפוגליים מחולקים לבעלי כניסה בודדת או כניסה כפולה בהנעת ישירה של רצועות. מפוחים אלה הם מפוחי יניקה אשר משמשים לתהליכים של יניקת אוויר. הם פועלים בלחצים גבוהים ונמוכים. הם יודעים להעביר רק אוויר שהוא רווי בשמן, אוויר אשר מגיע עם חלקיקי נסורת או חלקיקים ארוכים המסתבכים במאיצים רגילים ועבורם ניתן למצוא מפוחים מיוחדים שידעו להעביר את החומרים האלה, כמובן לפי המפרש והדרישות של אותו מפוח.

מפוח צירי – מפוח צירי, המכונה גם שואב צירי, הוא בעל כנפיים אשר מורכבות מציר מרכזי הפועל בשיטת דחיפה או שאיבה של אוויר על פי פעולת סיבוב על ציר מרכזי. במפוחים ציריים זרימת האוויר נעשית במקביל לציר המאיץ, באופן כזה שהכניסה והיציאה נעשים באותו כיוון. האצת האוויר במפוחים ציריים מתבצעת על ידי מבנה כנף המאיץ הגורם להבדל לחצים בין שני צדדיו. סיבובי המאיץ יוצרים לחץ דינמי גבוה ולחץ סטטי נמוך. את המפוחים יש להפעיל כאשר כיוון הסיבוב תואם את צורת הכף.

מפוח קווי – מפוח קווי, נפוץ לשימושים תעשייתיים, באמצעות פעולה של יניקה ודחיפה. מפוח קווי, המכונה גם לעיתים "מפוח תעלה", מתאים למיקום בצנרת של 100 מ"מ – 315 מ"מ. היתרונות שלו, נעוצים בכך שניתן להתקין אותו בכל מקום שאנו רוצים: בתחילת הצנרת, באמצע או בסוף, בהתאם למאפייניו המקום ולדרישותיו השונות של הלקוח.

במידה ואתם מתלבטים בין סוגי המפוחים השונים, תוכלו להסתייע בחברות אשר מתמחות במוצרים לסינון אוויר. לחברות אלה יש מחלקות ייעוץ מיוחדות אשר יסייעו לכם להחליט איזה מפוח הוא הכי מתאים לכם.

סגור לתגובות על מפוחים

מאת:

פרסם באתר כ - 84 מאמרים.

.

דילוג לתוכן