סביבות תנועה נפוצות של ESL

19 בינואר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה אינטרנט

המלץ על מאמר מאמר הערות הדפס מאמרשתף מאמר זה בפייסבוקשתף מאמר זה בטוויטרשתף מאמר זה ב-Linkedinשתף מאמר זה ב-Deliciousשתף מאמר זה על Diggשתף מאמר זה על Redditשתף מאמר זה ב-PinterestExpert D F Dalton
כאשר אתה משנן את המערכת של אחת עשרה תנועות, אתה מוכן לשאלה האמיתית: איך מישהו יכול לבחור במהירות את התנועה הנכונה עבור כל הברה והברה? באותה דרך שבה דוברי שפת אם שולטים בנקודות העדינות של כל שפה: לימוד כללי אצבע בסיסיים; לימוד רשימות בסיסיות של חריגים; וניחוש, בלי שום פחד, כאשר עומדים מול מילה חדשה. שירותי תמלול

הנה מספיק כללי אצבע עבור רוב המילים הנפוצות באנגלית.

1. רוב ההברות מתחילות בעיצורים. חשבו על הברה קצרה שמסתיימת גם בעיצור, והברה ארוכה מסתיימת בתנועות (כולל ה' השקטה).

2. בהברה קצרה, A, E, ואני משמיעים בדרך כלל את הצלילים של A, E ו-I קצרים ("aa", "eh", "ih").

3. בהברה קצרה, O בדרך כלל משמיע צליל של A ארוך ("אה"), אך משמיע צליל של O קצר בניו אינגלנד ("aw"); ו-U בדרך כלל משמיע צליל של schwa ("אה").

4. בהברה ארוכה, כל התנועות אומרות את שמם ("אי", "אי", "איי", "אוי", "יו"), מלבד U, שלעתים קרובות עובר ל-U ארוך ("או").

5. במילים שמקורן בשפות רומנטיות או מזרחיות, השתמש בתנועות הקלאסיות, הטהורות ("אה", "אי", "אי", "אוי", "או").

6. בהברות קצרות לא מודגשות, השתמש בשווה אם לא מצוין שום דבר אחר.

בהברות ארוכות, A, E, ואני משמיעים בדרך כלל צליל דיפתונג, המורכב מקול ארוך (כלומר, E, I, או A ארוך, בהתאמה), ואחריו I קצר מאוד ("ih"). זה אני בקושי מורגש, אבל יוצר את ה"טונג" המינורי הנפוץ במיוחד לאנגלית אמריקאית. (כדי לחקות את הטוואנג החזק יותר של דרום אמריקה, פשוט הרחב את הצליל הזה.) ניתן לתמלל את אלה "אי-איה", "אי-איה" ו-"אה-איה"; שימוש ב-I ארוך מקובל גם להדגשה ("עין-אי", "אי-אי", "אה-אי"); וגזירת ה-I מתרחשת בדיבור מהיר ("ey", "ee", "aee"), שהוא התעתיק המשמש כאן. (זכור כי "h" מציין רק איכות תנועות ואינו מבוטא.)

זה היסודות! כל שאר צלילי התנועה הם דיפתונגים, איות מיוחדים או חריגים (שוברי כללים או מילות ראייה, שניתן לשנן אותן ברשימות קצרות). תמלול הרצאות

תרגול

תרגל את סביבות התנועה הבסיסיות בקבוצות המילים הבאות.

ששת צלילי התנועות הבסיסיים של הברות קצרות מופיעים במילים טפיחה, פט, בור, פוט, לשים ופוט: קצר A, קצר E, קצר I, ארוך A (או קצר O), קצר U ו-schwa.

ששת צלילי התנועות הבסיסיים של הברות ארוכות מופיעים במילים E אילמת (ה-E לא נשמעת אלא משמשת להארכת התנועה הראשונה, ממרחק), כמו בזוג, מט, קרדית, מוטה, אילם ומוט: ארוך E, ארוך I, ארוך A (בתוספת קצר I), O ארוך, Y פלוס U ארוך ו-U ארוך.

הקצר O מאוית לרוב "או" (ציפורן, חוק, גולמי) או "או" (תפוס, הונאה, מתוח). U קצר מאוית לרוב "oo" (הוד, מבט, פיח), אך מכיוון ש-U ארוך מאוית בדרך כלל גם "oo" (מצב רוח, פחד, שן), יש להבחין בין שני סוגי המילים הללו על ידי שינון רשימות. U קצר מאוית "ou" במילים יכול, צריך, היה; זה מתומלל "אוי" כדי להיות נפרד בבירור מהתנועות האחרות.

תנועות האומרות את שמותיהם

יש לשנן את הצליל הראשוני של כל זוג תנועות בעל פה. שילובים רבים הם אינטואיטיביים; חלקם עקביים מספיק כדי להיות קלים; כמה דורשים לימוד מעמיק יותר. מלבד חמש התנועות, האות השנייה של צמד תנועות יכולה להיות גם כל אחת מהתנועות למחצה H, W, או Y, או E אילמת.

שקט E הוא הצורה הנפוצה ביותר של הכלל, "כששני תנועות הולכים, הראשון מדבר". התנועות הראשונה נותנת את צורת ההברה הארוכה שלו (שמו), ואילו התנועה השנייה שותקת:

A_E כמו בחבר "מייט", ארנב, מקל.

E_E כמו במטה "פגוש", כאן, סצנה.

I_E כמו ב-mite "maeet", שכירה, סינוס.

O_E כמו ב-mote "moht", רוכב, קונוס.

U_E כמו באילם "myoot", גס רוח, דיונה.

שילובים אחרים העומדים בחוק זה הם כדלקמן. פשוט תן שם את התנועה הראשונה בכל שורה כדי לשמוע את הצליל הנכון.

AE כמו ב-tael "teyl", אווירי, מערבולת.

AI כמו בזנב "טייל", ראשי, ישר (לעיתים רחוקות "aee" כמו במעבר, איולי).

AY כמו במגש "טריי", יום, להישאר (לעיתים רחוקות "איי" כמו באיי, באיו, פפאיה).

EA כמו ב"סליל" אמיתי, חרוז, ממוצע (פחות פעמים "אה" כמו בלחם, ראש, מזג אוויר).

EE כמו בסליל "סליל", ציוץ, עץ.

IE כמו בקשר "טאיד", שקר, פאי (לעתים קרובות יותר "אי" במילים חד הברה כמו בקצרה, צער, spiel; לעתים קרובות יותר "אי" במילים אחרות).

OA כמו בקרפדה "טוד", מעיל, עז.

OE כמו ב-toed "tohd", איילה, סלו.

הו כמו בנו "נו", הו, מצות.

UE כמו ב"טרו" אמיתי, כחול, תביעה.

ממשק משתמש כמו בפרי "פרוט", שיוט, מיץ.

כמו כן, התעתיקים של מספר צלילים מציינים בדרך כלל את האיות הנפוצים ביותר של הצלילים, כלומר "אה", "אוו", "אי", "איי", "אוי", "אוי". (התמלולים האחרים אינם איותים נפוצים באנגלית.) EY מבוטא לעתים רחוקות יותר "ee" (כמו בוני, דבש, מפתח, לימי, גלגלת); ו-OO הוא פחות oמבוטא לעתים קרובות "אוה" (כמו בספר, רגל, מכסה מנוע, מבט, פיח).

סגור לתגובות על סביבות תנועה נפוצות של ESL

מאת:

פרסם באתר כ - 386 מאמרים.

.

דילוג לתוכן