מטפלת סיעודית

3 באוגוסט 2016 | מאת: | מאמרים בקטגוריה גיל הזהב

אחד הרגעים הקשים בחיים, הוא הרגע שבו אתם מגלים כי אחד מן ההורים או קרוב משפחה שלכם נקלע למצב סיעודי מורכב. בדרך כלל, מדובר במצב אשר הקשיש אינו מסוגל לתפקד בכוחות עצמו, בכל מיני פעולות יומיומיות ושגרתיות, והוא נזקק לשירותים מצד עזרה חיצונית. אחד השירותים הנפוצים ביותר הוא שירות של מטפלת סיעודית.
מטפלת סיעודית
מטפלת סיעודית, מסייעת לקשיש בכל הדברים להם הוא זקוק. זו יכול להיות עזרה מהחל מהדברים הקטנים כמו להתלבש, להתרחץ, לאכול, להגיע לשירותים. וזו יכולה להיות גם עזרה בעריכת קניות, ביצוע כביסה, סידורים,  הליכה לקופת חולים לקחת תרופות, הליכה לבנק ועוד. אלו הם השירותים הבסיסיים שאותם מטפלת סיעודית מספקת, אבל למצב זה יש גם יתרון נוסף.

אנחנו יודעים שאחד הקשיים הכי גדולים של קשישים בכלל, ושל קשישים סיעודיים בפרט, הוא הקושי בלצאת ולהתערות בחברה, קושי שיוצר כתוצאה מכך- בדידות. היום, ניתן לראות יוזמות יפות אשר מסייעות בהפגת הבדידות אצל קשישים, כמו מפגשים אחרי הצהריים, מגורים אצלם ועוד, אולם קשישים שהם סיעודיים, יכולים לתפקד מצוין עם הראש, אבל הגוף שלהם כבר לא מאפשר להם לחוות את הדברים כמו בעבר, וההזדקקות שלהם למטפל הינו קריטי.

 

בחירת מטפלת סיעודית
קיימת חשיבות רבה ביותר באשר לבחירת מטפלת סיעודית עבור הקשיש או הקשישה. את התיווך הזה עושים חברות סיעוד. חברות הסיעוד, ינסו להבין קודם כל מהם הצרכים העיקריים של בן המשפחה שלכם שנמצא במצב סיעודי. לאחר ביצוע הבדיקות עם ביטוח לאומי, הוא יספק עבורכם מטפלת סיעודית שתהיה מותאמת לצרכים להם זקוק הקשיש. ניתן להעסיק מטפלת סיעודית שדוברת את שפת האם של הקשיש, עברית, אנגלית, רוסית, אמהרית, ועוד.

לפעמים, קשה לנו בתור בני המשפחה לשחרר, אבל אנחנו צריכים להבין שאנחנו לא יכולים להיות עם בן המשפחה שלנו 24 שעות. הדבר עלול לגבות מאיתנו מחיר כבד שעלול ליצור השלכות שליליות עלינו ועל המשפחה שלנו, גם באופן פיזי וגם באופן רגשי. אנחנו לא צריכים לסחוב את המטענים הללו לבד, אנחנו יכולים להיות רגועים עם מטפלת סיעודית.

כאשר אתם פונים לחברת סיעוד מקצועית, אתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים כי החברה הכשירה מטפלים ומטפלות סיעודיים לעבודה עם קשישים וכי הם מוכשרים ומיומנים בכל ביצוע המטלות הנדרשות עליהם.

בחרו טוב את חברת הסיעוד, בקשו המלצות מחברים שעברו תהליך דומה, קבלו חוות דעת בפורומים וברשתות החברתיות באינטרנט, על מנת שתוכלו להיות רגועים.

סגור לתגובות על מטפלת סיעודית

מאת:

פרסם באתר כ - 84 מאמרים.

.

דילוג לתוכן