למד את המוח שלך לרפא את המוח שלך

19 בינואר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה אינטרנט

ת אירינה וובסטר
האם אתה יודע שעל ידי לימוד דברים חדשים אתה בעצם משנה את מבנה המוח שלך? היכולת המדהימה הזו של המוח האנושי לשנות את עצמו בהתאם לחוויות חדשות ולידע חדש נקראת נוירופלסטיות. תמלול הקלטות לבית משפט

בכל פעם שאנו לומדים משהו חדש אנו משנים את הקשרים של נוירונים (תאי מוח) ואפילו מסלולים נוירונים שלמים. בכל פעם שאנו משנים את הסביבה שלנו – אנו משנים את מבנה המוח. בכל פעם שאנו משנים את ההתנהגות שלנו – אנו יוצרים שינויים משמעותיים במוח שלנו.

שינויים אלה יכולים להיות טובים, אבל יכולים להיות גם רעים; הכל תלוי באופי החוויות, כמו שינוי הסביבה שלך אבל הכי חשוב בתפיסה שלנו לגבי חווית השינוי, בתוספת הסביבה.

כל אירוע שאנו חווים יכול להשאיר עקבות זיכרון קבועים במוח שלנו ובכך לשנות את מבנה המוח.

לדוגמה, נערה מתבגרת שנחשפה לתמונות מפורסמות רזות יכולה להיות לא מרוצה מדימוי הגוף שלה ואז לפתח הפרעת אכילה. בדוגמה זו היא למדה שסלבריטאיות רזות נחשבות ליפות. ואז היא יצרה לעצמה חוויה שלילית חדשה באופן אוטומטי על ידי השוואה של הגוף שלה עם הגוף של הסלבריטאי. היא לא הייתה רזה כמו האדם בטלוויזיה, ולכן היא הפכה לא מרוצה מעצמה. התוצאה הסופית של תהליך נפשי-רגשי זה היא שינויים משמעותיים במבנים הנוירונים במוחה. מחשבות לא רציונליות אלו הופכות למסלולים עצביים פגומים חדשים שאחראים לאחר מכן על התפתחותה של הפרעת אכילה.

למרבה המזל, כל הזיכרונות הטראומטיים הללו אינם כתובים באבן, או "חקוקים", כדי להישאר ללא שינוי לנצח. למזלנו אנו יכולים לשנות את המבנים הפגומים הללו על ידי אירועים עוקבים ולתמלל אותם מחדש, ואז לשנות אותו לתהליכי חשיבה חדשים יותר בונים.

כל החוויות או האירועים (כמו חוסר שביעות רצון מעצמך, טראומה רגשית וכו') יכולים לקבל משמעויות שונות ושונות בהמשך החיים ושוב נוכל ללמוד לשנות את מבנה המוח לטובה.
אנו יכולים לכוון את השינויים במוח שלנו לטובה על ידי שימוש בתהליך הנקרא "נוירופלסטיות מכוונת עצמית". "נוירופלסטיות מכוונת עצמית" פירושה שעתוק מחדש ושינוי של רשתות נוירונאליות בסיסיות וזיכרונות ורגשות הקשורים בעצמך בעצמך.

אנשים עם הפרעות אכילה, חרדה, דיכאון וכדומה יכולים לעזור לעצמם לשפר את חייהם על ידי שימוש בגישת "נוירופלסטיות מכוונת עצמית" בכל שלב של המחלה. כמובן שאם יש לך הפרעת אכילה כבר 10 שנים או יותר יהיה קשה יותר לשנות את המוח מאשר אם הייתה לך אותה 5 שנים, אבל זה תלוי מאוד גם בנחישות וברצון שלך לשנות.

אנשים שיש להם נחישות ורצון לשנות יכולים ליצור את הרגשות החיוביים הדרושים לשינוי, ורגשות אלו יעזרו להם לתמלל מחדש את המסלולים הנוירונים הפגומים מהר יותר וקל יותר. אבל אם אתה מתנגד לשינוי וחסר נחישות אז אתה תישאר סובל עם מסלולים עצביים פגומים עד שתגיע במודע לנקודה שאתה חייב לשנות. או כשמגיעים לנקודה שבה כואב יותר להישאר עם ההפרעה, מאשר לשנות: לנקודה זו מגיעים בדרך כלל כשמספר בעיות רפואיות מגיעות מהתעללות בגופם לאורך השנים. תמלול משפטי

הרעיון שהמוח יכול לשנות את המבנה והתפקוד שלו באמצעות פעילויות חדשות, מחשבות והתנהגויות חדשות הוא מדהים ומביא תקווה רבה לסובלים מהפרעות נפשיות ורגשיות. אלה כוללים הפרעות אכילה, חרדה, דיכאון, הפרעות כפייתיות, התמכרויות ובעיות אחרות הקשורות ללחץ.

"ללמד את המוח שלך לרפא את המוח שלך" הוא מונח שאומר לך בפשטות, אם תלמד ללמד את המוח שלך דברים חיוביים חדשים אתה יכול לשנות את מבנה המוח שלך לטובה גם כן. אם תלמד את השיטות הנכונות, תוכל לשפר ואף לרפא את המוח שלך מהפרעות רבות. זה באמת תלוי רק בך אם אתה נשאר עם המחשבות ההרסניות הישנות או משנה למחשבות חדשות טובות יותר: האם זו הבחירה שלך?

סגור לתגובות על למד את המוח שלך לרפא את המוח שלך

מאת:

פרסם באתר כ - 386 מאמרים.

.