הפתרון המובן מאליו לעומת הפתרון המובן מאליו שלי

19 בינואר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה אינטרנט

ג'ף קופר
הפילוסופיה שלי כמאמן היא לשים לב לאופן שבו אנשים ועסקים עובדים בפועל ולאחר מכן לעבוד עם הלקוחות שלי כדי למצוא פתרון טבעי שהגיוני ביותר בהתבסס על איך הם עובדים. שיטה זו מנוגדת לחוכמה המקובלת. לעתים קרובות מדי, יועצים, מנטורים, מנהיגים, ובמידה מסוימת, מאמנים אחרים מגיעים ללקוחותיהם עם פתרון מוכן, המחפשים למעשה לשנות את הדרך הטבעית של האדם לעשות דברים כדי להתאים לפתרון. הרשה לי להסביר. תמלול הקלטות לבית משפט

בשנים הראשונות שלי כמאמן, הבנתי שאני חושב בקול רם. במילים אחרות, כאשר יש לי רעיונות או צורך לפתור בעיות, אני צריך לדבר עליהם או שהם לעולם לא יתגלו. ברגע שאני מתחיל לדבר, הדברים פשוט זורמים החוצה בזרם של תודעה; לכן, קשה מאוד לחזור לנקודה אם הזרימה מופרעת. דיבור בקול רם הוא הבסיס לאופן שבו אני עובד וקו בסיס שקובע אילו מבנים עובדים עבורי.

כדי להמחיש כיצד איך אני עובד מניע את הפתרונות שלי, אחלוק חילופי דברים שהיו לי לאחרונה עם עוזר וירטואלי חדש (VA), שהתנהל כך:

VA: היי, ג'ף. אני בטוח שאתה כבר יודע על תוכנת Dragon NaturallySpeaking 10, תוכנת הכתבה/זיהוי קול, אבל חשבתי שאולי תרצה לקרוא את הביקורת הזו בכל זאת.

אני: תודה שחשבת עלי. למעשה חקרתי את תוכנת Dragon 10 אבל בחרתי בשירות שנקרא Copytalk במקום.

VA: אה באמת? למה זה?

אני: תוכנת Dragon 10 דורשת ממני לשנות את מה שאני עושה כדי להתאים לה. אני צריך את הפתרון שיתאים לי. לדוגמה, אם אני מכתיב "מספר שתיים" עם התוכנה, הוא לא יודע אם אני מתכוון למילה שתיים, המספר 2 או נקודת התבליט 2, אז אלא אם כן אאמן את עצמי לדבר בשפה שלה, המחשבות שלי זורמות בחופשיות יופסק, מה שלא יעבוד בשבילי.

VA: הגיוני. במה שונה Copytalk?

אני: עם Copytalk, אני מכתיב לטלפון, שנשמר בקובץ שמע mp3. לאחר מכן, מישהו בהודו מתמלל אותו ושולח לי אותו במייל. מכיוון שאדם מתמלל את המחשבות שלי, לא תוכנה, הוא או היא מסוגלים להשתמש באינטואיציה כדי לפרש מה להקליד. לדוגמה, אם אני מכתיב את הדברים הבאים: "הנה נקודות המפתח…כדור מספר אחד…" וכו', אינטואיטיבית, הוא או היא יודעים שאני רוצה ליצור סדרה של כדורים שמתחילים במקום הראשון במקום הראשון. מאשר הקלדת "כדור מספר אחת" וכן הלאה. תמלול משפטי

VA: הא?

אני: תחשוב על זה ככה….עבור רוב האנשים, תוכנת Dragon 10 היא הפתרון הברור. הבעיה היא שאני חושב בקול רם, אז לעצור לחשוב על איך לומר "כדור מספר אחד" קוטע את המחשבות שלי ואני מאבד את זה. הפתרון הברור שלי היה ללכת ל-Copytalk כי אני לא צריך לשנות את הדרך שבה אני עושה דברים; זה נותן לי לעשות את מה שאני עושה באופן טבעי.

האם אתה יכול לראות איך Copytalk הוא פתרון טבעי יותר עבורי? האם אתה יכול לראות כמה מביכה (וקשה) תוכנת Dragon 10 תהיה אם אצטרך לעצור באמצע מחשבה וכמעט לתרגם את מה שאני מנסה לומר לשפה שהתוכנה מפרשת נכון?

הדוגמה הפשוטה הזו ממחישה בעוצמה איך אני רואה את העולם ואיך אני מתנהלת באימון. המלצת התוכנה מייצגת את מה שה-VA שלי האמין שיהיה פתרון ברור עבורי; עם זאת, זה היה ההפך (פתרון לא טבעי) בהתבסס על איך אני עובד. Copytalk, לעומת זאת, הוא הפתרון המובן מאליו שלי, כי הוא מתאים יותר לאופן שבו אני עובד באופן טבעי.

אז איך אתה מגיע ללמוד איך אתה עובד באופן טבעי? על ידי תשומת לב למה שאת שמה לב אליו, ועל ידי שימת לב למה שקל לך, מה קשה לך ומה טבעי או לא טבעי עבורך. אני קורא לזה מיומנות ההשתתפות. זה לא "דבר"; זה "תהליך". כמאמן קשב, התפקיד שלי הוא לעזור לך לשים לב למה אתה שם לב, ללמוד איך אתה עובד, ולתת לך תוכנית שתאפשר לך לפתור בעיות ולבנות מבנים שיניעו אותך קדימה על ידי לקיחת הדרך. של התנגדות לפחות.

בחיים, בעסק או בקריירה שלך, שום דבר לא עובד ברמה הגבוהה ביותר שלו אם אתה שם לב לדבר הלא נכון. ג'ף קופר הוא אחד ממאמני הקשב היחידים בעולם. הוא עוזר לעסקים, לאנשים פרטיים ולבעלי הפרעת קשב (ADD) לשים לב לדבר הנכון. אם אתה חושב על זה, כל ההדרכה, החינוך, הייעוץ או הייעוץ טובים רק כמו הדיוק או האיכות של מה שאתה שם לב אליו.

סגור לתגובות על הפתרון המובן מאליו לעומת הפתרון המובן מאליו שלי

מאת:

פרסם באתר כ - 386 מאמרים.

.

דילוג לתוכן