לתמלול אודיו באמצעות זיהוי קול יש מעט מאוד משתמשים

19 בינואר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה אינטרנט

כאשר טכנולוגיית זיהוי הקול נוצרה לראשונה, מתמללי אודיו רבים חשבו שהקריירה שלהם תסתיים בקרוב, אך כעת, כשהטכנולוגיה קיימת כבר יותר מעשור, השימוש המסחרי בטכנולוגיה עדיין לא הגיע לרמה שבה יכול להוות איום רציני על קיומן של חברות לתמלול אודיו או מתמללים. תמלול טקסט

מחלקות הפקה של חברות מדיה המשתמשות בתמלול אודיו לתהליכים שונים סבורים שזיהוי קולי אינו עומד בתקני האיכות הדרושים להם בתמלול. לחברות הטלוויזיה שמשתמשות בתמלילים להוספת כתוביות לתוכניות היו ציפיות גבוהות מיישומי זיהוי קולי, אך לאחר שנבדקו, היו בתמלילים שגיאות בולטות, וכדי שהכתוביות יסונכרנו בצורה מושלמת עם האודיו בתוכניות הדיוק שהם חיפשו היה קרוב ל-98%.

ספקי שירותי הבריאות הרגישו שיישומי זיהוי קולי יעזרו להם לצמצם עלויות על תמלול רפואי, ורופאים רבים קנו את התוכנה היקרה, רק כדי לזרוק אותם מאוחר יותר לאחר שהתנסו בהם בקצרה עבור התכתיבים שלהם. המינוח הרפואי המורכב בו משתמשים הרופאים בהכתבות לא זוהה במדויק על ידי התוכנה, וחלקים בתמלילים הרפואיים היו ריקים או שגוי איות, ודרשו עריכה מחדש. תמלול טלפון

טכנולוגיית הזיהוי הקולי מבוססת על תהליך המרת סאונד ראשון לפורמט דיגיטלי התואם למחשב, קצב הדגימה של האפליקציה קובע את איכות ההמרה מאנלוגי לדיגיטלי, ובמהלך תהליך זה רמת הרעש צריכה להיות להיות מסונן, כך שהמיקרופון לא קולט שום רעש אחר, מלבד הרמקולים, צריך להבין את מורכבות הטכנולוגיה כדי שהיא תהיה משתלמת מבחינה מסחרית. אבל כדי שזה יקרה, אנשי המולטימדיה, הרופאים, עורכי הדין שזקוקים לתמלול אודיו צריכים הכשרה והדרכה לגבי שימוש בטכנולוגיית זיהוי קול.

כפי שזה נראה כעת, אנשי מקצוע אלה מרוצים משימוש במשאבי אנוש לתמלול אודיו, וחברות תמלול אודיו כאן כדי להישאר, עד שיישומי זיהוי קולי יתקבלו בחיוב לשימוש.

סגור לתגובות על לתמלול אודיו באמצעות זיהוי קול יש מעט מאוד משתמשים

מאת:

פרסם באתר כ - 386 מאמרים.

.

דילוג לתוכן