התעלומה מס' 1 עבור כל הים לעתיד

19 בינואר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה אינטרנט

Brian Mast
כל אדם שאי פעם רצה להיות סופר היה צריך קודם כל לפענח את התעלומה מספר 1 של יצירת הספר. התעלומה היא זו: איך אני כותב את הספר שלי? תמלול לשעה

סופר אחד הגיע אליי עם קופסת קרטון. כל מה שמצא על הנושא שלו היה בקופסה הזו, והוא אסף פיסות מידע במשך שנים. אבל אתה יודע מה? הצלחתי לעזור לו להכין ספר ממה שהיה בתוך קופסת הקרטון!

ת אחרת הקליטה את עצמה במסגרת ראיון, אחרת הקליטה את הדרשות שלו, אחרת ממש הקלידה את זה במחשב, ואחרת הגישה לי ערימה של 12 אינץ' של פתקים. בכל מקרה היה לנו ספר תוך כמה חודשים קצרים.

האם פתרת את התעלומה מספר 1?

התשובה ל"איך בעצם אני כותב את הספר שלי?" הדילמה קלה יותר ממה שזה נראה. הסוד לפיתוח התעלומה מס' 1 של יצירת הספר… הוא להכריח את עצמך לעשות כל מה שעובד בשבילך.

הנוסחה הדו-חלקית הזו של Force + Whatever Works For You עובדת ללא רבב, אבל אתה חייב לגרום לזה לקרות בעצמך.

דוגמה מס' 1: נניח שבטי היא אחת מהאנשים שאוהבים להקליד ויכולה לחשוב בזמן שהיא מנקרת את המקלדת. ברור שהתשובה עבורה היא לשבת ולכתוב את הספר שלה ישירות למחשב שלה. עם זאת, הנטייה הטבעית שלה היא להיות עסוקה בדברים אחרים, להיות עייפה או מוסחת, או למצוא משהו אחר מרגש יותר לעשות. בטי צריכה להפעיל כוח ליכולתה והיא תיגמר תוך זמן קצר.

דוגמה מס' 2: ג'ון, לעומת זאת, שונא לכתוב, לא יודע לאיית ויש לו מקרה קבוע של חסימת סופרים. הוא תקוע… אבל הוא אוהב לדבר. התשובה עבורו היא להשיג מקליט, או חבר שיקשיב ויקליט אותו, ולדבר על זה. ערכו מתווה של נקודות לכיסוי, ואז הכריח את עצמו לדבר על כל נקודה. משם, הספר שלו מוכן לתמלול, עריכה, והוא יקבל את הספר שלו. תמלול מסמכים

דוגמה מס' 3: מייק, כומר שעבדתי איתו לאחרונה, היה עסוק מכדי לכתוב ספר, אבל הוא הקליט סדרה של 7 תקליטורים. לקחתי את התקליטורים האלה, תמללתי אותם, ערכתי את הטקסט שלו והאכלתי אותו בספר שלו, פרק אחר פרק. תוך שבועות הוא ראה את ספרו מתגבש, ותוך כמה חודשים ספרו הושלם.

מה שאתה אוהב לעשות, מה שעובד בשבילך, זו התשובה. אל תנסה לרגע להכריח את עצמך לעשות מה שאתה לא רוצה לעשות. לעולם לא תסיים את הספר שלך כך. תפסיק!

במקום זאת, בחר את הגישה שאתה אוהב, הפעל כוח באמצעות משמעת משלך או אחריות עם חבר, והספר שלך יופיע לפניך!

ובכך תפתרו את התעלומה מספר 1 של יצירת ספרים.

סגור לתגובות על התעלומה מס' 1 עבור כל הים לעתיד

מאת:

פרסם באתר כ - 386 מאמרים.

.

דילוג לתוכן