למד סולו גיטרה באמצעות ליקוקי גיטרה קצרים

18 בינואר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה אינטרנט

דניס סנט ז'רמן
לימוד סולו גיטרה מבלי להרביץ לעצמך על התווים הנכונים או לגשש אחר האצבעות הנכונות הוא משהו שכולנו עובדים לקראתו כאשר לומדים לסולו על פני שינויי אקורדים. יש מוזיקאים שלא בנוח עם הרעיון של שימוש בליקות גיטרה כי הם חוששים שזה יעכב את היצירתיות שלהם. תמלול הקלטות

אבל ליקוקי גיטרה שנלמדו נכון יכולים לשפר את הסולו שלך ולהפוך את הרעיונות שלך לחלקים יותר. הרעיון הוא לא להשתמש בהם תו עבור תו וקצב עבור קצב אלא להשתמש בהם כדי להביע משהו שאתה כבר שומע. ומה שאתה שומע יהיה ממש מתחת לאצבעותיך.

חשבו על התהליך כאלתור על ידי חלקי פאזל. כל לייק גיטרה קצר הוא קטע מוזיקלי שתרגלת עד שהוא מרגיש כמו יחידה אחת. עשית את התווים ואת האצבעות, ואתה יכול לנגן את כל הריף. אז אתה פשוט מכניס את הליקוקים או חלקי הפאזל האלה בזה אחר זה כדי ליצור את התמונה השלמה. אתה תפיק את המרב מזה אם תלמד כל ליק ב-12 מקשים.

אתה יכול לפתח תוכן מלודי וליצור ליקוקים משלך על ידי ביצוע השלבים הבאים.

מצא התקדמות אקורד קצרה לנגינה בקצב איטי בינוני והקלט אותה להשמעה. זה יכול להיות ii-V7 או שזה יכול להיות קטע שמונה תיבות של מנגינה. אם אתה צריך תוכנת הקלטה, פשוט חפש את Audacity, היא חינמית ודי קלה לשימוש.

כשתהיה מוכן, הפעל את האקורדים שזה עתה הקלטת והתחל לפזר על האקורדים ואז הקלט בערך 2 או 3 דקות משירתך.

לאחר מכן, הקשיבו למה שהקלטתם. לאחר שהכרתם את מה ששירת, רשמו מספר קטעים. בפרט רצפים שאהבת במיוחד וגם כמה דפוסים ששרת שוב ושוב. קטעי המנגינה הקטנים האלה מייצגים את האישיות המוזיקלית שלך.

כשתנסה לראשונה את התרגיל הזה אתה עלול להחליט שאתה באמת לא אוהב שום דבר ששרת. העצה שלי היא לא לתת לזה לעצור אותך. פשוט מצא דפוסים שאתה הכי פחות שונאים ולהמשיך.

איפה עוד אפשר למצוא ליקוקים? אתה יכול לתמלל סולו גיטרה ישירות מהקלטות. או למצוא אותם בספרים ובאינטרנט, פשוט חפש "ליקוקי גיטרה". אתה יכול גם לשאול מישהו שהוא מורה למוזיקה או חבר אחר שמנגן מוזיקה.

ברגע שמצאת ליקק שאתה אוהב, אתה צריך לעבד אותו.

עבדו על האצבעות הטובות ביותר ותרגלו אותה עד שהיא נשמעת ומרגישה כמו מחשבה שלמה ולא צרור פתקים הדבוקים יחד. תמלול בזמן אמת

נתח את צורת הלק, למשל, האם זה מרווחים רחבים או סקלרי או כרומטי? מה הקשר בין התווים שאתה מנגן לאקורד.

ברגע שיש לך הבנה טובה של הליק במפתח אחד אז שחק את הלייק בכל שנים עשר המקשים. אתה יכול להשתמש בתוכנה כמו "להקה בקופסה" כדי לנגן את האקורדים בזמן שאתה מנגן את הלייק. Band in a box זה נהדר כי אז אתה יכול להגיד לתוכנה לנגן את אותה התקדמות אקורד במפתח אחר ופרסטו, יש לך קטע קצב שמתנגן במקלד אחר ללא טעויות בתזמון. תרגל את נגינת הלייק בכל שנים עשר המקשים עם מעט או ללא היסוס ביניהם.

השלב הבא הוא להחליט כיצד ניתן להשתמש בליקק בצורה הטובה ביותר על פני אקורדים. הבנה טובה של התיאוריה תעזור לך להבין את הקשר של כל תו של הלקיקה לאקורד.

סגור לתגובות על למד סולו גיטרה באמצעות ליקוקי גיטרה קצרים

מאת:

פרסם באתר כ - 386 מאמרים.

.

דילוג לתוכן