כיצד לגלות את אבותיך – תחילת העבודה

18 בינואר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה אינטרנט

אליס קית'
האם אי פעם רצית לגלות אבות קדומים ולחוות את הריגוש שבגילוי קרוב משפחה אבוד או מפורסם? כאשר "הבאג נושך" גם אתה עלול להיות ערמומי עד השעות הקטנות של הלילה. גיליתי ב-30 השנים האחרונות של גידול אילן היוחסין שלי (עורכת מחקר גנאלוגי) ודיבור עם אחרים, שלרבים מאיתנו יש תשוקה לדעת יותר על החיים שלנו – לדעת יותר מאשר רק את הזיכרונות מהחוויות שלנו. תמלול הקלטות לבית משפט

זה טבעי כשאנחנו רוצים לדעת יותר על מוצא המשפחה שלנו ועל מוצאי מחקר. ייתכן שאחד מאבותינו היה מדינאי, ממציא או משורר מפורסם, מטיף או סתם חקלאי צנוע עם אחד עשר ילדים להאכיל ולחנך. לכל קרובינו המוקדמים בקו הישיר הייתה תרומה כלשהי לחיינו הנוכחיים. אבל שאלה נפוצה וחוזרת היא: "כיצד אוכל למצוא את הפרטים והקרוב על אילן היוחסין שלי?".

ברור שמקור מידע עיקרי הוא האינטרנט. למרבה המזל, המידע נמצא שם בשפע. רוב האנשים יודעים שאפשר למצוא כמעט כל דבר באינטרנט אם רק יודעים איפה ואיך למצוא אותו. אתרי אינטרנט רבים כמו Ancestry.com, Genealogy.com ו-Rootsweb.com מתמקדים באספקת משאבי מחקר גנאלוגי בשפע. הם מלאים במקורות וסוגי נתונים רבים ושונים. אתה יכול למצוא מבחר גדול של רשומות חיוניות כמו רישיונות נישואין, פנקסי לידה ופטירה ותעודות. רשומות רבות אחרות זמינות גם כמו החזרי מפקד אוכלוסין, צוואות, רישומים צבאיים, ספריות ערים בעבר, רישומי קהילה ומידע מס.

אחד האתגרים שיש לנו הוא פשוט למיין את מספר האנשים כדי למצוא את אלה שקשורים לאילן היוחסין שלנו. זה מדהים לכמה אנשים היו שמות מדויקים או דומים או כמו אותו אב קדמון שאתה מחפש. לעתים קרובות, חלקי הפאזל המדויקים שאתה צריך כדי לפתור את השאלה יגיעו מזיכרון של אחד מקרוביך החיים או אולי אפילו מדברים שאתה זוכר בעצמך לגבי האירוע. למצוא את החלק הבא של מידע קריטי עשוי להיות קל כמו חיפוש ב-Google.com או באחד ממנועי החיפוש האחרים. האינטרנט מציב כמות מדהימה של מידע ישן ומעורפל ממש בהישג ידך.

כמה משאבים חדשים יותר כמו רישומי אליס איילנד יכולים לעתים קרובות לעזור לך למצוא עובדות מעטות ידועות על חיי האב הקדמון שלך באירופה לפני הגעתם לניו יורק. מגוון גדול של רשומות מקוריות או סריקות או מיקרופילמים של רשומות בכתב יד עשוי גם להיות נגיש מאוד. דוגמה לכך היא ארכיון הרשומות ההיסטוריות מבית המשפט המקומי שלך.

זכור שאפילו האינדקסים הדיגיטליים מקוונים הועתקו מרשומות בכתב יד. כלומר, ייתכן שהמתמלל קרא לא נכון או פירש לא נכון את הפרטים. כמו כן, רבים מהאנשים שכתבו את הרשומות המקוריות הללו לא אייתו נכון. חשוב לזכור זאת. כאשר השביל מתקרר, חפש חלופות וגרסאות באיות. תמלול משפטי

על ידי נסיעה למרחק קצר ועל ידי שימוש בשירות הדואר, אישורים ורישומים מקוריים רבים עשויים להיות זמינים בקלות. כמה מהמשאבים העשירים מכולם עשויים להיות בתי משפט וספריות שכונתיות. היסטוריה של מחוז ומשפחה, כמו גם רשומות הנוגעות ללידות, נישואים, גירושים, אימוצים ומוות עשויים להימצא בארכיון המחוז או שהם עשויים להיות זמינים ממחלקת המדינה לסטטיסטיקה חיונית. סוכנויות אלה ישלחו לך לעתים קרובות בדואר עותקים של הרשומות החיוניות הללו (בתשלום) אם הן אינן קרובות מספיק כדי לבקר באופן אישי.

רישומי לידה, נישואים ומוות חיוניים מכילים בדרך כלל פרטים ורמזים שממלאים את החסר. לאחר מכן אתה חוזר למקורות מקוונים כדי להמשיך את השלב הבא. ניתן למצוא מיקרופילם או רישומים ממוחשבים של עיתונים היסטוריים המכילים סיפורים והספדים מלאים בפרטי משפחה בספריות רבות. רישומי בתי קברות ואבני קבר יכולים גם להיות מקור למידע רב ערך הן על הפרט והן על המשפחה. מספר רב של רישומי בתי קברות ניתן למצוא באינטרנט. אל תשכח ואל תנחה את הפרטים השמורים גם ברישומי בתי הלוויות.

חפירה בשורשי המשפחה וגידול אילן היוחסין שלך יכול להיות תחביב מאוד מתגמל. עבור רבים, "הריגוש שבציד" וגילוי דבר שקשה למצוא שקושר אותך לאיזה אב קדמון מפורסם (או ידוע לשמצה) מגיע לשיא רמת העניין והופך לכוח מניע. עבור אחרים מאתנו, הדחף הוא יותר בידיעה שהרשומות שלך מספקות מורשת משפחתית נפלאה שניתן ליהנות ממנה ולהעריך דורות אינסופיים של בני משפחה עתידיים. לא משנה מה המוטיבציה שלך, גנאלוגיה יכולה להיות תחביב מרגש ומעורר. קח את הצעד הבא היום בגילוי אב קדמון חבוי באילן היוחסין שלך.

סגור לתגובות על כיצד לגלות את אבותיך – תחילת העבודה

מאת:

פרסם באתר כ - 386 מאמרים.

.

דילוג לתוכן