לנגן בליקקי גיטרה – איך לעשות את זה בפועל

18 בינואר 2022 | מאת: | מאמרים בקטגוריה אינטרנט

ת ג'ניפר הריסון
ישנן מספר דעות על ליקוקי גיטרה. יש גיטריסטים שאוהבים לנגן בלייקים בעוד שאחרים מתעבים אותם. עם זאת, לימוד או ביצוע ליקוקי גיטרה קשורים לסגנונות הנגינה בגיטרה ועשויים להתגלות כפעילות מאוד פורייה ומהנה. תמלול לעורכי דין

ליקוקים אינם אלא שילוב של תווים או ביטויים מוזיקליים, המשמשים בשורות מלודיות. למרות שהם מוסיפים הרבה סגנון לטכניקות הנגינה של הגיטרה, רוב הגיטריסטים לא מאשרים לנגן בליקות. הם רואים בהם חיקוי של הגיטריסטים המפורסמים שקדמו להם ולא מוצאים מקוריות בנגינה בהם.

עם זאת, רוב בני האדם לומדים הרבה דברים הרבה יותר טובים מחיקוי. לפיכך, חיקוי ליקוקי הגיטרה של גיטריסט ותיק לא רק עוזר למוזיקאי לחסוך זמן רב בלימוד ומחקר על ניואנסים שונים של נגינה בגיטרה, אלא גם בשיפור אלה ליצירת סגנון נגינה משלו בגיטרה.

היו מקרים, שבהם מוזיקאים שחיפשו מקוריות בנגינה בגיטרה, בילו שעות, אפילו שנים בניסיון להלחין את הגיטרה שלהם, אך עם מעט הצלחה, מה שהוביל לתסכול רב. נגינה בגיטרה בצורה יעילה ומופתית מחייבת למעשה לתמלל את הסגנונות של כמה מהגיטריסטים המפורסמים בעולם ולאחר מכן לנתח ולהתאים אותם לסגנון שלו, ובכך להמציא טכניקה חדשה לגמרי. תמלול לשעה

למרות הכל, זה לא כל כך קל כמו שזה נשמע כמו שצריך ללמוד איך הליקוקים שאדם תמלל מתנהלים בצורה הטובה ביותר. המשמעות היא שהנגן בגיטרה צריך להבין איזה אקורד או תו גורם לליקים להישמע הכי טוב ולהתאים את הלייק בהתאם לכך.

ברגע שהגיטריסט מבין איך הלייק נשמע הכי טוב, הוא יכול להתאים ולעצב אותו כרצונו וכך, לגבש סגנון חדש לגמרי. כדי לוודא שהלייקים מותאמים כראוי, הגיטריסט יצטרך ללמוד כראוי את המשפטים המוזיקליים כדי להתאים את הליקוקים לפי הסגנון שלו.

לנגן בלייקי גיטרה זה לא רק חיקוי של סגנון של מישהו אחר ולקרוא לזה כך יהיה לגמרי שגוי. הסיבה לכך היא שזה מצריך עבודה קשה כמו המצאת הסגנון של עצמך ולכן, אין לראות בו בזוי.

סגור לתגובות על לנגן בליקקי גיטרה – איך לעשות את זה בפועל

מאת:

פרסם באתר כ - 386 מאמרים.

.

דילוג לתוכן