החזרי מס לשכירים

13 ביולי 2016 | מאת: | מאמרים בקטגוריה יעוץ מס

הידעת של-80% מהשכירים מגיע החזר מס?

בשנים האחרונות הפכו החזרי המס לנפוצים ובצדק. יותר ויותר שכירים פונים ליועצי מס בדרישה לקבלת החזרי מס בעבור שנות מס קודמות ומגלים להפתעתם כי הם זכאים לסכומים גדולים.

הסיבות לקבלת החזרי מס לשכירים הינם רבות ומגוונות ויש לבדוק עבור כל שכיר האם בדיווח והתשלום למס הכנסה התחשבו בכל הזכויות וכן שהחישוב היה מדויק.

הסיבות העיקריות לקבלת החזרי מס:

תנאים מזכים, זיכויים, ניכויים, תקנות, הטבות וכללים המאפשרים לשלם פחות מס.

ניתן לדרוש החזרי מס עד שש שנים אחורה. מעבר לתקופה הזאת חלה התיישנות.

כל שנה שעוברת אנו מפסידים את הכספים העודפים שמס הכנסה גבה. חשוב לדעת כי את הכספים הללו הוא לא מחזיר אלא אם דרשתם אותם בחזרה באמצעות דוח החזר מס.

בכדי למקסם את ההחזר יש לקחת בחשבון את כל הזיכויים והניכויים.

החזר מס נובע בגין תשלום יתר של מס הכנסה. מצבים אלו נגרמים בעיקר בגין טעויות בחישוב המס שנעשו על ידי המעסיק או מחוסר ידע שלו או של העובד.

להלן כמה דוגמאות:

עבודות במקביל

תואר אקדמאי

פנסיה ופיצויים

חופשת לידה

תשלומי פיצויים

תושב חוזר

מס הנצחה

משוחררים

תרומות למוסדות ציבוריים המוכרים על פי סעיף 46

תשלום מזונות

חד הורית

משלמים ביטוח חיים ומשכנתא

עולה חדש

ילד נטול יכולת

תשלום למוסד סיעודי

גר בישוב ספר

פעילות בשוק ההון

מכרתם דירה ושילמתם מס שבח

אם עבדתם בכמה עבודות ולא ביצעתם תיאום מס

שכירים מסוימים זכאים לקבלת נקודות זיכוי בתשלומי מס הכנסה המקטינות את תשלומי מס ההכנסה (על פי פקודת מס ההכנסה). לדוגמא: נקודות זיכוי ינתנו לחיילים משוחררים או להורים העומדים בראש משפחה חד-הורית או לתושבי יישובי ספר.

החזרי מס עבור תקופות מסוימות בשנה בהן השכיר לא עבד – מאחר ומס ההכנסה מחושב על פי ממוצע שנתי כאשר אדם לא עובד במהלך כל שנת המס, ממוצע השכר שלו בפועל נמוך יותר מהממוצע השנתי שחושב, על כן יהיה זכאי אותו שכיר להחזרי מס בעבור החודשים בהם לא עבד במהלך שנת המס.

מתן תרומות – על-מנת ששכיר יהיה זכאי לקבלת החזר מס על תרומות עליו לתרום למוסדות ציבוריים ללא מטרות רווח, המספקים קבלה לתורם בהתאם לסעיף 46 לפקודת מס הכנסה. מוסדות אלו מופיעים ברשימות של רשויות המס המתעדכנות באופן תדיר, כך שלפני הענקת תרומה למוסד מסוים, חשוב לבדוק כי הוא אכן מופיע ברשימות אלו.

ילד נטול יכולת – החזרי מס עבור ילד אשר סובל מאחת מהבעיות הבאות: פיגור שכלי, שיתוק מוחלט, ריתוק למיטה בתמידות, עיוורון, אי שפיות או אוטיזם.

סגור לתגובות על החזרי מס לשכירים

מאת:

פרסם באתר כ - 8 מאמרים.

.

דילוג לתוכן