דימוי עצמי נמוך בעזרת טיפול בתנועה

5 ביולי 2016 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בריאות נפשית

הסיבות לדימוי עצמי נמוך הם רבות ומגוונות. האדם הסובל מדימוי עצמי נמוך בדרך כלל לא יודע כיצד להתמודד עם הבעיה. הדרך היעילה ביותר שאני מצאתי בחדר הטיפולים, היא ללמד את האדם לא להתרגש כל כך ממה שהוא מרגיש! העובדה היא שאנחנו לא יכולים לשלוט על הרגשות או על המחשבות שלנו, אבל אנחנו כן יכולים לשלוט בהתנהגות ובמעשים שלנו. ולכן ברגע שעולים רגשות לא נעימים, כמו פחד, חרדה, ספק, בושה, מבוכה זה לא אומר שאנחנו לא יכולים להמשיך לעשות את מה שאנחנו רוצים. ולהשיג את המטרות שלנו.

לדוגמא גבר שמרגיש קושי גדול להתחיל עם בחורה, הוא מספר לעצמו שבגלל שהוא ביישן ובגלל הדימוי העצמי הנמוך שלו הוא לא מסוגל לעשות את זה. הוא נשאר לבד, לא בזוגיות, מרגיש ממורמר ומתוסכל ובתחושה שהוא לא יכול לצאת מהמעגל הזה בגלל הדימוי העצמי הנמוך שלו. האמת היא שזה לא מחייב במציאות. יש אפשרות להמשיך להתנהג בעולם ולהשיג את המטרות שלנו למרות מה שאנחנו מרגישים. גבר יכול לגשת לאישה ולהתחיל איתה אפילו שהוא מרגיש ספקות, ביישנות או חרדה. רגשות הם דבר חולף הרבה פעמים אחרי שנעשה את הצעד נגלה שהשד לא כזה נורא. וגם אם אמרו לנו לא עדין יכולתי לעשות את זה וכדאי שאני המשיך עד שאני אמצא את האחת שתגיד לי כן. אבל צריך לפתח את מיומנות ההקשבה כלומר להסכים לפגוש את כל הרגשות ולא לתת להם לחסום אותנו כל כך. את זה ניתן לעשות בטיפול בתנועה שבו אנחנו פוגשים את הרגשות שלנו ומסכימים לנוע איתם למרות השיפוט, הבושה או המבוכה.

לטיפול בדימוי עצמי נמוך בעזרת טיפול בתנועה אתם מוזמנים לפנות אלי אשמח לעזור לכם.

סגור לתגובות על דימוי עצמי נמוך בעזרת טיפול בתנועה

מאת:

תרפיסטית בתנועה מוכרת על ידי משרד הבריאות. מתמחה בטיפול בדימוי עצמי נמוך והתמכרות לסמים. בעלת קליניקה פרטית בתל אביב ובעמק חפר.

פרסם באתר כ - 1 מאמרים.

.

דילוג לתוכן