חיתוך לייזר מדויק.

27 בדצמבר 2021 | מאת: | מאמרים בקטגוריה עיצוב פנים

בחיתוך בלייזר אנו מתכוונים לתהליך הפרדה המאפשר לחתוך חומרים מתכתיים ולא מתכתיים בעוביים שונים. הבסיס לתהליך זה הוא קרן לייזר, אשר מונחית, נוצרת ונפלטת בצורת קרן. כאשר קרן הלייזר פוגעת בחומר העבודה, החומר מתחמם עד שהוא נמס או מתאדה. בשלב זה, כל כוח הלייזר מרוכז בנקודה בקוטר שלרוב הוא פחות מחצי מילימטר. כאשר מופעל לנקודה זו יותר חום ממה שיכול להיפלט על ידי הולכה תרמית, קרן הלייזר חודרת כולה לתוך החומר: תהליך החיתוך החל. בעוד שבתהליכים אחרים מדובר בכלים כבדים שמפעילים כוחות אדירים על חומר העבודה, קרן הלייזר מבצעת את משימתה ללא מגע. בדרך זו החומר עצמו, אינו מתעוות או נפגע.

 

היתרונות של חיתוך לייזר

מגוון חומרים

כל החומרים הנפוצים בעיבוד תעשייתי, מפלדה ועד אלומיניום, נירוסטה, ועד חומרים לא מתכתיים, כגון פלסטיק, זכוכית, עץ או קרמיקה, ניתנים לחיתוך בלייזר בבטחה ובתוצאות באיכות גבוהה . בעזרת כלי זה ניתן לחתוך יריעות בעוביים שונים: מ-0.5 ועד למעלה מ-30 מילימטרים. ספקטרום רחב מאוד זה של חומרים הופך את הלייזר לטוב ביותר מבין כלי החיתוך עבור יישומים רבים בתעשיית המתכת ובתעשייה שמרכזה בחומרים אחרים שאינם מתכת.

חופש מתאר

קרן הלייזר מחממת את החומר באופן מקומי בלבד ושאר חלקי העבודה אינם חווים כמעט עומס תרמי. מרווח החיתוך רחב רק מעט מהרדיוס, ובכך מאפשר לחתוך אפילו קווי מתאר מורכבים, שנשארים חלקים וללא עקבות של שבבי חיתוך. ברוב המקרים, פעולות גימור שגוזלות זמן אינן נחוצות עוד. בשל גמישותו, תהליך החיתוך משמש למגוון רחב של גרסאות ובבניית אבות טיפוס.

 

קצוות חיתוך באיכות גבוהה עם פולסים קצרים במיוחד

הלייזר מאדה כמעט את כל החומרים כל כך מהר עד שההשפעה התרמית כמעט ואינה מורגשת. זה יוצר קצוות חיתוכים באיכות גבוהה מאוד. מסיבה זו, לייזרים אופטימליים לייצור חפצי מתכת, כגון סטנטים לטכנולוגיה רפואית. בתעשיית מוצרי תצוגה, לייזרים קצרים במיוחד חותכים זכוכית מחוסמת כימית.

 

גלה את מוצרי החיתוך בלייזר שלנו

Pixelim מציעה מכונות עבור חיתוכי לייזר דו-ממדיים ותלת-ממדיים המגוונים ביותר.

 

עוד מידע

תהליך חיתוך בלייזר

הבסיס של חיתוך הלייזר מיוצג על ידי האינטראקציה בין קרן הלייזר הממוקדת לבין חומר העבודה. רכיבים וכלי העזר רבים משמשים על ומסביב לקרן הלייזר כדי לאפשר לתהליך זה להתנהל בצורה בטוחה ומדויקת.

מחפשים חיתוך לייזר מדויק, מקצועי, איכותי ובמחיר הוגן?
פנו עוד היום לבית הדפוס פיקסלים ואחד מצוות המומחים שלנו ישמח לעמוד לשירותכם!

סגור לתגובות על חיתוך לייזר מדויק.

מאת:

פרסם באתר כ - 15 מאמרים.

.

דילוג לתוכן