הקורונה נגמרה והגיע הזמן לצאת לחופשה

19 בדצמבר 2021 | מאת: | מאמרים בקטגוריה הצלחה

הקורונה סוף סוף נגמרה, ואתם מחליטים לצאת לחופשה עם הילד שלכם, או אם אין לכם ילד אולי האחיין שלכם, הילד מתרגש נורא כי זאת החופשה הראשונה שלו, ואתם מתרגשים ביחד איתו, קצת אחרי שסיימתם את השופינג בדיוטי פרי אתם עולים למטוס, מתיישבים ליד החלון, ותוך כדי שהמטוס ממריא ואתם מסתכלים על הנוף המדהים של השמיים והעיר מלמעלה אתם צוללים לתוך חלום על מה שאתם עומדים לעשות בחופשה שלכם, פתאום, משהו מוציא אתכם מהחלום, המטוס התחיל לרעוד, האור נכבה ומסכות חמצן נופלות מלמעלה. עכשיו עומדת בפניכם הדילמה, למי תשימו מסיכה קודם, לעצמכם או לילד?

 

כבר אני אסביר מה הסיבה ששאלתי אתכם את השאלה הזאת, אבל לפני זה אני אספר על הסוד ליצירת חיבור מיידי עם אנשים, והסיבה שבחרתי לדבר דווקא על הנושא הזה כי בתור נער בן 15 הייתי במקום שהכלי הזה היה מאוד חסר לי, הייתי בלי ביטחון עצמי בכלל וכמעט בלי חברים, עד שבערך בגיל 17 גיליתי את העולם של ההתפתחות האישית ולאט לאט התחלתי להאמין בעצמי. מאז עברו 10 שנים והחיים שלי השתנו מקצה לקצה, התקדמתי מאוד בקריירה, בזוגיות ואפילו הוצאתי ספר על תקשורת בין אישית.

 

המטרה שלי במאמר הזה, היא לשתף אתכם בכלי ליצירת חיבור מיידי עם אנשים, כך שגם אתם תוכלו להתחיל את הדרך בשינוי החיים שלכם לטובה.

 

כשהייתי נער, הייתי פריק, עם שיער ארוך עד הכתפיים, 11 פירסינגים על הפנים, ולובש בעיקר בגדים גדולים וארוכים, הייתי הולך עם גב מכופף ומבט למטה, כמו שאמרתי, באותה תקופה הייתי בלי ביטחון עצמי בכלל, לא סבלתי את איך שאני נראה, לא סבלתי את איך שאני נשמע, והייתי בטוח שהחיים שלי חרא ולא מגיע לי לחיות. אחד הצעדים הגדולים שעשיתי אל השינוי הוא היה לגמרי ויזואלי, החלפתי את הבגדים לבגדים מסודרים, שיושבים טוב, הורדתי את הפירסינגים והשיער הארוך, התחלתי ללכת עם גב זקוף ולהסתכל ישר, כל זה הוביל לכך שלאנשים היה יותר קל להתחבר אלי.

 

הרי נשארתי אותו אדם ודיברתי על אותם דברים, אבל הרבה פעמים מה שחשוב זה לא מה אנחנו אומרים אלא דווקא מה אנחנו מראים, וזה לא רק איך שאנחנו מתלבשים והולכים כמו בדוגמה שסיפרתי לכם אלא גם איך אנחנו מתקשרים עם אנשים.

דברים כמו שפת גוף, אינטונציה וקצב דיבור. המחקרים מראים ש רק 7% מהתקשורת שלנו היא מילולית ועוד 93% זה התקשורת הבלתי מילולית. בדרך כלל כשאני מדבר על הנושא הזה עם אנשים שואלים אותי "איך זה בכלל הגיוני, הרי אנשים כן מבינים מילים אבל הם לא יודעים לקרוא שפת גוף, הם לא יודעים לפרש אותה, אז איך זה משפיע?" והתשובה היא שזה משפיע באופן לא מודע, באופן אינטואיטיבי, אני אתן לכם את הדוגמה הכי פשוטה, מישהו מדבר אתכם בקול חלש ולא מסתכל לכם בעיניים, אתם אפילו לא תחשבו על מה זה אומר בצורה מודעת, אבל אינטואיטיבית אתם תרגישו שהוא בלי ביטחון עצמי, או שאם הוא משלב ידיים או מכניס אותם לכיסים אתם כנראה תרגישו שהוא סגור, זה לא בארכך נכון כי יכול להיות שסתם קר לו אבל זאת לא הנקודה, הנקודה היא שיש לשפת גוף ולתקשורת הלא מילולית השפעה.

 

אז לסיום, ממה אפשר להתחיל? ממה אתם יכולים להתחיל? אז קודם כל להיות מודעים, גם לשפת גוף שלכם וגם לשפת גוף של הסובבים אתכם. ככל שתשימו לב יותר כך השליטה שלכם בשפת גוף תשתפר, אפילו תצאו יום אחד לקפה או לבר ותסתכלו מסביב לשפת גוף של הסובבים אתכם, מבטיח שיהיה מעניין.

 

ועוד משהו, זוכרים את השאלה בתחילת המאמר? על מי הייתם שמים את המסכה קודם? אז ההנחיות אומרות לשים קודם לעצמנו ורק אז לילד, והרבה אנשים חושבים שהסיבה לכך היא כי אם נתעלף לא נוכל לעזור לילד, ויכול להיות שזה נכון, אבל אני בטוח שזאת לא הסיבה היחידה. אם ננסה לשים קודם את המסכה על הילד, לא משנה מה נגיד לו, הוא יהיה לחוץ מהסיטואציה ומזה שאנחנו שמים עליו משהו ויקשה עלינו, לעומת זאת אם נשים את המסכה בעצמינו, הוא יראה מה עשינו ויעשה את אותו הדבר, כי כמו שכבר הבנתם, מה שאנחנו עושים ומראים הרבה יותר חזק ממה שאנחנו אומרים.

 

אני רוצה גם להזמין אתכם למלא שאלון אישיות חינמי לגמרי שמטרתו לעזור לכם להבין את עצמכם קצת יותר טוב, כי ככל שתכירו את עצמכם טוב יותר כך גם תדעו לתקשר עם הסובבים אתכם טוב יותר, נתראה שמה 🙂

 

שאלון אישיות

סגור לתגובות על הקורונה נגמרה והגיע הזמן לצאת לחופשה

מאת:

לב קזריאן מרצה ומאמן. מחבר הספר "ארבעת הצבעים בתקשורת בין אישית" מאסטר ב NLP ומיינדפולנס בעל תעודה בפסיכולוגיה ישומים מודרנית

פרסם באתר כ - 1 מאמרים.

.