בדיקת דיסלקציה – שער לחיים חדשים לגמרי?

13 בדצמבר 2021 | מאת: | מאמרים בקטגוריה קופירייטינג

בדיקת דיסלקציה – שער לחיים חדשים לגמרי?
כ-10-15% מהאוכלוסיה סובלים מצורה כלשהי של דיסלקציה. זה איפשהו בין 1 מכל 10 אנשים ל-1 מכל 6.7 אנשים. דיסלקציה היא מצב נוירולוגי המשפיע על האופן שבו האותות מהעיניים שלך מתפרשים במוח. התסמינים משתנים, ההשפעות המדויקות שונות עבור כל דיסלקטי.

אבל זה מתבטא בדרך כלל בקשיים בקריאה, בתמלול מספרים או אותיות ו/או ביכולת לאיית מילים שאתה יכול לדבר או שאתה שומע מדוברות. רוב בתי הספר היסודיים מבצעים כיום סינון שגרתי של תלמידים לאיתור דיסלקציה, אך זוהי התקדמות לאחרונה, שכיחה רק ב-10-15 השנים האחרונות.

ההקרנה היא סדרה פשוטה למדי של מבחנים שנועדה לזהות דיסלקטים אפשריים. לאחר גילוי בעיות אפשריות, מתבצעת בדיקת דיסלקציה מלאה כדי לברר אם התלמיד הוא או לא דיסלקטי. מבחנים מפורטים יראו אילו צורות של דיסלקציה, אם בכלל, קיימות, אילו בעיות בדיוק יש לתלמיד.

לאחר זיהוי, ניתן לטפל בבעיות אלו ולהתגבר עליהן. אימונים ותרגילים מיוחדים מאפשרים לתלמיד הדיסלקטי לעקוף את הקשיים וללמוד בדרכו שלו. עם קצת עזרה, התלמידים מסוגלים להתגבר על הקשיים של דיסלקציה ולעבור ליתרונות שלה (כן, יש יתרונות!)

אנשים מפורסמים רבים הם דיסלקטים אך הם התגברו על הבעיות והמשיכו לתרום תרומה גדולה לחברה ולעולם. רשימת הדיסלקטים המפורסמים ארוכה מאוד. זה כולל אנשים כמו אלברט איינשטיין, פיזיקאי, אדוני. ריצ'רד ברנסון, יזם, טום קרוז, שחקן, וצ'ר, זמרת ושחקנית.

לאלו מאיתנו שסיימו את בית הספר היסודי לפני יותר מ-15 שנה לא היו היתרונות של מה שהמדע לימד כעת מחנכים על דיסלקציה וכיצד להתגבר עליה. לא הייתה בדיקת דיסלקציה. נאלצנו להתמודד עם זה לבד, וזה קשה. בגלל שלמדנו אחרת קיבלנו הרבה פעמים יחס רע.

ליפנים יש פתגם שאומר "המסמר הגבוה ביותר נקרש". תלמידים דיסלקטים זכו לביקורת, שסומנו כ"לומדים איטיים", "לא מיישמים את עצמו" או גרוע מכך: "משעממים", "איטיים" או "טיפשים". יחס לא הוגן זה העניק לרובם תחושות של חוסר התאמה ובושה. הם הסתירו את ההבדלים ביניהם, היו להם בעיות עם הערכה עצמית.

95% מהדיסלקטים המבוגרים אינם מודעים לכך שהבעיות איתן הם חיים נובעות מדיסלקציה. הם מסתירים את הבעיות וחוסר היכולות שלהם, סובלים בשתיקה. הם עושים זאת מבלי לדעת שהם יכולים לעשות כמעט כל דבר שכל אחד אחר יכול כל עוד הם עוברים בדיקות דיסלקציה. וקבל את ההכשרה הפשוטה שדיסלקטים צריכים.

אפשר לבדוק עבודה בתמלול

האם יש לך או מישהו שאתה מכיר בעיות בקריאה, איות, תמלול מילים ואותיות בצורה מדויקת? בעיות אלו עשויות לנבוע מדיסלקציה. אתה לא תדע עד שאתה או הם תיבדקו כדי לגלות בוודאות. זה מהיר, עולה פחות מארוחת ערב לשניים במסעדה במחיר בינוני וניתן לעשות זאת באינטרנט מכל מקום שיש לך גישה לאינטרנט.

מפגש בדיקת דיסלקציה נמשך כחצי שעה, ניתן לקחת מהפרטיות של ביתכם ויכול להוות שער לחיים חדשים לגמרי! לאחר האבחנה, ניתן להתגבר על כל הבעיות הקודמות ותוכל להתחיל למצות את מלוא הפוטנציאל שלך…

תחשוב על זה. בצע מעשה משנה חיים! תיבדקו!

סגור לתגובות על בדיקת דיסלקציה – שער לחיים חדשים לגמרי?

מאת:

פרסם באתר כ - 13 מאמרים.

.

דילוג לתוכן