הפוך את החגים שלך לזיכרונות מתמשכים

13 בדצמבר 2021 | מאת: | מאמרים בקטגוריה אבטחת מידע

האם אתה לא מגלה שלא משנה כמה פעמים אתה חווה נסיעות לחופשות, ההתרגשות אף פעם לא דועכת?

למרבה הצער, הדבר היחיד שכן דועך הוא הזיכרון שלך מכל החוויות וההנאות הנפלאות שנהניתם בטיולים שלכם.

יש דרך לשמר יותר מהזיכרונות, הרגשות, המראות והחושים… אפשר אפילו להעביר אותם לחברים, למשפחה ולדורות הבאים.

תרצה לדעת איך?

הנה כמה ממש קל זה יכול להיות:

– שמור יומן קטן או מחברת בהישג יד בטיול שלך. אם הרעיון לכתוב הכל משעמם אותך, שמור יומן שמע עם קלטת זולה או מקליט דיגיטלי חדש. ההמלצה הטובה ביותר שלי היא לנהל יומן כתוב וגם יומן אודיו. אתה לא צריך לשמור את זה איתך כל הזמן… אבל אתה צריך להקליט או לרשום כמה שאתה יכול בכל ערב לכל הפחות כדי שלא תשאיר אף אחד מהרגשות האמיתיים שהיו לך באותו היום. קבל הערות מכל המשפחה במידת האפשר כדי שתוכל ללכוד גם את הזיכרונות הרגשיים שלהם. זה מאפשר לתמלל את החוויות הרגשיות השלמות שלך לצורה קוהרנטית יותר ברגע שאתה חוזר הביתה מבלי לשכוח אף אחד מהפרטים הנפלאים.
— צלם הרבה תמונות. אני יודע, אתה כנראה כבר עושה את זה, אבל הנה כמה דברים שבדרך כלל מתגעגעים בכל ההתרגשות. אל תשכחו לצלם תמונות רקע של אוכל, ערכות שולחן, גנים ואפילו מבחוץ לבתי מלון או אתרי קמפינג ריקים. אלה יוצרים רקעים וניירות מכתבים מושלמים עבור ספרי הזיכרון הסופיים שלך. חוץ מזה, עם תמונות דיגיטליות וכרטיסי זיכרון זולים, זה לא עולה כמעט כלום לצלם כמה תמונות מילוי נוספות. אני אישית גם יוצר ספרייה נפרדת ותתי ספריות במחשב הנייד שלי לכל יום ולכל מיקום באותו יום. לאחר מכן אני ממיין את התמונות בספריות האלה בסוף כל יום בזמן שאני אוסף את הערות היומן שלי. מעבר על התמונות בכל יום גם עוזר לי ליצור יומן שלם יותר עבור כל יום גם כן.
— קנו מציאות וחשבו דירה! כל מיקום יציע כמה פריטים ייחודיים (אולי אפילו אקזוטיים) שתוכלו לקנות במחירים סבירים מאוד, שיהפכו לאוצרות של ממש כאשר הם יושבים מאוחר יותר על האח שלכם בבית. מה שמתגעגע הרבה פעמים הם בדים מקומיים, ניירות וצבעים שעוזרים לעין המוח שלך לזכור את התחושות והרגשות שחשת בזמן שהיית שם. רק זכור שטוח כי אתה תכניס חלק מזה בספר הזיכרון שלך עם התמונות והיומן שלך.
— אל תשכח את הניירת. הקפד לשמור את קבלות המוניות שלך, תפריטים (כאשר אפשר), גלויות, כרטיסי עלייה למטוס, כרטיסי רכבת, מטבע נייר זר שנשאר, קבלות וכרטיסים לאירועים מיוחדים. אולי אפילו תרצה לגזור דפים מכל ספרי טיולים וחוברות שהשתמשת בהם או אספת בחופשה. כאשר אתה סוף סוף מתמלל את יומן הנסיעות שלך לאלבום ספר הזיכרון שלך, תוכל להוסיף תמונות או יומן בוויגנטים קטנים ואנקדוטות בין הפריטים החזותיים האלה של הטיול שלך.

תמלול לבית משפט כאן
לבסוף, אל תעשה את הטעות של דחיינות בהרכבת אלבום הזיכרון שלך כשאתה חוזר הביתה. אני לא אגיד שאתה צריך לעשות את זה ברגע שאתה נכנס דרך הדלת, אבל אני יודע מניסיון שאתה תגלה שככל שתתחיל מוקדם יותר, כך תיצור בקלות רבה יותר את פרויקט אלבום הזיכרון המוגמר . עשו זאת כמשפחה ואני פשוט יודע (שוב מניסיון אישי… אפילו עם בני נוער) שזו תהיה פעילות משפחתית משעשעת מאוד. חוץ מזה, כולנו יודעים שככל שתקדימו להתחיל את ספר הזיכרון שלכם, כך הזיכרונות והרגשות שלכם יהיו רעננים יותר. נסיעות לחופשות נועדו להיות מהנות, גם אם לא תמיד מרגיעות. אבל למה לתת לכיף הזה לעמעם אל העבר הנשכח האפל.

אם פשוט תעקוב אחר הרעיונות האלה, תוכל בקלות ליהנות ו"לחיות מחדש, שוב ושוב" את הנסיעות האהובות עליך. עשה זאת היטב, ואפילו הדורות הבאים שלך יחיו אותם שם איתך בעתיד.

סגור לתגובות על הפוך את החגים שלך לזיכרונות מתמשכים

מאת:

פרסם באתר כ - 13 מאמרים.

.

דילוג לתוכן