באילו מקרים נצטרך להיעזר בשירותי ביובית? 

27 באוקטובר 2021 | מאת: | מאמרים בקטגוריה אינסטלציה

מערכת הביוב והניקוז היא מערכת מורכבת ומסועפת מאוד. מערכת זו היא האחראית לכך שכל מי הביוב היוצאים ממבנים כגון בית מגורים, משרד, מוסדות ועוד, ינוקזו לתוך בור ביוב. כידוע, לעתים עלולות לקרות בעיות גם במערכת זו. בדרך כלל מדובר בהצפת מי הביוב כתוצאה מסתימה. יש לזכור שמי הביוב הם מי שופכין מסוכנים, מכיוון שהם מכילים חיידקים וגורמים שליליים ועולים להפיץ מחלות.

אילו סוגי ביוביות קיימות?

שירותי ביובית מספקים מגוון פתרונות של אינסטלציה. למשל כאשר נצטרך לתקן תקלה או שנזדקק מעת לעת טיפול במערכות הביוב הפרטיות והעירוניות. שירותי שיפוץ ותחזוקה הכוללים שירותי פתיחת צנרת ושירותי תחזוקה שוטפת למערכות הביוב. יש מספר סוגי ביובית נפוצים. ביובית קטנה (נמוכה), ביובית גדולה ומגוון ביובית. נסביר כי קיימת משאית ביובית ומסיבית במיוחד, עובדה זו מקשה רבות על עבודתה באזורים בהם דרכי הגישה מעט בעייתיות. במידה ונתקלים בבעיות אינסטלציה קשות ומקיפות במיוחד באזורים בהם ידוע כי דרכי הגישה קשות במיוחד, כדאי לדעת כי ישנה אפשרות אחרת וטובה הרבה יותר, ביובית קטנה. הביובית הקטנה יוצרה על מנת להצליח להתמודד נכון עם המקומות הבעייתיים לגישה, והיא מסוגלת לבצע בדיוק את אותן הפעולות שביובית גדולה מסוגלת לבצע. השוני היחיד בין הגדולה לקטנה הוא בגודל המיכל אשר מונח על גבה של המשאית האינסטלציה. חשוב לומר כי הביובית הרגילה שהרי היא גדולת ממדים, במיוחד ועל כן סביר להניח כי היא תתקשה להגיע לאזורים רבים בהן אין דרכי גישה נוחות הן מבחינת הדרך והן מבחינת הגובה. כמו כן, לכל סוגי הביובית יש שתי שימושים עיקריים: הראשון הוא לשאיבת מי ביוב, והשימוש השני, הוא לשטיפה יסודית של קו הביוב. במצב שטיפה, ממלאים את המיכל במים, והצינור מתיז את המים בעוצמה רבה לתוך קו הביוב. כאשר יש הצטברות לכלוכים בצינור, זרם המים החזק, גורם לכלוך הדבוק בדפנות הביוב, להיפרד מדפנות הצינור, ולזרום בצורה חלקה בתוך צינור הביוב.

בחברתנו אבחון התקלות נעשה בידי איש מקצוע מומחה במערכת הביוב אשר יאבחן את מקור הבעיה. בין אם התקלה התרחשה בעקבות הצטברות פסולת שנתקעה בצינורות ויצרה סתימה למשל, בעקבות שורשי צמחים שחדרו למערכת הביוב שמוזנים מהדשן הרב שזורם בביוב, או עקב שמנים שהצטברו וגרמו להצרת את דפנות הצינור.

 

 

סגור לתגובות על באילו מקרים נצטרך להיעזר בשירותי ביובית? 

מאת:

אריק כהן עובד בחדשות bignews

פרסם באתר כ - 83 מאמרים.

.

דילוג לתוכן