מה זה לידים לעסקים ולמה צריך מוקד טלפוני למענה ללידים ?

12 באוקטובר 2021 | מאת: | מאמרים בקטגוריה מכירות

המונחים ה"לוהטים" בשיווק הם: "לידים לעסקים", או: "רכישת לידים" וכן: "לידים חמים". חשוב לעשות סדר בהבנת מונחים אלו וכן להבין את האתגר המרכזי שקשור להשגת לידים לעסקים וכיצד ניתן לפתור אותו.

אז מה זה בעצם לידים לעסקים?

המונח לידים לעסקים מציין השארת פרטים של לקוח המתעניין בשירותי או מוצרי העסק. אין הדבר אומר שהלקוח מתכוון לרכוש את המוצר או השירות, אלא שכאמור הוא גילה עניין מסוים ומוכן לשמוע יותר על המוצר או השירות ע"י אחד מנציגי החברה שבמוצריה או שירותי הוא גילה עניין.

לידים לעסקים "נולדים" ברוב המקרים בעקבות "קמפיין" שנערך באינטרנט, למשל: במנוע החיפוש גוגל (ע"י קמפיין מודעות ממומנות בגוגל), או ע"י קמפיין  באחת מהרשתות החברתיות כפייסבוק, אינסטגרם, לינקדאין וכו.

לאחרונה קיים גם שירות של "רכישת לידים", כלומר הלקוח משלם על לידים בלבד, ולא על הקמפיין עצמו. כמובן שיש לבדוק היטיב את ההצעה המוצעת וכדאיותה, ולזכור את הכלל ש"אין מתנות חינם"…

מהי החשיבות של השגת לידים חמים לעסקים?

התשובה נמצאת בגוף השאלה. השגת לידים איכותיים, כלומר: השגת "לידים חמים" הינם השלב הראשון בהשגת לקוחות חדשים לעסקים.

כמו בתהליך חיזור רומנטי, הלקוח הפוטנציאלי "נדלק" על השירות או המוצר של העסק, ומכאן "רק" נותר "לחמם את הליד" ולקדם את העסקה לסגירתה החיובית מולו.

האתגר בניהול לידים חמים ואיך מוקד טלפוני למענה ללידים יכול לסייע?

העניין הוא ש"המשפך השיווקי" אינו מסתיים כשלקוחות מתקשרים בהמשך לקמפיין שיווקי כלשהו. במרבית המקרים, ובמיוחד כאשר מדובר בעסקים קטנים ובינוניים, הלקוח מתקשר כשבעליו עסוק ואז הלידים החמים "מתמסמסים" והולכים לאיבוד.

בנוסף, במקרים רבים לקוחות אפשריים משאירים פרטים באתר או בדף נחיתה, ואז יש למצוא את הזמן המהיר והסביר לחזור אליהם, לקדם ו"לחמם" את הלידים לקראת סגירה אפשרית של העסקה.

וכאן מגיע תפקידו של מוקד למענה ללידים. חברת טלמיטינג ותיקה ואיכותית יכולה לסייע לעסקים אלו למענה ללידים נכנסים אלו, הן במענה הראשוני, במתן הפרטים על המוצר או השירות, במשלוח חומר שיווקי ללקוח הפוטנציאלי במקרי הצורך, בביצוע פולואו אפ קפדני לכל ליד וליד, ועוד.

בדרך זאת בעל העסק הקטן או הבינוני יכול להבטיח לו "שקט נפשי" בכך שהתקציב שהשקיע בהשגת הלידים אינו הולך לטמיון.

חברה מקצועית ואמינה לביצוע טלמיטינג תקצה לו מנהל.ת פרויקט לטיפול צמוד ויומיומי בלידים החמים שהוא מקבל, תיתן מענה מהיר באותו יום, ותסייע לו לסגור מירב עסקאות עם לקוחות אפשריים שיצרו קשר עם העסק.

 

 

 

 

 

סגור לתגובות על מה זה לידים לעסקים ולמה צריך מוקד טלפוני למענה ללידים ?

מאת:

יאיר אבני, MBA בניהול שיווק, בעל חברת טלמיטינג "מחוץ לקופסה"- תיאום פגישות עסקיות ושיווק עסקים טלפונית למול פלחי מטרה רלוונטיים. מומחה ליצירת לקוחות חדשים ועסקאות לעסקים קטנים ובינוניים SMB בעל 25 שנות ניסיון. טל' ישיר: 054-6811426, משרד: 09-7401987 משרדנו: רח' שנקר 1 הרצליה אתר: www.box1987.co.il

פרסם באתר כ - 46 מאמרים.

.

דילוג לתוכן