היסטוריה קצרה של החוק

28 בספטמבר 2021 | מאת: | מאמרים בקטגוריה חוק ומשפט

מטרת החוק היא להבטיח כי 'המדינה' תהיה מוגנת ויובטחה על ידי האזרחים. האזרחים מבטיחים למדינה את התרומות, השירותים וההגנה על המדינה באמצעות הממשלה. בנוסף לכך, הממשלה ופקידיה מוגנים גם הם על ידי החוק.

כל אזרח נדרש לתרום להגנה על המדינה. זהו ייצוג של 'המדינה' במובן זה שהחוקים הפליליים מגבילים את פעולות האזרחים כדי להבטיח שהממשלה ופקידיה יהיו מוגנים. ראשי  המדינה מוגנים בהליך משפטי וניתן לעצור אותם רק בהליך משפטי. בנוסף לכך, התנהלות פלילית של הממשלה והסוכנויות, כמו המשטרה ובתי המשפט, מפוקחת על ידי נציב תלונות הציבור.

מכיוון שסוכנות ממשלתית או קצין במדינה אחראים למעשה הפלילי של בן אדם אחר שהוא בן ציבור. הגנה זו של המדינה אינה ניכרת בשום מקום יותר מאשר ביחסיה עם עובדיה. זוהי האחריות הייחודית של סוכנות או של מי שאחראי לצדק הפלילי של אזרח אחר. הגנה זו חייבת להיות מובטחת על ידי היועץ המשפטי לממשלה, שכן האחראי לקידום זכויותיהם ורווחתם של אזרחי המדינה חייב להיות היועץ המשפטי לממשלה.

כעת, ביחס ללשכת היועץ המשפטי לממשלה, משרד זה הוא התפקיד הגבוה ביותר במשרד הממשלתי והוא לוקח את האחריות על ענייני מדינה אשר קשורים בהכרח לאי סדרים בחוק או לחובות השוויון המקומי. משרד זה מיועד אך ורק לפקידי מדינה ולאנשים המואשמים בפשעים שהעונש על ידי גוף מחוקק של המדינה. היועץ המשפטי לממשלה הוא חלק עיקרי בממשלת המדינה. במדינות שונות, היועץ המשפטי לממשלה פועל כראש מחלקה ואחראי על ביצוע נאמן של החוקים וניהול הוגן של ענייני המדינה וזוהי חובתו של משרד זה.

לאחר מסגרת משרד זה, המדינות החלו להעניק לתושביהן זכות לחפש שירותי משפט פלילי. ככל שחלפו שנים, מספר רב של עורכי דין וארגונים החלו לחקור אחר הקורבנות על ידי מתן סיוע להם באמצעות סיוע פלילי. מדינות שונות הציגו חוקים פליליים שונים למניעה והענשה של פשע. אם בעבר רכשית בית פרטי הייתה יכולה להיחתם בכתב בין שני הבעלים לבין הקונה, היום המציאות שונה ודורשת התערבות של עורך דין שילווה את ההליך. במהלך השנים הראשונות, קמו מספר רב של ארגונים, דוגלים ואפילו עמותות בתוך המדינה שהתחייבו לסנגור מטעם הקורבנות כדי לשאת את הסבל כראוי. מה שמכונה קילומטר העונשין שהוקם בתקופה זו היו בעיקר ארגוני שירות חברתי. משימתם הייתה לאסוף מידע על האסירים בתוך המדינה שהורשעו בפשעים מזעזעים. חלק מהאסירים הללו שוחררו לאחר שנוצרו סביבות בדרך של חנינה שהציגה אותן לשבח את הקהילה.

עם הופעת הזכויות, מספר רב של אנשים איבד את אמצעי ההכנסה שלהם ולכן נאלץ להיות תלוי בקבצנות ובגניבה כדי לפרנס את עצמם. הרוכלים מכרו את מוצריהם בשוק על מנת לפרנסם. המכורים לסמים גרו ברחובות הערים והיערות בפאתי המדינה על מנת לתמוך בהתמכרותם. כפרי סכנה נמצאו בפאתי המדינות כדי להימנע מהשפעת האוכלוסייה. כתוצאה מסקר המדגם הלאומי בנושא אוריינות למבוגרים ואמונה בפלילים שנערך על ידי ממשלת הודו, הגיעו למסקנה כי סך של כ -175 מיליון מבוגרים הם אנאלפביתים תפקודיים ועוד 60 מיליון נמצאים בקצה הנמוך של האנאלפבית התפקודי.

סגור לתגובות על היסטוריה קצרה של החוק

מאת:

פרסם באתר כ - 119 מאמרים.

.