מה חשוב לדעת על השתלת שיניים כירורגית? 

19 באוגוסט 2021 | מאת: | מאמרים בקטגוריה רפואת שיניים

עבור רבים הדרך לחיוך מושלם עוברת דרך השתלת שתלים דנטליים שהפכה לאחת המהפכות הגדולות במאה הנוכחית בתחום רפואת השיניים. מדובר על תחום שדורש מקצועיות רבה וחשוב לבחור את רופא השיניים המתאים לכך. על השתלת שיניים, שיקום הפה ובחירת רופא שיניים כירורג מתאים לכך – במאמר הבא.

במשך עשרות שנים הפתרון עבור כל מי שסבלו מחוסר בשיניים עכב מחלה או עקירות וכדומה היה שיניים תותבות. אלו לא היו הכי נוחים לשימוש, שטיפה או במראה שלהן. המהפכה הגיעה בזכות שתלים דנטליים שאפשרו השתלת שיניים שמקובעות באופן קבוע ובמראה טבעי לחלוטין בפה של המטופל.

מהם שתלים דנטליים?

שתלים דנטליים הם התחליף המושלם לשיניים טבעיות שחסרות בפה. מדובר על שיניים בעלות מראה טבעי שעשויות חרסינה ומוברגות אל עצם הלסת כך שהן מקובעות היטב כמו שיניים טבעיות ומשתלבות בחלל הפה של המטופל כחלק מכל מערך השיניים שלו.

שיקום הפה באמצעות שתלים דנטליים מאפשר ללעוס ולאכול מזון מכל הסוגים והדבר משנה את החיים של המטופלים מקפה לקצה. כל זאת בנוסף כמובן לאפשרות שלהם לחייך בפה מלא ולהרגיש נח עם המראה שלהם, דבר שהוא לא פחות חשוב מבחינה נפשית.

כיצד מבצעים השתלת שיניים דנטליים?

השתלת שיניים דנטליים יכולה להיות מבוצעת על ידי כל רופא שיניים בקריות, בתל אביב או בירושלים, אך רצוי לבחור אך ורק במי שהוא רופא שיניים כירורג שיש לו הכשרה לכך ועבר הסמכה של פריודונטיה או של כירורגיית פה ולסת. השתלת שיניים היא תחום מורכב וחובה לבחור את הטוב ביותר לטיפול בכם ולא להתפשר על רופא שיניים מתחיל שפחות מנוסה בנושא זה.

תהליך השתלת שיניים על ידי רופא שיניים כירורג:

  • הברגת השתלים אל תוך עצם הלסת
  • תפירה לכיסוי אזור השתלים הדנטליים
  • הרכבת כיפת מתכת על גבי השתל
  • התקנת הכתר (החלק הוויזואלי של השן)

במשך שנים ארוכות התהליך היה נמשך לאורך כמה חודשים אך כיום בזכות הטכנולוגיה המתקדמת ורכיבים חדישים יש רופאי שיניים המציעים את כל הטיפול ביום אחד מתחילתו ועד סופו. חשוב לבדוק את האפשרויות בהתאם למצב השיניים שלכם ולהתייעץ על כך מראש.

מה שיעור ההצלחה של שיקום הפה באמצעות שתלים?

שיעור ההצלחה של שתלים דנטליים עשויים מטיטניום הוא גבוה ומגיע ל 95%. הסיבה לכך היא שהשתלים הללו אינם נידחים על ידי הגוף ולכן משתלבים היטב בתהליך שיקום הפה. בד"כ מקרים בהם ההשתלה לא הצליחה היא מקרים נדירים של מצב בריאות הפה, עבודה לא טובה מספיק של רופא השיניים או בעיות נלוות כמו עישון (מומלץ מאוד להפסיק לעשן ברגע התחלת הטיפול!), שתיית אלכוהול בכמות גבוהה או סוכרת שאיננה מטופלת.

מהו תהליך ההחלמה אחרי השתלת שיניים?

השתלת שיניים בקריות, בתל אביב או בכל מקום אחר היא תהליך כירורגי לכל דבר ולכן מדובר באפשרות של כאבים לאורך מספר ימים לאחר הטיפול, דבר שניתן להקל באמצעות כדורים משככי כאבים. כמו כן יש מצבים אפשריים (פחות נפוצים) של דימום, נפיחות, שטפי דם או קושי לפתוח את הפה.

חשוב להיות תחת ביקורת ומעקב של רופא השיניים שלכם, להימנע מפעילות גופנית או מאמצים למשך 2-3 ימים לאחר הטיפול ולקוות שכל אלו יחלפו להם ותוכלו ליהנות מפה בריא, פעיל ועם חיוך מושלם.

סגור לתגובות על מה חשוב לדעת על השתלת שיניים כירורגית? 

מאת:

עידן שלומן הוא מומחה לקידום אתרים בחברת Signup. אם אתה רוצה להתקדם בגוגל, צור עימנו קשר עוד היום באמצעות האתר (http://www.signup.co.il/) - אנו עובדים עם לקוחות מרוצים בישראל ובעולם, מידי יום כבר מעל 15 שנה.

פרסם באתר כ - 103 מאמרים.

.

דילוג לתוכן