פרסום מקומי באינטרנט – הדור הבא

29 ביולי 2021 | מאת: | מאמרים בקטגוריה פרסום באינטרנט

אפשרויות לפרסום מקומי של עסקים קטנים רבים היא באמצעות רשת האינטרנט. בעוד שרבים פונים לפרסום באמצעות רשתות חברתיות, שהן בהחלט ראויות, יש טרנד חדש שסוחף בעלי עסקים רבים, פרסום באמצעות מקומונים מקומיים באינטרנט. על כך במאמר הבא.

מדוע חשוב לעסק קטן פרסום מקומי?

בעלי עסקים קטנים, בין אם מדובר על מסעדה, בעל מקצוע או נותן שירות כלשהו, חיים בעיקר על לקוחות מרדיוס קרוב לאזור בו הם נימצאים או מעניקים שירות. זה יכול להיות אזור גדול כמו תל אביב והמרכז או אזור ממוקד יותר כמו הקריות ומפרץ חיפה וכדומה.

תקציבי הפרסום של עסקים קטנים גם כן אינם גבוהים במיוחד ולכן הם מחשבים כל שקל שמשקיעים בפרסום כדי לקבל מקסימום אפקטיביות ולקוחות שיכניסו להם כסף, יכסו את עלות הפרסום ויותירו רווח לעסק.

שני הנתונים הללו מובילים עסקים מקומיים רבים לבחור באופציות של פרסום ממוקד לקהל יעד קרוב אליהם ולכן האינטרנט הוא הפלטפורמה המושלמת לשם כך. במשך שנים מרבית ההשקעות בפרסום של עסקים מקומיים הלכו לשתי הענקיות גוגל, עם מנוע החיפוש הידוע ופייסבוק עם רשת חברתית ענקית. שתי אלו איפשרו למקד את הפרסום לקהל יעד מקומי עם שליטה מקסימאלית בתקציב הפרסום.

הבעיה היא שעלויות הפרסום במדיות הללו רק הולכים וגדלים משנה לשנה ולכן הרבה עסקים קטנים מחפשים אחר פתרונות יותר כלכליים עבורם. אחת הדרכים לכך היא באמצעות מקומונים שונים ברשת האינטרנט.

מה הם מקומונים ברשת האינטרנט?

ההסבר הפשוט והברור ביותר הוא שבדיוק כמו שיש מקומונים בסופי שבוע בכל עיר או יישוב בישראל, דוגמת מקומון העיר בתל אביב, השבוע בנתניה או ערי המפרץ בחיפה והקריות, כך גם ברשת האינטרנט קמו להם לא מעט מקומונים עצמאיים שמציעים אפשרויות חשיפה ומיתוג לעסקים מקומיים.

האפשרות לפרסם את העסק שלכם כפרסום לקהל יעד שגולש באתרי מקומונים אלו או אפילו להעלות כתבת יח"צ עם ראיון אישי על השירות שלכם ואז למנף זאת באמצעות הרשת החברתית של פייסבוק ללא עלות, הוא משתלם במיוחד עבור רבים. זו הסיבה שמדובר על טרנד חם בענף הפרסום בכלל והפרסום המקומי בפרט.

דוגמא למקומונים באינטרנט שנחשבים מובילים כיום:

  • TLVCT – אתר חדשות תל אביב הוא פורטל מקיף לעיר תל אביב שקיים כ 15 שנים ומעלה חדשות, אירועים וכתבות שעוסקות בעיר תל אביב ופונה לקהל של מרכז הארץ.
  • קול המפרץ – אתר חדשות חיפה והקריות מציג כתבות, ראיונות, דעת מומחים, אירועים שונים וחדשות מחיפה והקריות.
  • מוצקין 24\7 – אתר שממוקד בעיר קריית מוצקין ומציג ראיונות, כתבות, מאמרים, אירועים והופעות בעיר קריית מוצקין בלבד.

ההמלצה שלנו היא לחשוב על דרכים כיצד למתג את העסק שלך לקהל מקומי באמצעות מקומונים באינטרנט שפונים בדיוק לקהל היעד שלכם ובעלויות זולות הרבה יותר מהחלופות שהיו קיימות עד לא מזמן ברשת האינטרנט.

סגור לתגובות על פרסום מקומי באינטרנט – הדור הבא

מאת:

פרסם באתר כ - 7 מאמרים.

.

דילוג לתוכן