מתי מתבצע איתור תשתיות

22 ביולי 2021 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בניה שיפוצים ונדל"ן

מתי מתבצע איתור תשתיות

איתור תשתיות מתבצע לפני כל חפירה באדמה, לא משנה לאיזה צורך מתבצעת החפירה, בין אם לצורך איתור נזילה באדמה, תיקון או החלפת צנרת של חשמל, מים או גז, בכדי לא לפגוע בתשתיות אחרות המונחות בתוך האדמה ולהימנע מסיכון של חיי אדם בשל חפירה לא מבוקרת בשל פגיעה בתשתיות, פגיעה קשה בתשתיות ברגע שמבוצעת חפירה באמצעות כלים כבדים.

מעבר לסכנת חיי אדם הנשקפת ברגע שבו מבוצעת חפירה ללא איתור תשתיות מקצועי, יכול להיגרם נזק מאוד כבד בעלות של מילוני שקלים, כן, ממש עלות גבוה מאוד בניית תשתית שניזוקה גורמת לא רק נזק לתשתית, אלא גיוס של אנשי מקצוע מומחים בתחום, חוסר מענה לכל אותם בתי אב שנפגעים בשל חוסר גישה וחוסר קבלה של צרכים בסיסיים לרבות מים, חשמל וגז שעובר מתחת לאדמה.

חשוב להימנע משגיאה חמורה!

אחת השגיאות החמורות ביותר שרבים נוטים לחשוב כי כל התשתיות עוברות יחד על אותו הקו, זה ממש שגוי לחשוב ככה. נהוג לחשוב כי התשתיות של הביוב, המים, החשמל והגז עוברות על אותו קו קבוע ואז מתחילים לבצע חפירות בהתאם לאיתור של קו אחד.

חשוב להכיר בעובדה שהתשתיות נפרסות בהתאם לבדיקה של מהנדסים מומחים שיודעים מהו הקו הנכון בהתאם לקווים אחרים הנמצאים בשטח לרבות הצרכים שיש לאותו מקום. ללא בדיקה נכונה של כל השטח עלולים לפגוע בתשתיות אחרות.

המחשה של נושא פיזור התשתיות : תשתית מי ביוב, היא תשתית אשר נפרסת בצורה משופעת, הסיבה לכך היא ליצור זרימה קבועה של מי הביוב עד לניקוז מלא שלהם במאגר, לכן תשתיות אלו יוצבו בעת הקמתן במקומות בהם ניתן להציב את התשתית הזאת בצורה משופעת.

סגור לתגובות על מתי מתבצע איתור תשתיות

מאת:

פרסם באתר כ - 101 מאמרים.

.