איך לזהות תעודת זהות מזויפת

17 במרץ 2021 | מאת: | מאמרים בקטגוריה חוק ומשפט

אחד הדברים המסוכנים ביותר איתו כל מדינה נאלצת להתמודד, במיוחד מדינת ישראל, מדינה שבה המצב הבטחוני רגיש מאוד הוא תעודות זיוף מזויפות.

כל אחד שעבר שירות צבאי קרבי יצא לו לבטח להעביר לא מעט שעות במחסומים וגם ללמוד כמה טכניקות לזהות תעדות זהות מזויפת.

למרות שכבר תקופה ארוכה מדינת ישראל עושה מעבר לתעודת זהות ביומטרית אותה לא ניתן לזייף (למרות שלא נתפלא אם נגלה שגם זיפוים של תעודה ביומטרית יצצו להם בעוד תקופה).

הטכניקות לזיהוי תעודת זהות מזויפת:

השוליים

אולי אחד הדברים שאליו הרבה מאוד כאלו שעוסקים בדברים כמו זיוף תעודת זהות לא שמים לב אליו הוא השוליים, שימו לב כי בתעודת זהות מקורית השוליים הם שונים בשני פאות, מהסיבה שהתעודה מודפסת על דף מחורר שאותו קורעים והוא עובר תהליך של לימנציה, זיפני תעדות הזהות בדרך כלל פשוט גוזרים את הדף באופן ישיר עם מספרי גילוטינה שנועוד לכך.

הולגרמות

הדפסים של הולגרמות הם הרבה יותר מסובכים מאשר הדפסים פשוטים, על ידי הזזה של תעודת הזהות ניתן לראות האם הולגרמות אלו משנות את צבען ומיד לקבוע אם התעודה מקורית או מזויפית.

הדפסה נקייה

הדפסה של תעודת זהות מזויפית בדרך כלל תהיה עם חומרים הרבה פחות איכותיים מאשר ת.ז. מקורית, ולכן גם הדיו של ההדפסה יכול להימרח על הדף והתעודה תראה לא באיכות טובה.

חומת על התמונה

על כל ת.ז. יש חותמת של מדינת ישראל, חלק מהחותמת נמצא על הדף והחלק הנוסף הוא על התמונת זיהוי עצמה, תעודת זהות שהיא לא מקורית לא יכולה להשיג חותמת רשמית של מדינת ישראל לכן סביר מאוד וגם לא כל זכר או סימן לחתומת זאת.

סגור לתגובות על איך לזהות תעודת זהות מזויפת

מאת:

פרסם באתר כ - 188 מאמרים.

.

דילוג לתוכן