שישה צעדים להתקנת דוד שמש בביתכם

9 במרץ 2021 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בניה שיפוצים ונדל"ן

  1. מקם דוד סולארי על הגג שלך
  2. התקנת מיכלי אחסון ומחליף חום
  3. התקנת מערכות צנרת עבור נוזל העברה
  4. התקנת צינורות הובלת מים
  5. התקנת מערכות בקרה
  6. בידוד המערכת

אמנם אין שני מתקנים זהים בדיוק, אלה הם הצעדים הכלליים כי כל קבלן התקנת מערכת מים חמים השמש סביר להניח בצע. ששת השלבים המפורטים להלן נועדו להיות סקירה כללית של תהליך התקנת המים החמים הסולאריים, ולא משקפים את מהלך הפעולה המדויק שכל מתקין עשוי לנקוט.

חשוב לציין, צעדים אלה נועדו להסביר את תהליך ההתקנה הטיפוסי עבור התקנה פעילה ועקיפה של מים חמים סולאריים. רוב המערכות המותקנות בארה"ב, אך לא כולן, הן מערכות עקיפות פעילות. (

שלב 1: התקנת קולטי שמש

ברוב מתקני המים החמים הסולאריים, הצעד הראשון הוא לשים את קולטי השמש במקום על הגג שלך. רוב קולטי המים החמים הסולאריים דומים בצורתם לפאנלים סולאריים פוטו-וולטאיים, וגם ישקרו שטוחים על הגג שלכם.

על מנת לטעון כראוי את האספנים, המתקין שלך ייתכן שיהיה עליך להסיר חלקים של שלבקת הגג שלך ולחשוף את נייר זפת שטוח המשמש הגנה בין שלבקת חוגרת שלך סיפון הגג. לאחר שנמצא או נוצר משטח מתאים, האספנים מתמרנים למקומם ונדפקים ישירות לתוך סיפון הגג והקורות שמתקעים.

שלב 2: התקנת מיכלי האחסון ומחליף החום

לאחר מכן, הקולטים צריכים מיכל אחסון שבו הם יכולים לשלוח את נוזל העברת האנטי-קיפאון המחומם שלהם. מיכל האחסון, ומחליף החום הכלול בתוכו, הוא החלק הגדול ביותר של מערכת מים חמים סולאריים והם ממוקמים בדרך כלל במרתף או בארון שירות, שם הם נגישים על ידי קווי מים צינורות נגד קפאות.

אם אתה מחליף מיכל מים המופעל באמצעות גז, שלב זה הוא למעשה פרויקט חלופי. אתה יכול לבחור להתקין כל מספר של מיכלי אחסון בהתאם לגודל הבית שלך ואת השימוש במים שלך. בנוסף, זה כאשר אתה רוצה לפנות מקום ולהתקין מיכל גיבוי להיות מופעל על ידי חשמל או גז עבור הזמנים שבהם נגמרים לך מים חמים סולאריים.

שלב 3: התקנת מערכות צנרת לנוזל נגד קיפאון

על מנת לחבר את האספנים שלך למחליף החום ומיכלי האחסון, המתקין שלך יפעיל צנרת גמישה מהגג שלך למיכל האחסון או למיכלים החדשים שלך. נוזל נגד קפלים עוזב מצינור אחד בצד האספנים שלך ורץ למטה אל מחליף החום. קו נוסף יותקן כדי לחבר את קצה מחליף החום בחזרה לגג שלך כך נוזל יכול להיות רכב על אופניים. אם יש לך אספנים מרובים, צינורות נוספים יותקנו כדי לחבר אותם.

התקנת נתיבי צנרת אלה נגד קיפאון דורשת גישה לגג שלך, אשר כמעט תמיד אומר חיתוך כמה חורים בסיפון הגג – אחד עבור הצנרת  ואחד עבור הצנרת ששולחת אותו בחזרה לאספנים. חורים אלה אינם צריכים להיות גדולים יותר מאשר קוטר הצינור, והוא יכול בקלות להיות מכוסה בחומר בידוד שלבקת חוגרת חלופית כמו ההתקנה היא להיות סופית.

שלב 4: התקנת צינורות הובלת מים

כמו עם נוזל נגד קפסולה, מים צריך להיות רכב על אופניים דרך ההתקנה החדשה שלך מים חמים סולאריים. קווי הובלת מים, בדרך כלל בצורה של צנרת נחושת, צריך להיות מנוהל ממיכל האחסון שלך לשאר הבית שלך.

סביר להניח שלבית שלך כבר יש את קווי חלוקת המים המתאימים. העבודה היחידה שהמתקין שלך יעשה היא להסיר את חיבור המים שלך מהגדרת המים החמים הישנה שלך ולחבר אותו למיכל האחסון החדש שלך ולמערכת הגיבוי.

שלב 5: התקנת מערכות בקרה

שני חיישני טמפרטורה צריכים להיות מחוברים עם חיווט ומותקן לאורך מערכת דוד שמש.

חיישן אחד צריך להיות מחובר לאספנים שלך, ואחד לבסיס של מיכל האחסון שלך. מכשירים אלה יתחברו למערכת הבקרה המרכזית ויספקו הדרכה מתי להפיץ נוזל נגד קפריס. לדוגמה, אם הטמפרטורה אצל האספנים נמוכה מהטמפרטורה במיכל, אין סיבה להפיץ נוזלים – למעשה, פעולה זו תקרר את המים.

יש להתקין גם מערכת בקרה מרכזית ולחברה לאספקת החשמל הביתית שלך. 

מכשיר זה יפעל כ"מוח" של התקנת המים החמים הסולאריים החדשה שלך, ויקל על שאיבת חומר נגד קיפאון בהתבסס על הנתונים שהוא מקבל מחייישני הטמפרטורה.

שלב 6: בידוד מערכת דוד שמש

ברגע שכל החלקים נמצאים במקום, השלב האחרון בכל עבודת התקנת דוד שמש  היא לבודד כל חלק. המתקין שלך יחבר חורים לגג שלך, יבודד את הצנרת ויבדוק שוב שחיבורים בין רכיבים אטומים. כל אנרגיה שאבדה לאורך מערכות הצנרת או בתוך מיכל האחסון עצמו אובדת חיסכון, ולכן חיוני לבודד את המערכת כראוי.

סגור לתגובות על שישה צעדים להתקנת דוד שמש בביתכם

מאת:

שרית גבאי תקשורת דיגיטלית פרסום ממומן וקידום אתרים בגוגל

פרסם באתר כ - 33 מאמרים.

.

דילוג לתוכן