הדברת פרעושים מקצועית – להיפטר מהחרקים המזיקים אחת ולתמיד

20 בינואר 2021 | מאת: | מאמרים בקטגוריה הרחקת והדברת מזיקים

כדור הארץ הוא לא רק הבית שלנו אלא של עוד מיליוני סוגים של בעלי חיים, כולל כ-2,500 מינים של פרעושים שמתוכם 40 חיים בישראל. כשהם מתעקשים להתנחל אצלנו בבית או בעסק, התוצאה היא מפגש לא נעים ואפילו מסוכן. כדי לשתות לנו את הדם הפרעושים מחדירים רוק לגוף שלנו והתוצאה היא גרד מעצבן. במקרים חמורים יותר מופיעה פריחה ויש גם מי שסובלים מתגובה אלרגית משמעותית. דרך הרוק הפרעושים עלולים גם להעביר אלינו טפילים ומזהמים ולגרום למחלות, וכשהקורבן הוא בעל חיים כמו כלב או חתול, הדבר עלול להסתיים אפילו במוות (עקב טפיל בשם תולעת הסרט).

המסקנה המתבקשת: אם גם אליכם הגיעו החרקים הקטנים, המעצבנים והמסוכנים, רצוי להזמין מיד הדברת פרעושים מקצועית.

האם אפשר להיפטר מפרעושים גם בלי הדברה?

יש כמה פעולות שאפשר – וגם כדאי – לבצע עוד לפני הגעת מדבירים מקצועיים. מצד שני, בגלל שהפרעושים מתרבים מהר מאוד, ובנוסף הם יכולים להסתתר בכל מקום בעצם, בלי הדברה הסיכוי להיפטר מהם נמוך מאוד.

בכל מקרה, עוד לפני הדברת פרעושים מקצועית רצוי לשאוב באופן יסודי את כל הבית (או המשרד, גן הילדים וכו' – פרעושים עלולים להימצא בכל מקום שיש בו בני אדם, ולהתחבא בכל מקום בזכות העובדה שהגודל שלהם הוא לא יותר מ-5 מ"מ). בסוף השאיבה יש להקפיד להעביר את תכולת השואב בזהירות לתוך שקית, כדי שהפרעושים לא יתפזרו מחדש בחלל, ומיד להשליך את שקית האשפה לפח בחוץ.

פעולה שנייה היא שטיפה של המקום, ועוד צעד הכרחי הוא כביסה – של ריפודים, וילונות, מצעים ובגדים. הכביסה צריכה להיות בטמפרטורה של לפחות 60 מעלות כדי לוודא הריגה של כל הפרעושים.

איך מתבצעת הדברת פרעושים מקצועית?

הדברת פרעושים ע"י אנשי מקצוע מנוסים מתבצעת באמצעות ריסוס. המדבירים ישתמשו בשני סוגי חומרים – אלה שהורגים פרעושים בוגרים ואלה שמעכבים גדילת ביצים וזחלים ובעצם מונעים מהם להפוך לפרעושים בוגרים. עוד כדאי לדעת בהקשר זה שאת מעכבי הגדילה הנ"ל, שמכילים חומר בשם IGR, לא ניתן להשיג באופן פרטי – עוד סיבה טובה להזמין מקצוענים בתחום.

מבחינת סוג החומרים, יש שתי אפשרויות: חומרים כימיים וחומרים ביולוגיים. להדברה הביולוגית יש יתרון משמעותי על פני ההדברה הכימית – היא ידידותית יותר גם לבני האדם, גם לחיות המחמד וגם לסביבה (שיקול חשוב מאוד בימינו!). בזכות התפתחות המחקר בתחום, האפקטיביות של החומרים הביולוגיים (שנקראים גם אורגניים) זהה לזו של החומרים הכימיים, כך שאתם לא צריכים להתפשר על איכות הטיפול במטרד.

כשבוחרים באופציה האורגנית, סביר להניח שלא תצטרכו לעזוב את המקום בזמן הריסוס. בכל מקרה מדבירים מנוסים ואחראיים יספקו לכם הנחיות רלוונטיות, כולל כאלה ספציפיות לאוכלוסיות רגישות (ילדים קטנים, נשים בהריון, בעלי מחלות של דרכי הנשימה ועוד). ההנחיות כוללות התייחסות גם לשטיפת הבית – בדרך כלל ההמלצה היא לשטוף באופן יסודי 48-72 שעות אחרי הריסוס.

סגור לתגובות על הדברת פרעושים מקצועית – להיפטר מהחרקים המזיקים אחת ולתמיד

מאת:

פרסם באתר כ - 1 מאמרים.

.

דילוג לתוכן