מידע שימושי ומועיל – על תיקון דלתות זכוכית

20 בינואר 2021 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בטיחות ובטחון

דלתות זכוכית נפוצות מאוד במשרדים ובמבנים מסחריים שונים, ופחות בבתים. על אף הדעה הרווחת שדלתות זכוכית הן לא בטיחותיות ועלולות להיסדק או להישבר הרי שדלתות זכוכית בנויות מזכוכית חזקה ועמידה. דלתות זכוכית דורשת תחזוקה והתייחסות מעט אחרת מדלתות רגילות.

ההחזר הריצפתי בדלתות זכוכית

ההחזר הריצפתי, שנקרא גם מחזיר הדלת, דורש תחזוקה אחת לכמה חודשים על מנת לשמור על פעילות תקינה שלו. כאשר מדובר על דלות זכוכית הרי שנדרש לבצע החלפה של מחזיר הדלת או של המשאבה הרצפתית כאשר קיימת בעיה כלשהי בפעילות התקינה של הדלת. למשל כאשר הדלת לא מבצעת השהייה קלה שנייה לפני שהיא נסגרת סופית, או כאשר הדלת לא חוזרת למקומה באופן אוטומטי אלא נדרשת פעולה יזומה של המשתמש כדי להחזיר את הדלת למקומה. 

ההחזר הריצפתי מותקן לא על הדלת אלא על הריצפה – ולמרות זאת הרי שבמסגרת סל השירותים של תיקון דלתות זכוכית הרי שגם תיקון או החלפה של ההחזר הריצפתי הם במסגרת השירותים שאיש מקצועי מיומן ומקצועי יספק לכם. 

תקלות נפוצות בדלתות זכוכית

לצד תחזוקה של ההחזר הריצפתי הרי שבחלק מהמקרים מקור הבעיה הוא בכוונון הדלת ואיש המקצוע יבצע כיוונון מחדש שלה ולאחר מכן הדלת תחזור לתפקד בצורה טובה. כיוונון מחדש של הדלת נדרש לבצע כאשר הדלת שוקעת, וזה קורה לרוב משום משקלה הכבד של פלטת הזכוכית שבדלת עצמה, המעמיסה על ההחזר עצמו. לעתים נדרש להחליף את מנעול הדלת או את הצילינדר. איש מקצוע מיומן ידע לאבחן את הבעיה ולטפל בה. 

שימו לב כי כדי לשמור על תקינות דלתות הזכוכית ועל בטיחות הסובבים הרי שאין לטרוק דלת מזכוכית. זוהי פעולה מסוכנת שגם עלולה להסב נזק לדלת עצמה וגם לסובבים. 

דלתות זכוכית מוסיפות נופח יוקרתי ונקי לעיצוב המשרד, הקליניקה וגם למרחב הביתי. כיום בחלק מהבתים ניתן למצוא דלתות זכוכית איכותיות המספקות גם יופי וגם בטיחות. חשוב להסתייע באיש מקצוע יומן לצורך תחזוקת הדלת, החלפת רכיבים שונים בה במידת הצורך ושמירה על בטיחות הסובבים. 

לצד דלתות זכוכית תוכלו למצוא מגוון רחב של דלתות החל מדלתות עץ והזזה, ועד לדלתות ייעודיות לממ"ד, דלתות אלומיניום או פלדה, ועד לדלתות פנים או כניסה מעוצבות ויוקרתיות. לצד בחירה נכונה של הדלת, הרי שתחזוקה נכונה של הדלת ע"י איש מקצוע מיומן שיודע לטפל כיאות בתקלות שעלולות להופיע, יבטיחו לכם שקט והנאה לאורך זמן רב. 

סגור לתגובות על מידע שימושי ומועיל – על תיקון דלתות זכוכית

מאת:

פרסם באתר כ - 204 מאמרים.

.

דילוג לתוכן