המקצועות של עולם עיצוב האופנה

20 בינואר 2021 | מאת: | מאמרים בקטגוריה סדנאות ולימודי תעודה

בוגרי לימודים בעולם האופנה משתלבים בקשת רחבה מאוד של מקצועות – החל ממעצבי אופנה קלאסיים, ועד ניהול מוצר ושיווק. בעבר, בוגרים בעיצוב אופנה באופן אוטומטי כמעט שאפו לתפקיד הנחשק של מעצב אופנה. כיום, תחום האופנה פורס בפני הבוגרים קשת רחבה של מקצועות שניתן לחלק גדול מהם להתקבל יחסית בקלות בסיום הלימודים. 

אפשרויות התעסוקה בעולם היצרני-מסחרי

העולם היצרני-מסחרי כולל בתוכו חברות מסחריות שונות, בתי אופנה ורשתות שיווק. קשת התפקידים בהם משתלבים בוגרים בתחום האופנה היא קשת רחבה מאוד של תפקידים כמו קניינות, ניהול מוצר, סטיילינג, ייעוץ ללקוחות פרטיים, הפקת תצוגות אופנה ואירועים, תדמיתנות ועיצוב פרטי לבוש ואביזרים. בתעשיית האופנה יש גם בתי אופנה נישתיים וחברות קטנות, ויש מחלקות שיווק וחברות מסחריות גדולות עם פריסה רחבה. 

מי שלמד קורס עיצוב אופנה או לימודי אופנה במסגר אקדמית יוכל בקלות יחסית להשתלב באחד מהתפקידים הללו. חשוב להבין שבוגרי עיצוב אופנה המשתלבים בעולם היצרני-מסחרי נדרשים לגלות מעבר ליצירתיות וליכולות העיצוביות גם יכולות ניהוליות-עסקיות בכל הקשור לעמידה בתקציב, עבודה מול לקוחות וספקים, וראיית התמונה הרחבה מבחינה מסחרית ושיווקית. בחלק מהתפקידים מסוג זה מעצבי האופנה גם נדרשים לידע באקסל, בתוכנות מחשב שונות ובהבנה של מושגים שונים כמו רווח גולמי ומלאי. חשובה גם הבנה וקריאת המפה מול השוק שמולו עובדים – למשל מותגי  אופנה הפונים לגיל הרך ולילדים לעומת מותגי אופנה הפונים לכלות או לביגוד ערב אקסקלוסיבי. כל תחום הוא שונה וחשוב מאוד להכיר אותו לעומק ובאמת, את הלקוחות, את הצרכים שלהם ואת ההתנהלות היומיומיות מול קהל הלקוחות של המותג או של חברת האופנה בה עובדים. 

אפשרויות התעסוקה בעולם המקוון 

עולם האופנה כל הזמן מתפתח ונמצא בשינוי מתמיד, בין היתר גם בשל האפשרויות הרבות שהעולם המקוון, הדיגיטלי מאפשר. כך למשל חנויות אופנה אינטרנטיות ומסחר מקוון, בלוגים לאופנה ורשתות חברתיות הם בהחלט מושגים חמים בעולם האופנה ובוגרי קורס עיצוב אופנה למשל הם בעלי הכישורים והבסיס לתפקידים כאלו. חנויות אופנה אינטרנטיות מעסיקות בוגרי עיצוב אופנה וגם הרשתות החברתיות נעזרות בשירותי המעצבים. 

למעשה כיום מעצב אופנה נדרש לא רק להשראה ולעיצוב של קולקציה אלא להרבה מעבר. גם שימוש ביישומי מחשב, הבנה עסקית, הכרת רשתות חברתיות ומסחר אלקטרוני הם בהחלט מנת חלקם של מי שלמדו עיצוב אופנה. ולכן, מעצבי אופנה גם נדרשים כל הזמן ללמוד ולהתעדכן, גם אחרי טרנדים בעולם האופנה וגם אחרי מגמות והתפתחויות בהיבטים הטכנולוגיים והמסחריים. אי אפשר לקפוא על השמרים או להתרכז רק בהשראה העיצובית. העולם מתקדם, נעשה ורסטילי והמעצבים כיום נדרשים להביא עמם סט רחב של כישורים. 

קורס עיצוב אופנה הוא קורס מעמיק במסגרתו תרכשו את הכלים השונים ביחס לכל אפשרויות התעסוקה בעולם האופנה, ביום שאחרי הלימודים. 

סגור לתגובות על המקצועות של עולם עיצוב האופנה

מאת:

פרסם באתר כ - 204 מאמרים.

.

דילוג לתוכן