חלונות בלגיים מברזל למטבח

21 באפריל 2016 | מאת: | מאמרים בקטגוריה רהיטים

חלונות בלגיים מברזל למטבח

חלונות בלגיים מברזל הם החלונות הבלגיים המקוריים, אלה שבישראל נוהגים לקרוא להם "חלונות בלגיים". ראשיתו של ייצור התקן הזכוכית עם הפרופיל שתי וערב הבלגי המפורסם הייתה במאות ה- 18-19 בכלל מערב אירופה, בייחוד בצרפת. אז, היו אלה לא רק פרופילים מברזל: הם היו מאד עבים, מאד גדולים, ומאד מזדקרים לעומת הזכוכית שהייתה דקה ומאד משנית. הברזל למעשה היה כל כך עבה, ושם את הזכוכית בשקע כל כך עמוק עד כי לא היה צריך זכוכית ליבה כפולה, משום שעובי הפרופיל שחסם את הזכוכית קטנת הממדים הספיק למתן הגנה בה כלל לא ניתן היה אפשר לגשת לזכוכית פיזית. החלונות כיום כבר אינם כאלה, גובה ועובי הפרופיל זהים לממד הזכוכית, מה שיצר מחד עיוות בכוונת המעצב הראשון שהגה את החלון הבלגי, ומאידך – שלל אפשרויות להתאים חלונות בלגיים מברזל למטבח.

התאימו את צבע הפרופיל

אנו סבורים כי אם המטבח גם אכן פונה החוצה, והחלון אינו מותקן לשם תצוגה בלבד, יש לצאת לחצר ולבחון את העיצוב שלה. אם נוכחתם לדעת שהצבעים בחצר לא זהים לצבעים בחדר המטבח – כדאי לרכוש חלון עץ אלומיניום עם פרופיל כפול. בדרך כלל מה שעושים במקרה כזה – קונים חלונות בלגיים מפרופיל ברזל ועץ. הברזל משמש את חוץ הבית והעץ את פנים הבית, בליווי צביעה על פי מרקם הצבעים הנוכחי בשני הממדים. יצוין כי עיקר תעשיית הברזל לחלונות בלגיים מייצרת אותו מגולוון ולכן יהיה זה בטוח לשים אותו בחוץ מבלי שיצבור חלודה.

קבעו את צורת הפרופיל

לצורת הפרופיל מאפיינים ייחודיים הזהים למאפיינים בחוץ וגם במטבח. בדומה לבחירת הצבע, התרשמו מהעיצוב של הצמחים והעצים בחוץ, ומנגד – מהצורות של שיש המטבח, הריצוף וחיפויי הקיר. ניתן יהיה להתאים חלונות בלגיים מברזל למטבח על פי הצורה שהתרשמתם ששולטת בחדר זה. הפרופיל אינו חייב להיות מרובע, וניתן למצוא לא מעט פעמים גם חלונות בלגיים מברזל למטבח המבוססים על צורה גלילית או אליפטית.

עצבו את הזגוגית

עיצוב הזגוגית מתבטא בבחירת צבע ייחודי או השארתה שקופה, בחירת מצבה האופטי: האם היא תשמש כחלון מבחוץ כלפי פנים או רק מבפנים כלפי חוץ. בנוסף, מומלץ לשקול הצבת עיטורים מיוחדים על הזכוכית כמו למשל התזת חול שהיא למעשה זכוכית מחוספסת על גבי המרקם החלק של הזכוכית הגולמית.

סגור לתגובות על חלונות בלגיים מברזל למטבח

מאת:

פרסם באתר כ - 82 מאמרים.

.

דילוג לתוכן