אילו סוגים של מערכות סולאריות יתאימו למבנה שלכם?

31 בדצמבר 2020 | מאת: | מאמרים בקטגוריה דודי שמש

בין אם אתם מתגוררים בבניין משותף, בבית פרטי או שלצרכי עבודה הנכס הרלוונטי הוא בניין מסחרי – הרי שלכל אחד מסוגי המבנים הללו יש מערכת סולארית שתתאים לצרכים הספציפיים. מערכת סולארית זו מערכת שלהבדיל מדודי שמש או חשמל – קליטת קרני השמש וניצולם להפקת אנרגיית חשמל מבוססת אך ורק על קרני השמש, ומערכת סולארית היא מעיין תחנת כוח עצמאית המפיקה אנרגיה ואוגרת אותה.  מערכת סולארית מאופיינת במכל אחד גדול של מים ולא בהמוני מכלי דודים אחד ליד השני. מערכת סולארית מנצלת היטב את קרני השמש, היא ירוקה ומסייעת מאוד להפחתת חשבון החשמל. 

מערכות סולאריות לשימוש ביתי 

מערכות סולאריות ביתיות מתאימות לבניין משותף או לבית פרטי – והן מותקנות על גג המבנה. המערכת משמשת לייצור חשמל לחימום המים ואף להפקת חשמל לצרכי הבית כולו. במידה והמערכת תייצר חשמל עודף שלא נוצל, יש אפשרות למכור את היחידות העודפות או לקבל עליהן זיכוי.

חשוב לציין שלא בכל מבנה מגורים ניתן להתקין מערכת סולארית. בבניינים גבוהים או כאלו שצמודים אליהם מבנים אחרים המסתירים יתר על המידה את קרני השמש, הרי שייתכן שהתקנת מערכת סולארית לא תתאפשר. תנאי סף נוסף הוא שטח הפנים הפנוי של הגג להתקנת המערכת – ככלל שטח של 60 מ"ר ומעלה אמור להספיק כאשר מדובר על בניין מגורים משותף.

מערכות סולאריות אוטונומיות 

מערכת סולארית אוטונומית או עצמאית היא מערכת שנבדלת ממערכת סולארית ביתית בכך שאין אפשרות למכור עודפים או לקבל זיכוי בחשבון החשמל. ולכן, במערכת כזו ישנו גם רכיב של אגירת עודפי החשמל. השימוש במערכות כאלה נפוץ יותר כאשר מדובר על בתים מבודדים, מקומות להם בעיית חיבור לרשת החשמל, והן מסיבות הקשורות לאורח חיים ואידאולוגיה.

מערכות סולאריות במבנים מסחריים  

במידה וסוג המבנה המדובר הוא מבנה מסחרי, או עסקי, או מבנה המקוטלג תחת מבנה מוסדי הרי שניתן על הגג של מבנה כזה להתקין מערכת סולארית. בדומה למערכת ביתית ניתן למכור את עודפי החשמל אך במקרה כאן ישנה חובת דיווח על כל הכנסה החל מהשקל הראשון, כאשר מדובר על מכירת עודפי חשמל.  התקנת מערכת סולארית על מבנים מסוג זה אפשרית על גגות של מפעלים, של מבני בילוי ומסחר בנייני משרדים ועוד. בשוק ישנם קבלנים וחברות שונות שהתמחותם היא בתקנת מערכות סולאריות עסקיות וחשוב מאוד להקפיד על התקנים.  בית עסק אשר שוכר שטח או חנות במבנה שבו מותקנת מערכת סולארית עסקית עשוי לחסוך הרבה מאוד בחשבון החשמל שלו ואף לא לשלם כלל לחברת החשמל.

סגור לתגובות על אילו סוגים של מערכות סולאריות יתאימו למבנה שלכם?

מאת:

פרסם באתר כ - 204 מאמרים.

.

דילוג לתוכן