​המלצות לאיתור עורך דין הוצאה לפועל

18 באפריל 2016 | מאת: | מאמרים בקטגוריה הוצאה לפועל

על מנת לאתר עורך דין המתמחה בדיני ההוצאה לפועל, חשוב לוודא שהוא מכיר את נוהלי הוצל"פ החדשים, ובראשם – הבשורה שבאיחוד תיקים בראשות זו. מדוע עד כה יותר ויותר אזרחים ביקשו להיות מוכרים כפושטי רגל ולא להסדיר את חובותיהם בהוצל"פ? משום שזו הייתה רשות מאד לא יעילה שהסבה נזק ממשי לחייבים שהוא מעל לענישה הסבירה שהם צריכים לשאת בה בגין היותם בחובות. לדוגמה, אם יש נושה שגר בבאר שבע ונושה שגר בתל אביב, הוצל"פ תל אביב יכולה להחליט להפקיע רישיון נהיגה, והוצל"פ באר שבע יכולה להחליט להגביל את חשבון הבנק של החייב. המשמעות היא שהחייב צריך לנסוע או ליצור קשר עם רשויות הוצל"פ בכל הארץ על מנת להשתחרר מכלל הגבלותיו. הרפורמה החדשה מאפשרת לחייב להעביר את כל ענייני החוב שלו למשרד אחד, אשר בו מרוכזים כל ענייניו של החייב.

עבדו רק עם משרדים המסתמכים על דיני ראיות וחוות דעת משפטיות מקצועיות

במשרדים לא מעטים, עורך הדין בקושי מצליח למצוא טיעון מדוע החייב צריך לקבל הקלה בחובו, ולמעשה פונה מראש לזווית של ההקלות בחוק, במקום להסתמך קודם על הראיות ולנסות למצוא פגמים בחובות עצמם. למשל, אם מדובר בחוב לרשות מקומית שנושא עמו ריבית, עורך דין מומחה יידע האם הרשות גבתה ריבית מגבוהה מדי אם לאו, ויידע להתריע בפני רשות ההוצאה לפועל ובפני הנושה – שהריבית אינה חוקית. בכך, הופך עורך הדין מהצד שתלוי בחסדם של נושים – לצד החזק ובעל הידע, מה שיכול להוביל בקלות רבה יותר להקלה בעומס החוב של לקוחו.

עבדו עם עו"ד שיוכל לסלול לכם את הדרך להסדר חובות קל ככל הניתן

נכון, הוצאה לפועל אינה מוסד פשיטת הרגל, אבל הרפורמות האחרונות בהחלט מאפשרות שורה של צעדים להקלה על הסדר החוב, כמו בדוגמה שהבאנו בפתיחת דברינו – לפיה ניתן לאחד תיקים בהוצאה לפועל. ככל שעורך דינכם יותר מעודכן בנהלים החדשים של הוצל"פ – הוא יוכל להגביר את סיכוייכם להסדיר את חובכם בקלות יחסית.

עו"ד הוצאה לפועל טוב הבקיא בדיני הוצאה לפועל הוא איש המקצוע היעיל ביותר להשבת אמון החברה בכם. מומלץ להשקיע מחשבה רבה בבחירתו!​

למידע על עורכי דין בתחום הפלילי? הקליקו כאן: בלוג הצווארון הלבן

סגור לתגובות על ​המלצות לאיתור עורך דין הוצאה לפועל

מאת:

פרסם באתר כ - 1 מאמרים.

.

דילוג לתוכן