בואו וראו

29 בפברואר 2016 | מאת: | מאמרים בקטגוריה רוחניות

החיות, בניגוד לבני האדם, פועלות ומופעלות על פי חוקי הטבע, הדואגים להרמוניה ואיזון של המערכת הכללית. האדם לעומת זאת, מופעל על ידי רצונות ומחשבות המניעים אותו לדאוג לעצמו ולמה ששייך לו בלבד, מה שגורם לו להוציא את עצמו, ואת המערכת כולה, מאיזון. הרב מיכאל לייטמן מסביר איך נוכל לשנות את הרצונות שלנו ולעבוד איתם כך שנתרום לאיזון ולא נפר אותו.

שאינו יודע לשקר
ילדים רכים אינם יודעים לשקר, מצד אחד, אך גם אינם מסתתרים מאחורי זיוף ופשוט אומרים מה הם רוצים, או לוקחים אותו בלי להסס. כשהילדים גדלים הם לומדים למתן את הצורך שלהם לקחת כל דבר ולרסן את האגואיזם שלהם למידה שבה הוא מאפשר להם להתקיים בחברה, אך גם לומדים לשקר ולהערים על אחרים, בשביל להמשיך לקבל את מה שהם רוצים.

תפיסת המציאות שלנו נבנית מתוך התבנית האגואיסטית הצרה שבה אנו חיים, והיא שורש כל הרע שאנו חווים בחיינו. אבל, אומר הרב לייטמן, ישנה דרך להפוך את התפיסה הזו ולהתעלות מעל האגואיזם המגביל, ולהחליף את צורת ההסתכלות שלנו על העולם לצורה טובה יותר, נכונה יותר ובריאה יותר. בדיוק כמו שאר מערכות הטבע.

עולם הפוך ראיתי
מי שהצליחו לבצע את ההיפוך התפיסתי הזה הם המקובלים, ועל כך הם אמרו: \"עולם הפוך ראיתי\". מיש מצליח להפוך את תפיסתו ולשנות אותה מספר על עולם עליון, מואר, מעל גבולות הזמן והמקום, מעל חיים ומוות. מתוך הקיום העכשווי שלנו אין לנו שום יכולת להבין על מה הם מדברים כשהם מספרים על תענוג אינסופי וחיי נצח, אך ההוראות שהשאירו לנו בכתבי הקבלה מבטיחות שאם נעקוב אחריהן בדקדקנות נוכל גם אנחנו להגיע לכך.

מה הכוונה
בצורת החיים שאנו חיים עתה אנו מכוונים כלפי עצמנו בלבד וחושבים על תועלתנו והנאתנו האישית. על פי צורת החיים הנכונה, המתוקנת, המשתלבת בכל מערכות הטבע האחרות, אנו צריכים להיות מכוונים כלפי האחרים – לדאוג להם, לחשוב עליהם ולאהוב אותם כאילו הם ואני אחד.

חכמת הקבלה עוסקת בכוונה שלנו ובשינוי המכוון שלה. לימוד מסודר של חכמת הקבלה, עם רב ספרים וקבוצה, מאפשר לכל אדם לצאת מאותה כוונה לטובת עצמו, שבסופו של דבר מסבה לו רק צער, כאב ונזקים, אל הכוונה לטובת הזולת. קשה להבין זאת אך מדובר בשדרוג המציאות המוכרת לנו, ומעבר מחיים של התנגשות בלתי נפסקת עם הסביבה לעולם של שלמות.

חכמת הקבלה
השיטה לעשות את ההיפוך הזה נקראת, כאמור, חכמת הקבלה, והיא נלמדת במסגרת הלימודים במכללת קבלה לעם. למי שלא יודע, מדובר בשיטה מדעית, מעשית, לרכישת אהבת הזולת והעדפתה על פני האהבה העצמית. בואו וראו.

סגור לתגובות על בואו וראו

מאת:

פרסם באתר כ - 1 מאמרים.

.

דילוג לתוכן