פתרונות בנייה ירוקים

28 בפברואר 2016 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בניה אקולוגית

בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית במודעות הסביבתית במגזר הפרטי והעסקי. חברות רבות בונות בנייני חברה ירוקים, בעוד אנשים פרטיים בוחרים באפשרויות בנייה ירוקה לבית או למשרד הפרטיים שלהם. פתרונות בנייה הלוקחים בחשבון את הצרכים הסביבתיים משלבים את רעיון המחזור בפרוייקטים רבים. בד בבד עם הדרישה למבנים ירוקים עלה גם הביקוש לרכישת מבנים ניידים, אשר מאפשרים להפוך מכולות ישנות לחללי מגורים ועבודה מודרניים.

ממה עשויים מבנים ניידים?

מבנים ניידים עשויים ממכולות ממוחזרות אשר שימשו להובלות ולאחסון. המכולות עוברות חיטוי, ניקוי ושיפוץ על מנת להפכן למתאימות לעבודה או מגורים. למעשה מדובר בחומר גלם נגיש וזול אשר אפשר להפוך אותו לכל סוג חלל שרוצים, בהתאם לדרישות הלקוח והתקציב העומד לרשותו. בתהליך הבנייה ניתו לשלב חומרים ממוחזרים אחרים ולהוסיף מתקנים המאפשרים לצמצם את הפגיעה הסביבתית. בכל מבנה ניתן ליצור חלוקה לחדרים, להתקין מנעולים, מיזוג אוויר, תאורה ולחבר לתשתיות. כל תהליך התכנון, בנייה והקמה עורך לא יותר ממספר שבועות. המבנים נקראים ניידים מפני שניתן להעביר אותם בקלות רבה ממקום למקום מבלי לגרום לנזק או להרס המבנה. המבנים גם מתאימים לרוב תנאי השטח והאקלים ולכן העברתם בין חלקי הארץ השונים היא פשוטה יחסית.

איכן אפשר למצוא מבנים  ניידים?

למעשה ניתן למצוא אותם בכל תחומי החיים. המבנים משמשים בתור בתי מגורים, משרדים, מעונות סטודנטים, מחסנים, ביתנים, עמדות שמירה או מכירה ועוד. ניתן להתאים את המכולות לפרויקטים שונים מבחינת עיצוב וגודל ולהעביר אותן למקומות שונים בארץ. ברחבי העולם, חללים העשויים ממכולות אינם מראה נדיר. למעשה ניתן למצוא קומפלקסים שלמים המשמשים בתור בנייני משרדים, מגורים ברי השגה לסטודנטים ופתרונות מחייה לזוגות צעירים. ניתן למצוא בניינים העשויים ממכולות בכל עיר גדולה ומפותחת ברחבי העולם.

האם המכולות ניתנות להתאמה לפי פרוייקט?

ניתן להתאים את כל החללים בהתאם לפרויקט, דרישות הלקוח, התאמה לציוד ותקציב. גם אפשרויות הרכישה לרוב גמישות ומותאמות ללקוח. מעוניינים בפתרונות לטווח קצר יוכלו לבחור באפשרות של מבנים ניידים להשכרה, בעוד פרויקטים לטווח ארוך יצריכו לרוב קנייה של מבנה על מנת להתאימו באופן אופטימלי.

 

סגור לתגובות על פתרונות בנייה ירוקים

מאת:

פרסם באתר כ - 2 מאמרים.

.

דילוג לתוכן