הדבר הבא בעולם החשמל

8 בפברואר 2016 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בית חכם

הדבר הבא בעולם החשמל

בעבר, החשמל החכם נחשב היה לכזה הקיים בביתם של העשירים והמיוחסים בלבד. כיום, מיתוס היוקר נופץ, והושרשה ההבנה כי כמו כל מערכת או ציוד שאנו רוכשים במשך השנים, הסטיגמה של בית חכם ויקר, התייחסה בעיקר למבנה עלויות היסטורי של המערכת, סיפורים בתקשורת , טכנולוגיה לא מפותחת והתייהרות של חברים.

מדוע חשוב לדון בנושא זה? הסיבה היא, שבחישוב פשוט של עלות מול תועלת ניתן לראות בבירור כי לטווח הארוך החיסכון בעלויות החשמל מכסות את ההשקעה ואף מובילות לרווח נקי של הלקוח. בנוסף על כך, מחיר הציוד של מערכת בית חכם ירד במהלך 3 השנים האחרונות ועומד כיום על כמחצית ממחירו ב-2008, מה שמעלה את אטרקטיביות החשמל החכם.

בית חכם הינו למעשה מערכת שליטה חכמה בתצרוכת החשמל, מה שלמעשה משנה את הצורה בה מנוהל משק האנרגיה הביתי. בית חכם, הינו תהליך של שליטה על מכלול המכשירים הטכנולוגיים והחשמליים בבית בצורה ידידותית ופשוטה. בשנים האחרונות, הטכנולוגיה ומוצריה השונים תופסים מקום נרחב בחיי היום יום שלנו עד למצב בו איננו שולטים בכל השינויים, העדכונים והמתגים המפוזרים אצלנו בבית ובמשרד. בית חכם אמור לעזור לנו להתגבר על מכשולים אלה ואף למצות עד תום את האפשרויות הטמונות בהן כגון מיצוי מקסימאלי של צריכת החשמל תוך חיסכון בעליותיו ועדכון בזמן אמת של נתוני המוצרים החשמליים, בכל זמן ובכל מקום.

האפשרות להיות מעודכן בכל הנתונים האלה כאשר אנו בחלק מסוים של הבית ולאו דווקא ליד מרכזיית האזעקה או אפילו דרך הסלולרי מהעבודה משנה את תפיסת הבטיחות והרגשת הביטחון בבית. הנוחות הנגזרת מהתקנת בית חכם מורגשת במספר מישורים. הדגש העיקרי הוא היכולת לשלוח במכשירים שונים מכל אזור בבית. כגון: מיזוג, מוסיקה, תאורה, קולנוע ביתי וכו’. כיום עלינו להגיע לאזורים שונים בבית כדי לכוון או להפעיל מכשירים אלה. לרובנו מוכר הסרבול של מערכת קולנוע ביתי שלא “מדברת” בשלט אחד. יש צורך להפעיל את הטלוויזיה, אח”כ את הרסיבר, DVD ואולי לקחת את השלט של הלווין כדי להעביר ערוצים (וכמובן שאם רוצים להנמיך חוזרים לשלט של הרסיבר וחוזר חלילה) פיקוד של בית חכם יאפשר לנו לעשות זאת ע”י שלט חכם אחד ואף להתאים את התאורה למצב סרט. לבסוף, שליטה ובקרה היא האפשרות לנהל את התפעול הביתי בצורה מוסדרת ומבוקרת. ניתן להתאים את כלל התפעול הביתי לאופן המחייה במרחב.

במובן זה “בית חכם” אינו מציג מוצר חדש אלא מאפשר לרכז את כלל הפעולות והבקרה עליהן לממשק אחד פשוט לתפעול והבנה.

גל מהנדסים תכנון וייעוץ חשמל מתקדם, הכתובת לתכנון החשמל בבית.

 

 

 

 

סגור לתגובות על הדבר הבא בעולם החשמל

מאת:

פרסם באתר כ - 2 מאמרים.

.