על הטיפולים האפשריים לסינוסיטיס

29 בנובמבר 2020 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בריאות אחר

סינוסיטיס – מה הטיפולים האפשריים?

לא מעט אנשים מוצאים את עצמם עם דלקת במערות הפנים והאף, כלומר עם סינוסיטיס. תופעה זו מוכרת בעיקר בעת שינויי עונות וכן בחורף. בין אם זה נובע מנגיפים או חיידקים שונים, הרי שהדלקת עלולה להתפתח ולייצר בעיה, ולעיתים לא פשוטה בכלל.

מאחר וישנן דרגות שונות לדלקת, החל מרמה של סינוסיטיס חריף, דרך סינוסיטיס תת חריף ועד לסינוסיטיס כרונית, הרי שגם הטיפול בבעיה משתנה בהתאם לסוג הבעיה ולמשמעות שלה. צריך לומר, יש מקרים שהבעיה איננה דורשת בכלל טיפול, לעומת זאת יש מקרים בהם חייבים להקפיד על טיפול מקיף ומשמעותי, אפילו במובנים כירורגיים.

לפני שנציג את הדרכים להתמודד עם הדלקת, חשוב לומר, שיש להכיר את התסמינים שלה, וכן חשוב לדעת כיצד לאבן אותה בצורה נכונה. בין אם זה באמצעות בדיקה של רופא, צילומים, כולל בדיקות CT, וכן בדיקות דם, אלרגיות ובדיקות נוספות.

כאמור, ישנן דרכים שונות כיצד לטפל בבעיה. הרופא יקבע את סוג הטיפול על פי הצרכים של המטופל וכן על פי סוג הדלקת והעוצמה שלה.

כיצד מטפלים בבעיה של סינוסיטיס?

כאמור, ישנם מקרים שלא צריך לעשות דבר. למשל, אם מדובר בסינוסיטיס קל, לא משהו חריג, חריף, בעיה שנמשכת עד ארבע שבועות, אזי שאין צורך לטפל בה. בדרך כלל יספיק טיפול תרופתי קל. זה תלוי עד כמה הדלקת משפיעה על המטופל. אם מדובר באף סתום ונזלת, אז אפשר להסתפק בפתרונות קלים.

אם מדובר בתופעה חריפה יותר, למשל, כאבי ראש, לחץ על הפנים, נזלת מוגלתית ועוד, אז יש צורך לטפל בבעיה באופן יותר משמעותי לשם כך ייתכן ויהיה צורך בטיפול אנטיביוטי, וכן בטיפול של סטרואידים. בדרך כלל מדובר על דלקת שנמשכת בין ארבע לשניים עשרה שבועות.

הטיפול המשמעותי יותר יגיע, אם מדובר בסינוסיטיס שחורג משניים עשרה שבועות, אז מדובר בדלקת כרונית וכנראה שהבעיה היא הרבה יותר עמוקה ומחייבת טיפול כירורגי ואף ניתוח. לשם כך נפנה לרופא אף אוזן גרון מומחה שיבחן את מערות האף והסינוסים שלנו. ייתכן ויהיה צורך בניתוח אשר יעזור לנו לפתוח אותם ולפתור את הבעיה.

סגור לתגובות על על הטיפולים האפשריים לסינוסיטיס

מאת:

פרסם באתר כ - 6 מאמרים.

.