האם כדאי לקחת יועץ משכנתא?

17 באוקטובר 2020 | מאת: | מאמרים בקטגוריה משכנתא

גם אם מנת המשכל שלך עוברת את הגג, משכנתאות עלולות לגרום לך כאב בראש. לא פשוט לעטוף את המוח שלך סביב המשמעות של כל המונחים – שלא לדבר על ניתוח המספרים, קניות מסביב ומילוי שלל ניירת. מצד שני, מוצרים חדשים טוענים שהם מקלים על קבלת משכנתא כמו הזמנת פיצה.

אז האם אתה באמת יכול פשוט ללכת לבד, או שאתה זקוק לחיזוקים?

אנשים רבים פונים ליועצי למשכנתאות לבקשת עזרה. אנשי מקצוע אלה משמשים כמתווך בינך לבין הבנק ומשחקים שדכן עבורך והלוואת הבית האידיאלית שלך. זה נשמע נהדר, אבל מתווכים לא מתאימים לכולם. להלן היתרונות והחסרונות העיקריים שיש לקחת בחשבון.

יתרון: הגשת בקשה למשכנתא יכולה להיות (כמעט) קלה כמו הזמנת פיצה: יועצים מציעים את כל האפשרויות שלא ניתנים לכל רוכשי בתים רבים אשר מקבלים את הלוואתם ישירות מהבנק שכבר יש להם חשבון צ\'קים בו. וזה בסדר, אבל דעו זאת: \"המלווים מציעים רק את המוצר שלהם\".

לעומת זאת, מתווכים יכולים להציג בפניכם את כל אפשרויות ההלוואה שלכם, ממגוון מלווים. ומכיוון שקניות מסביב הן המפתח למציאת העסקה הטובה ביותר, רוב הסיכויים שמתווך יספק הלוואה אידיאלית יותר מכפי שבנק או אפליקציה אחת אי פעם יכלו. דבר אחד שהבנקים לא יגידו לכם למשל הוא: איך לקחת משכנתא ללא הון עצמי.

חסרון: יועצים גובים עמלה
קבלת משכנתא תעלה לכם – בעמלות: תחושות שמאות, מס רכישה, דמי בקשה. הרשימה נמשכת ונמשכת. מתווכי משכנתאות נבונים אמורים להיות מסוגלים לקבל חלק מהעלויות הנוספות הללו. המלכוד? הם עדיין עשויים לגבות תשלום משלהם. שכר המתווך משולם על ידי המלווה שזה בדרך כלל אתה – לעתים קרובות בין 1% ל -2% מסך ההלוואה. בין אם היא מתווספת להלוואה או משולמת מראש, זה יכול להיות נתח גדול של שינוי. אז הקפד לשאול את המתווך שלך מה הוא גובה – ושקל את זה מול היתרונות.

יתרון: מתווכים יכולים לחסוך לך זמן
קבל אישור מראש ומצא מלווה שיכול להציע שיעורי משכנתא תחרותיים ולעזור לך באישור מראש.

כן, אתה יכול להשוות מספר מלווים בעצמך, אבל זו הצעה שאורכת זמן – מתווכים יכולים להוריד את כתפיך ולנהל אותם בקלות. הם יכולים למלא את הניירת שלך, לומר לך היכן לחתום ולטפל בכל המשא ומתן עם המלווים. יתרה מכך, לרבים יש קשרים עם בנקים מסוימים המאפשרים להם להאיץ את כל התהליך. לכן, אם אתם ממהרים או קצרים בזמן, השימוש במתווך דומה לפגיעה במאיץ ולשלב נהג אובר משלכם. חשוב לדעת רק איך בוחרים יועץ משכנתא ואז אתם בדרך הנכונה לקחת משכנתא מעולה.

חסרון: מתווכים מסוימים עשויים להיות משוא פנים
בעוד שמתווכים במשכנתאות אינם תלויים בבנקים, אין זה אומר שאין להם משוא פנים. לדוגמא, לחלק מהמתווכים חסרי המצפון יש היסטוריה ארוכה של התמודדות עם מלווים מסוימים, ויעדיפו אותם על חשבונך. לחלופין, במקרים מסוימים המלווה עשוי לשלם את שכר טרחתו, ולא אתה. זה נשמע נהדר – אלא אם כן ההלוואה של המלווה הזו כוללת תנאים לא רצויים. אז הקפד לשאול את המתווך שלך כמה הוא מקבל תשלום וכן על ידי מי, כדי שתדע את העסקה.

מקצוען: תקבל תשומת לב אישית
האם עליכם לקבל ריבית קבועה או משתנה? הלוואה ל -15 או 30 שנה? זה יהיה תלוי במשתנים רבים, מההכנסה שלך ועד ציון האשראי שלך וכמה זמן אתה מתכנן להישאר בבית. מתווכים יכולים לעזור לך לשקול את האפשרויות שלך ולמצוא הלוואה שמתאימה לא רק לכל קונה בית ישן אלא גם לך.

\"מתווכים יכולים להסתכל על המאפיינים הספציפיים שלך ולהתאים את היישום שלך למלווה הטוב ביותר בהתחשב בנסיבותיך,\" אומר קריצ\'לו. זה יכול להיות שימושי במיוחד אם אתה מועמד פחות אידאלי או לא נורמלי.

האם אתה מקבל מתנה גדולה במזומן עבור המקדמה, מתחיל עבודה חדשה או מבצע רכישה גדולה? כל אלה יכולים להוות מכשולים לכיבוש, ותמרורי אזהרה לבנק, אם לא מטפלים כראוי. לחלופין, אם אתה נאבק באשראי ירוד או להוט לנצל תוכנית זכאות של הלוואות לבית, אתה עלול להיאבק במציאת מלווה שמציע את אלה ישירות לצרכנים. שם המתווכים יכולים להיכנס ולסלול את הדרך ולהמשיך להציע תמיכה עד ליום הסגירה.

כך שאם עצם הרעיון לקבל משכנתא מעלה את לחץ הדם, תשומת הלב הנוספת עשויה להיות שווה כל שקל.

המאמר מובא ע\"י mashkanta.org.il

סגור לתגובות על האם כדאי לקחת יועץ משכנתא?

מאת:

אתר משכנתא.אורג.אייאל הוא אתר על משכנתאות, הלוואות, מדדים, ריביות ועוד מדריכים פיננסים מאוד מועילים לציבור הישראלי.האתר בא לתת ייעוץ משכנתאות, ייעוץ הלוואות, ייעוץ מימון, ייעוץ כלכלת המשפחה לאזרחים בארץ ישראל. יש לנו את הידע והניסיון לתת לכם משכנתאות בתנאים הכי טובים מבחינת התמהילים ודרכי פעולה של עשיית המשכנתא עצמה שתחסוך הרבה כסף ודאגות נפשיות.

פרסם באתר כ - 1 מאמרים.

.

דילוג לתוכן