למה עסקים צריכים משרד רואה חשבון לניהול כלכלי שוטף

30 בספטמבר 2020 | מאת: | מאמרים בקטגוריה ניהול

זה לא משנה אם אתה עסק קטן, בינוני או גדול, ישנן הוצאות שאנו יכולים לקצץ בהן וישנן הוצאות שלא, אחת ההוצאות החשובות ביותר שאין לנו מנוס, כאשר אנו מנהלים עסק ואנו רוצים לראות כיצד הוא נוחל הצלחה ולא ההפך, אנו חייבים לשכור את שירותיו של משרד רואה חשבון.

השירות במשרדי רואה החשבון

מעבר לדוח השנתי שעלינו להגיש באמצעות ועם ליווי רואה החשבון, אנו יכולים ליהנות משירותים מגוונים שיתרמו בסופו של דבר לצמיחת העסק, בין אם מדובר בליווי פיננסי, ייעוץ מס בדיקת מאזנים, הנהלת חשבונות, התאמות בנקים וניהול ספרי העסק.

במשרד רואה חשבון במדינת ישראל אנו יכולים לקבל את כל השירותים האלו תחת קורת גג אחת, וזה לא משנה אם אתה עסק גדול, עסק בינוני, עסק קטן, עוסק פטור או עוסק מורשה, כל בעל עסק ובעלת עסק יכולים ליהנות מהשירות של רואה החשבון בכל שלב ושלב של הפעילות העסקית.

במשרד רואה חשבון מספקים את השירות לכל עסק ועסק ללא קשר למשלח היד, כמובן שקודם על רואה החשבון לבדוק את צורכי החברה או העסק. לא כל עסק או ארגון כלשהו צריך את אותם השירותים; המשרד בעצם מטפל באופן שוטף בכל הנושאים הפיננסים של העסק אל מול רשויות המיסים (ביטוח לאומי, מע”מ, מס הכנסה) וכמובן שהטיפול בכל עסק נעשה באופן פרטני עבור העסק הספציפי.

תחומי הפעילות השונים במשרד רואה חשבון

מעבר לפעילות הנהלת החשבונות השוטפת שגם כך כל עסק צריך בשגרה, במשרד רואה חשבון פותחים תיקים ברשויות המסים השונות (שצוינו בפסקה מקודם); במשרד רואה חשבון מכינים את הדוחות הכלכליים של סוף השנה; בנוסף רואה חשבון יכול לעזור לנו בפתיחת והקמת עסק, חברה או עמותה, הכנת חוות דעת, הגשת דוחות לעצמאיים (עוסק פטור ועוסק מורשה). כמו כן, משרד רואה חשבון בדרך כלל יכול להעניק שירותי ייעוץ מס וכמובן ייצוג אל מול הרשויות השונות.

מתי נפנה למשרד רואה חשבון

כבר ציינו למה כדאי לפנות למשרד רואה חשבון, עכשיו לא מן הנמנע לדעת מתי פונים למשרד. בדרך כלל פונים לרואה חשבון מראש, כבר בשלב התכנון כאשר אנו רק חושבים לפתוח ולהקים עסק. רואה החשבון יכול לעזור לנו וללוות אותנו כבר בשלבים המוקדמים של ניהול הסיכונים, פתיחת תיקים וכדומה וכמובן ליווי פיננסי וייעוץ.

כמובן שאין חובה לעבוד עם איזשהו רואה חשבון, אך יש חובה להגיש את הדוחות לרשויות, ומי אם לא רואה החשבון הוא שיכול לערוך עבורנו את הדוחות בצורה הטובה והמקצועית ביותר. במשרד רואה חשבון אנו יכולים להיות בטוחים שאנו בידיים טובות, ואנו יכולים להיות בטוחים במאה אחוז שיטפלו בעסק שלנו בצורה פרטנית. רואה החשבון יהיה בכל זמן עם אצבע על הדופק, שלנו בעלי העסקים לא תמיד יש זמן לכך.

אז מה רואה החשבון עושה בעצם?

במקרים רבים, רואה החשבון יעסוק בביקורת החשבונות של חברות. לרוב, אבל לא רק, רואה החשבון מועסקים במגוון רחב נוסף של תפקידים: החל מחשבים בחברות גדולות ובינוניות, דרך יועצים פיננסים וכלכלנים, מנהלי כספים, יועצי מס, וכדומה. אם כן אפשר לומר שבכל מקום שבו נמצא כספים ופעילות עסקית, גם נמצא רואי חשבון שמבקרים את ספרי החשבונות ומנהלים את הכספים האלו.

סגור לתגובות על למה עסקים צריכים משרד רואה חשבון לניהול כלכלי שוטף

מאת:

פרסם באתר כ - 19 מאמרים.

.