איך לדעת שהכלב שלכם צריך אילוף?

20 ביולי 2020 | מאת: | מאמרים בקטגוריה אילוף כלבים, התנהגות כלבים

הכלבים הם בעלי החיים הכי קרובים לאדם ולא בכדי, הם יודעים להיות לצידנו גם ברגעים הפחות טובים שלנו, קופצים משמחה בכל פעם שאנחנו נכנסים הביתה ומחקרים הראו שמי שמגדל אותם סובל הרבה פחות מתופעות כמו דיכאון וחרדה. לכן, לגדל כלב שהוא חלק בלתי נפרד מהמשפחה זה דבר מומלץ בהחלט. אבל מה עושים כשזה פשוט לא עובד ואיך כדאי לפעול כשהכלב מתנהג בצורה שפשוט מפריעה לכל מי שבבית? לפני שאתם מחליטים למסור את הכלב ולשבור את הלב שלו וגם שלכם, תדעו שיש דרכים לתקן כל התנהגות שהיא באמצעות אילוף כלבים מקצועי. איך תדעו שהכלב שלכם זקוק לאילוף? נסו לשים לב לסימנים הבאים.

הוא עושה צרכים בכל מקום

כשמדובר בכלב שאינו גור, עשיית צרכים בבית נעשית לרוב כסימון טריטוריאלי. אילוף כלבים יסייע קודם כל בהבנה של הכלב והתפיסה שלו לגבי המקום של כל אחד בני הבית ויתמקד בשינוי של התפיסה הזאת. לרוב המיקום בו הכלב עושה את הצרכים מסביר מי מבני הבית מתאגרים אותו מהבחינה הזאת.

הוא תוקפני ומנסה לנשוך

לרוב מדובר בכלבים שעברו התעללות בעבר והם אלו שהכי צריכים בית חם ואוהב. הם תוקפים מתוך פחד שסיטואציות מהעבר יחזרו ועל כם רוצים למנוע אותן מראש. אילוף כלבים יעזור לשבור את ההתניות הללו וילמד את הכלב להבדיל בין סביבה עוינת לסביבה בטוחה.

הורס ומכרסם רהיטים בבית

יכול להיות שמדובר בכלב שזקוק לפריקת אנרגיה מרובה, אך במקרים רבים אילוף כלבים יהווה פיתרון לבעיה. במצב כזה יש צורך לחנך את הכלב ולהסביר לו מה מותר לכרסם ומה אסור. ברגע שלכלבים יש פריט אותו הם יכולים לכרסם להנאתם בחופשיות, הם לא יחזרו שוב להרוס את הרהיטים.

מנסה להוציא אוכל מהפח

כלבים כמו בעלי חיים אחרים, נכנעים בקלות ליצר ההישרדותי שלהם, ולכן הם יאכלו כל דבר שיקרה בדרכם, אפילו אם אתם דואגים להם בזמן לאוכל ומים. באמצעות אילוף כלבים ניתן לחנך את הכלב ולהתנהגויות בריאות וממש להסביר לו בדרך שהוא מבין, מה מותר לו לאכול ומה אסור.

נובח על ילדים וכלבים אחרים

מדובר בסממן קלאסי לכלבים עם בעיות שונות של רכושנות וקנאה כלפי הבעלים, שלרוב נובעות מחרדות נטישה. אילוף כלבים יכול לנתק בין ההתניה של ילדים או כלבים אחרים במרחב לנטישה והזנחה מצד הבעלים, שככל הנראה נרכשה איפשהו בעברו של הכלב.

סגור לתגובות על איך לדעת שהכלב שלכם צריך אילוף?

מאת:

פרסם באתר כ - 148 מאמרים.

.