דיכאון אחרי לידה – אל תישארי לבד

5 ביולי 2020 | מאת: | מאמרים בקטגוריה פסיכולוגיה

לצד ההתרגשות הגדולה לקראת הבייבי החדש, ההתארגנויות לחיים שעומדים להשתנות והחלקים הטכניים יותר, ישנה תופעה שהיא הרבה פחות מדוברת של דיכאון של נשים לאחר הלידה. ד"ר ירון זיו העוסק בטיפול בשיטות שונות מזה שנים ארוכות, אומר שהדבר הכי גרוע כשמצב כזה קורה הוא  העובדה כי נשים בוחרות שלא לשתף אחרים בו ולהציג לעולם תמונה כאילו הכל בסדר. 

לפי ירון זיו, הציפייה החברתית לאחר הלידה מנשים, היא לשמוח קודם כל, להתרגש מאד מהתינוק או התינוקת החדשים שנולדו ובעיקר להפגין אימהות בתכונות ובמחוות שלהן. אצל נשים רבות, הציפייה הזאת היא דבר מה שיוצר לחץ בקנה מידה עצום שרק מעצים את תופעת הדיכאון לאחר הלידה. הציפייה בנוסף היא מה שגורם להן לא לשתף אף אחד בתחושות האמיתיות שלהן. 

על כן, מפציר ד"ר ירון זיו בסביבה הקרובה לשים לב ביתר שאת לנשים לאחר הלידה. בעיקר חשוב לנסות ולהבחין בניואנסים שמספרים אם הן אכן חשות שמחה אותנטית או שמדובר במצג שווא שנועד לשדר שהכל בסדר בכדי לרצות את הסביבה הקרובה. עוד מוסיף ירון זיו כי לדיכאון אחרי לידה יש פתרונות רבים וכי בהחלט ניתן להתמודד איתו, זאת במידה ויודעים לאבחן אותו בזמן. רצוי מאד לדאוג, במידה והיולדת אמורה להישאר לבד עם התינוק בשבועות הראשונים לאחר הלידה, לדאוג שיהיה מי שנשאר בקרבתה ודואג שהכל כשורה.

סגור לתגובות על דיכאון אחרי לידה – אל תישארי לבד

מאת:

פרסם באתר כ - 204 מאמרים.

.

דילוג לתוכן