ללמד ילדים איך לצייר ולצבוע בצורה נכונה

25 ביוני 2020 | מאת: | מאמרים בקטגוריה אמנות וחינוך

כבר מגיל שנתיים-שלוש, הילדים המתוקים מתחילים להסתקרן בתחומים שונים על פני כדור הארץ, וביניהם במיוחד עולם האומנות. זה השלב בו הם מתחילים להחזיק ולהשתמש בכלי הצביעה – העפרונות, הטושים והצבעים. הם מתחילים לקשקש קשקושים ושרבוטים חמודים, ועם הזמן לומדים את טכניקת הציור והצביעה. בין אם הילדים מתקשים או לא, תמיד חשוב לעודד אותם ולהעניק בטחון – בעזרת פעילויות שונות כמו למשל דפי צביעה להדפסה.

מאיזה גיל מתחילים לצבוע

גם בגיל הצעיר, חשוב שילדים יעסקו באומנות וציור עם פעילויות חברתיות ואישיות כמו דפי צביעה שמדפיסים במסגרת גן או בבית, משחקי צביעה חברתיים ועוד.

פעילויות כאלה יכולים לעזור בפיתוח החשיבה והיצרתיות, הבנה רחבה יותר של העולם ולמידה על סוגים שונים של אובייקטים, בעלי חיים ודברים שונים אחרים שהם עוד לא מכירים ועדיין לא פגשו.

למה כדאי לעודד וללמד ילדים לצייר ולצבוע

כל ילד שנפגש לראשונה פנים מול פנים עם דף הצביעה, נאבק בהתחלה בקשר יד – עין ובכל הקשור לאחיזה בעיפרון הצביעה בצורה נכונה, וציור בצורה מדויקת. עידוד הילד ולמידה על תהליך יכולים לעזור משמעותית, כאשר הוא מפתח בטחון עצמי להיות יצירתי יותר בעתיד, וכמו כן גם בשלב בו מגיע למסגרת הלימודים וצריך להשתמש במוטוריקה עם הידיים לכתיבה, סדר וארגון.

סגור לתגובות על ללמד ילדים איך לצייר ולצבוע בצורה נכונה

מאת:

פרסם באתר כ - 1 מאמרים.

.