ההבדלים עיקריים של צילינדרים לדלתות פלדלת ועץ

23 ביוני 2020 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בטיחות ובטחון

ברוב המקרים קיימים שני סוגים עיקריים של צילינדרים – צילינדרים בריחי וצילינדרים משוננים.

צילינדר בריחי הוא צילינדר כמו שרובנו נקרה לו מנעול רב בריח קיום בשוק המנעולים והמיגון לדלתות פלדה ישנם חברות רבות המספקות מנעוליםרב בריח

לדוגמא: מגנום, רב בריח, multi-lock, yale ועוד הרבה נוספים, במנעול בריחי ישנם שני סוגים מנעול בריחי לשונית ומנעול בריחי גלגל. בחלק מהמנעולים קיימת אפשרות להחליף את הלשונית לגלגל או להפך. חשוב לדעת לפני שנחליף מנעול מה הוא הגודל הנכון לדלת שלנו לדוגמא: צילינדר 0.76 או גודל אחר. לרוב סוגי המנעולים הבריחים ישנם רמות מיגון הנמדדות בכוכבים ואפשר לראותן על האריזה ישנם 3 כובים ו 4 כוכבים כאשר במנעולים אלה יש פלדה מחוסמת בפתח המנעול המכשה מאוד על קדיחה של הצילינדר במקרה של פריצה. ישנם עוד דרגות אבטחה למנעולים בריחים שמגנים לנו גם על המפתח והם בנויים קצת שונה יש להם דיקיות וכרטיס שכפול מפתח שזה בעצם אומר שלא ניתן לקרוא את המפתח ללא כרטיס כך שאין דרך לשכפל אותו ללא ידיעת בעל המנעול. באופן כללי, צילינדר בריחי הוא צילינדר בטוח ואיכותי, שלא נשחק בקלות. החיסרון העיקרי שלו הוא שהמנגנון שלו פשוט יחסית. כתוצאה מכך הוא צילינדר יחסית פשוט לפריצת מנעולים.

הסוג השני של צילינדרים הוא צילינדרים משוננים, כאשר גם הם באים בגרסת כפתור או בגרסה רגילה. ההבדל בין צילינדר משונן לצילינדר לשון הוא שסביב גוף הצילינדר מצויים גלגלי שיניים, אשר צילינדר משונןמותאמים לגלגלי השיניים שבדלת, וסיבוב של הצילינדר גורם לתזוזת הגלגלים בפנים הדלת, וכתוצאה מכך גם לתזוזה של הבריח. צילינדר משונן בדרך כלל מספק בטיחות רבה יותר לדלת, למרות שדבר זה תלוי רבות באיכותו ומורכבות המנגנון שלו.

חשוב לציין, שללא קשר לסוג הצילינדר – ככל שהאיכות של הצילינדר עולה, כך עולה גם עמידותו כנגד שכפול וקידוח. מן הסתם, המחיר של אותם צילינדרים עולה בהתאם.

לסיכום

הדבר החשוב ביותר בעת בחירת צילינדרים לדלתות שלכם הוא הקפדה על צילינדרים של יצרנים איכותיים, אשר עומדים בתו התקן של מכון התקנים בישראל. התייעצות עם מנעולן מומחה ומנוסה, זו הדרך הטובה ביותר לבחור את הצילינדר המושלם לדלת שלכם, ובמקרה זה אל תתפשרו על איכות בגלל המחיר – כי לבטיחות של ביתכם אין מחיר!

סגור לתגובות על ההבדלים עיקריים של צילינדרים לדלתות פלדלת ועץ

מאת:

מנעולן במרכז לשירותכם 24 שעות מנעולן תל אביב מספקים שירותי מנעולן ופורץ מנעולים תל אביב 24 שעות ביממה גם בשעות לא שגרתיות. בניגוד למה שמקובל לחשוב, לא רק אנשים ששכחו את המפתחות שלהם וננעלו מחוץ לבית מזעיקים מנעולן תל אביב, אלא גם אלו המעוניינים בפריצת מנגנון הנעילה של הרכב, בעלי חנויות שמנעוליהם נשברו או התקלקלו לפתע, לקוחות הזקוקים לשחזור מנעולים ומגוון שירותים נוספים. כיוון שלרוב מדובר בשירות דחוף ומידי, קיימת עדיפות למנעולן שיכול להגיע במהירות לכל יעד, גם בשעות הלילה או בזמנים פחות נוחים.

פרסם באתר כ - 25 מאמרים.

.