בחירה של חברת אחסון המתאימה עבורך

18 באוקטובר 2015 | מאת: | מאמרים בקטגוריה אחסון אתרים

בחירה של חברת אחסון המתאימה עבור האתר שלכם בצורה הטובה יבותר היא אינה משימה פשוטה וכדאי לתת את הדעת על מספר נושאים בעניין זה.

אחסון אתר האינטרנט שלכם על גבי שרת אחסון הממוקם בחוות שרתים מקצועית הוא הדרך שלכם לחבר את האתר שלכם אל רשת האינטרנט ויצירת אפשרות לגולשים מכל העולם להגיע לביקור בו.

שרתי אחסון ניתן לשכור מחברות אחסון שזו עיקר פעילותן והן מציעות חבילות אחסון אתר בגדלים שונים ובשיטות מגוונות במטרה להתאים לקשת רחבה של לקוחות אפשריים, בדיוק כמותכם.

על מנת לבחור שרת אחסון המתאים בצורה מקסימלית עבורכם, אתם צריכים להחליט מראש בנוגע לסוגיות שונות הקשורות לאתר וגם להיות מודעים למשאבים שהאתר צורך או עשוי לצרוך בקרוב. בין הסוגיות הללו היא ההחלטה אם לבחור שרת מקומי או זר. במילים אחרות – האם חשוב לכם שהאתר יהיה ממוקם בישראל או שהוא יכול להיות ממוקם מעבר לים? הסוגיה מהותית שכן ישנם הבדלים בין אחסון מקומי או זר. בין השאר מדובר על:

מהירות

בעבר הייתה משמעות קריטית לעניין זה מבחינת מהירות העלאה של תוכן האתר, שכן האינטרנט היה איטי יותר וקווי התקשורת בין ישראל והעולם היו מוגבלים יותר. כיום המהירות כמעט זהה לחלוטין וההפרשים הם במאיות השנייה בד"כ.

מחיר

חברת אחסון מקומית תדרוש בד"כ יותר כסף עבור האחסון מאשר חברות אחסון אתרים זרות. הסיבה לכך היסטורית בעיקר שכן כיום מרבית הציוד בו משתמשים לאחסון אתרים ומערכות ניהול אחסון אתרים הם זהים בכל העולם, אך יש עדיין דרישת תשלום יתר עבור כחול לבן.

שירות

חלק מהסיבה לעלויות הגבוהות נוגעת לשירות הלקוחות המסופק במסגרת חבילות האחסון. מי שמאחסנים על שרת אחסון בענן מקומי הם ישראלים דוברי עברית המעוניינים בשירות בעברית ובשעות נוחות עבורם. דבר זה קיים מול חברות אחסון ישראליות אך לוקה בחסר מול חברות אחסון זרות מעבר לים, אשר מעניקות שירות באנגלית ובד"כ משיבות בשעות שלא תמיד נוחות לישראלים.

תמורה

נקודה זו מעניקה יתרון משמעותי לאחסון אתרים בחוץ לארץ. במרבית חבילות האחסון מעבר לים האחסון הוא ללא הגבלה של שטח אחסון לקבצים של האתר או ברוחב הפס לגולשי האינטרנט המבקרים בו, בעוד בישראל ישנה מגבלה שכזו. בעוד שעל פניו ניראה שמדובר בהבדל משמעותי ביותר ביחס בין תמורה ועלות, הרי שעבור מרבית האתרים הישראלים, אלו שבגודל של עשרות מגה בלבד ובעלי כמות גולשים של מאות או אלפים ספורים מדי יום, הרי שאין משמעות לשטח בלתי מוגבל וגם השטח המוצע להם מחברות האחסון המקומיות מספיק. אם מדובר באתרים גדולים במיוחד, ניתן לראות זאת אחרת, אך עבור רוב האתרים שטח האחסון ורוחב הפס הישראלי מספיק.

סגור לתגובות על בחירה של חברת אחסון המתאימה עבורך

מאת:

עידן שלומן הוא מומחה לקידום אתרים בחברת Signup. אם אתה רוצה להתקדם בגוגל, צור עימנו קשר עוד היום באמצעות האתר (http://www.signup.co.il/) - אנו עובדים עם לקוחות מרוצים בישראל ובעולם, מידי יום כבר מעל 15 שנה.

פרסם באתר כ - 103 מאמרים.

.

דילוג לתוכן