רכישת דומיין – איך עושים את זה בצורה הנכונה ביותר?

18 באוקטובר 2015 | מאת: | מאמרים בקטגוריה אחסון אתרים

בעוד בעבר הלא רחוק פעולות רבות הקשורות לניהול אתר באינטרנט היו רק חלקם של מומחי מחשבים, הרי שכיום גם אתם יכולים לבצע חלק גדול מאותן פעולות בקלות ובזול ביחס לעבר. עוד על כך במאמר הבא.

האינטרנט חי ופורח מאי פעם עם שפע של חידושים ושכלולים בתחום בניית ותחזוקת אתרים, כאשר חלק משמעותי מאותה התקדמות, הוא היכולת לבצע פעולות רבות כיום באופן אוטומטי ועצמאי, בניגוד לעבר בו עסקו באותן הפעולות רק אנשי מקצוע בעלי ניסיון וידע בתחום האינטרנט.

אחת מאותן פעולות בסיסיות שעל כל בעל אתר לתת עליהן את הדעת, ובעבר טופלה אך ורק על ידי חברות בניית אתרים וכדומה, היא קניית דומיין (שם מתחם) עבור אתר האינטרנט שלו. כיום מדובר בתהליך פשוט ומהיר שניתן לבצע עצמאית.

קניית דומיין – כל השלבים לעשות זאת בעצמכם:

  • חיפוש בגוגל אחר רשם דומיינים העוסק במכירה של דומיינים באישור איגוד האינטרנט הישראלי ו\או העולמי.
  • כניסה לאתר של 2-3 רשמי דומיינים שכאלו על מנת להשוות את המחיר של רכישת דומיין באמצעותם (המחירים נעים בד"כ בין 50 ל 80 ₪), מערכת ניהול הדומיין שמקבלים במסגרת העסקה ובעיקר להתרשם מהאתר והמקצועיות שהם משדרים.
  • לאחר בחירת רשם דומיינים מתאים ניתן לבצע חיפוש אחר דומיין המעניין אתכם באמצעות מנוע החיפוש שיש בכל אתר שכזה.
  • כאשר מוצאים דומיין מתאים הפנוי לרכישה מקליקים על כפתור רכישת דומיין ועוברים לעמוד בו עליכם למלא פרטים עם מידע אודותיכם (שם, עסק, טלפון, מייל וכדומה) וכמובן פרטי כרטיס אשראי לתשלום.
  • לאחר התשלום תקבלו מייל המאשר את הבקשה לרישום הדומיין על שמכם ולאחר מספר שעות תקבלו מייל נוסף המאשר כי הדומיין נירשם על שמכם, כפי שמסרתם בתהליך הרישום.
  • כעת אתם יכולים להיכנס אל המערכת של ניהול דומיין באתר של אותו רשם דומיינים ולהגדיר את הדומיין כך שיופנה להגדרות שרת האחסון שלכם, אם ישנו כזה. בהמשך תוכלו לעשות שימוש במערכת ניהול זו על מנת לשנות את הבעלות על הדומיין, להגדיר מידע עדכני ליצירת קשר וכדומה.

קניית דומיין אינה עניין מסובך וכל התהליך אמור לגזול לא יותר מחמש דקות מזמנכם. מומלץ לרכוש עצמאית את הדומיין על מנת למנוע מצבים לא נעימים בעתיד של חילוקי דעות עם חברות בניית אתרים שרכשו דומיין עבורכם והוא רשום על שמם וכדומה. כמו כן בדרך זו אתם יכולים לוודא מעת לעת כי הדומיין רשום על שמכם כראוי ואין ניסיונות של מישהו לגזול אותו ממכם.

לקראת סוף שנת הבעלות על הדומיין תקבלו מייל המודיע לכם כי הגיע העת לחדש את הבעלות ותהליך קצר ביותר תוכלו לבצע זאת באמצעות אותו רשם דומיינים שבחרתם.

סגור לתגובות על רכישת דומיין – איך עושים את זה בצורה הנכונה ביותר?

מאת:

עידן שלומן הוא מומחה לקידום אתרים בחברת Signup. אם אתה רוצה להתקדם בגוגל, צור עימנו קשר עוד היום באמצעות האתר (http://www.signup.co.il/) - אנו עובדים עם לקוחות מרוצים בישראל ובעולם, מידי יום כבר מעל 15 שנה.

פרסם באתר כ - 84 מאמרים.

.