האם שרתים וירטואלים, יהפכו את האתר שלך לטוב יותר?

18 באוקטובר 2015 | מאת: | מאמרים בקטגוריה אחסון אתרים

אם אתם בעלי אתר אינטרנט חדש ומחפשים עבורו שירות אחסון איכותיים, כדאי לכם לחשוב ראשית כל על שרת וירטואלי לאחסון האתר ורק לאחר מכן להשוות הצעות ותנאים בין חברות אחסון שונות המספקות שירות זה.

אם זה עתה בניתם אתר אינטרנט חדש ואתם מחפשים עבורו חבילת אחסון לשנה הקרובה (ומעבר לכך…) כדאי לכם ראשית כל לחשוב על האופציה של אחסון על גבי שרת וירטואלי ולאו דווקא שרת שיתופי רגיל.

שרתים וירטואליים הפכו בשנתיים – שלוש האחרונות למבוקשים ביותר שכן הם מציעים הרבה יותר מכל שרת שיתופי שקיים ובעלות זהה או מעט יותר יקרה, אך היחס בין עלות ותועלת גבוה לאין שיעור.

ראשית כל חשוב להבין מהו שרת שיתופי ומהו שרת וירטואלי ואז נוכל לעמוד על ההבדלים ביניהם.

שרת שיתופי – שרת מסוג זה הינו סוג השרתים הנפוצים ביותר לאחסון אתרים קטנים ובינוניים בעיקר. מדובר על שרת עליו מאחסנים מאות (ולעתים אלפים) של אתרי אינטרנט שונים המופרדים לתיקיות שונות כל אחד (כמו תיקיות במחשב שלכם) וכולם מתחלקים במשאבי המערכת של אותו השרת (מעבד, דיסק, זיכרון וכדומה). שיטה זו נפוצה שכן היא מתאימה עבור מרבית אתרי האינטרנט הקיימים והעלות שלה זולה יחסית.

שרת וירטואלי – שרת זה מאפשר אחסון של עשרות או מאות אתרים המחולקים למחיצות שונות כך שאין קשר ישיר ביניהם כמו בחלוקה של שרת שיתופי ולכן מדובר על מערכת שדומה יותר לשרת ייעודי (שרת המרוכז סביב אתר אחד ויחד בד"כ) מאשר שרת שיתופי. נוסף על כך משאבי המערכת של השרת מחולקים בצורה חכמה ויעילה בין האתרים השונים, כל אחד והצרכים שלו, כאשר ניתן לשנות את חלוקת המשאבים בכל רגע נתון באמצעות שינוי ההגדרות של האחסון בהתאמה למצב משתנה של כמות גולשים או תוכן של אותו האתר.

היתרונות של שרת וירטואלי

כפי שניתן להבין מתיאור שיטות העבודה של שתי שיטות אחסון אתרים אלו, שרתים וירטואלים הם שילוב בין זה השיתופי וזה הייעודי ומאפשרים הנאה משני העולמות. מצד אחד מקבלים אחסון עם משאבים רבים וחזקים, רמת אבטחה גבוהה וגמישות נוחה ומצד שני משלמים כמו עבור שרת שיתופי במרבית המקרים.

על כן חשוב לברר עם חברות אחסון שונות אודות חבילות אחסון שהן מציעות על בסיס שרת וירטואלי וכמובן לוודא כי אכן מקבלים משאבי מערכת ברמה גבוהה, גישה נוחה לניהול האתר על גבי השרת ושירותי אבטחה וגיבוי גבוהים כפי שראוי לקבל משרת שכזה.

סגור לתגובות על האם שרתים וירטואלים, יהפכו את האתר שלך לטוב יותר?

מאת:

עידן שלומן הוא מומחה לקידום אתרים בחברת Signup. אם אתה רוצה להתקדם בגוגל, צור עימנו קשר עוד היום באמצעות האתר (http://www.signup.co.il/) - אנו עובדים עם לקוחות מרוצים בישראל ובעולם, מידי יום כבר מעל 15 שנה.

פרסם באתר כ - 86 מאמרים.

.