מה לעשות אם מישהו פורץ לבית שלכם?

12 באפריל 2020 | מאת: | מאמרים בקטגוריה כללי

לא סביר שתתעמתו בפני פורץ, מכיוון שרוב הפריצה בו מתרחשת כשאין אף אחד בבית. עם זאת, עדיף תמיד להיות מוכנים לתרחיש הגרוע ביותר.

תכנית א

תוכנית א תמיד צריכה להיות לכם אפשרות לברוח ולצאת אחוצה דרך דלת אחורית, ברוב המקרים פורץ ירצה להיכנס פנימה ולצאת החוצה במהירות האפשרית, הוא כבר "יריץ" לו מסלול יציאה קל ביותר בראש. הסטטיסטיקה אומרת כי 'לפורצים תהיה יציאה ברורה לחלק האחורי של הנכס לפני שיעלו למעלה כדי לבדוק את חדרי השינה', כך שאם תוכלו לנסות להימנע מהדרך הזו זה יהי טוב. זה צריך להיות המוצא האחרון להתעמת עם פורץ; זה יכול לעורר תגובה אלימה. שום דבר שהם לוקחים לא שווה את חייכם.

תוכנית ב

תוכנית ב תהיה להשתמש בכל מערכת אזעקה שאולי תהיה לכם, במיוחד אם יש לכם מערכת עם כפתור מצוקה, אם אין לך מערכת אזעקה כזו, נסו את לחצן האזעקה על המקשים שלכם. כל דבר שהוא רעש ויביא את תשומת ליבם של השכנים והסביבה, יש תקווה מספיק שהפורץ יעזוב במהרה את המקום.

תכנית ג

להתחבא. תיפוסו את הטלפון הנייד שלכם ואם אתם יכולים להגיע למקום בטוח, נעולו את הדלת והתבצרו פנימה. התקשרו למשטרה ברגע שתוכלו והסבירו להם שמישהו פורץ לביתכם. זה יהיה קשה אבל נסו להיות רגועים ולהסביר את המתרחש במילים קצרות ותמציתיות. עם זאת, אם אתם מרגישים שדיבור או השמעת רעש יסכן את חייכם או יסגיר אותכם, אתם יכולים להיות בשקט וללחוש זה יודיע למשטרה שאתם זקוקים לעזרה אך אינכם יכול להשמיע רעש. השאירו את הקו פתוח כך שהם יוכלו לשמוע מה קורה ושבו בשקט וחכו למשטרה.

תכנית ד

עם זאת אתם יכולים להיות במצב בו כל התוכניות נכשלות, כך שתגיעו לתכנית ד. אתם פנים אל פנים עם הפורץ. קל יותר לומר מאשר לעשות אבל חשוב מאוד שתישארו רגועים, ככל שתיהיו רגועים הפורץ יהיה רגוע יותר. אל תצעקו, שימרו על קולכם בטון רגיל ככל האפשר. אל תעשו תנועות פתאומיות או לנוע לעבר הפורץ, הרימו את הידיים והקפידו לעמוד תגידו לו שאתם משתפים פעולה ושהוא יכול לקחת כל מה שהוא רוצה, שום דבר שבבעלותכם לא שווה את חייכם. מומלץ שלא ליצור קשר עין עם הפורץ, זה יכול להתפרש כסימן לתוקפנות והפורץ עשוי להרגיש כאילו תוכלו לזהות אותו אחר כך.

תכנית ה

לאחר שהפורץ עזב את הנכס שלכם, הזמינו מייד משטרה ולאחר מכן התקשרו למנעולן במייד בכדי שיתקן לכם את הנזק לו גרם הפורץ. מנעולנים בפתח תקווה לרוב מגיעים תוך כ 20 דקות.

סגור לתגובות על מה לעשות אם מישהו פורץ לבית שלכם?

מאת:

מחפשים פורץ מנעולים שעובד מסביב לשעון? חברת יוסי מנעולים 24 שעות. מציעה שירותי מנעולן תיקון והחלפת מנעולים לבית ולרכב בכל שעות היממה. התקשרו למספר: 050-5757888

פרסם באתר כ - 10 מאמרים.

.