מאמר שחובה לקרוא – מיסוי רילוקיישן ישראלים בחו\

24 במרץ 2020 | מאת: | מאמרים בקטגוריה מיסוי בינלאומי

רילוקיישן לצרכי עבודה בחו\"ל הוא תהליך שכיח. לאחר מספר שנים, גם מגיע המועד שבו מרבית היוצאים מחליטים לשוב לישראל. חשוב לדעת בטרם כל יציאה מגבולות ישראל כי במערך רשות המסים קיים מידע אודות כניסות ויציאות של ישראלים ולכן האחרונה פונה באמצעות שאלונים ודורשת מאותם ישראלים ששבו הסברים ומידע על כל תקופת השהייה וההכנסות שהופקו מחוץ לישראל. חוזרים אשר נתקלים בפניות מסוג זה, פונים לראשונה לקבלת ייעוץ מס ומידע על חובת הגשת דיווחים לרשויות המס.

לעתים פנייה מאוחרת מעין זו שוללת מאותם תושבים חוזרים זכויות מרחיקות לכת להן היו זכאים אלמלא היו מבצעים, בטרם תהליך הרילוקיישן, פנייה יזומה לרשות המסים וביטוח לאומי מלכתחילה ולא משתהים לכל אורך תקופת השהייה בחו\"ל. ישנן כמה סוגיות חשובות בהן יש לטפל מבעוד מועד ואין לדחותן יתר על המידה. דחייה תשפיע על אופן התנהלות מול רשויות המיסים וקביעת הסטאטוס כתושבים חוזרים ולכן חשוב להסדיר ולטפל בנושא באופן מקצועי.

רואה חשבון המתמחה במיסוי בינלאומי

על מנת להבטיח כי בתיק במס הכנסה מתנהל בצורה יעילה ומספקת מול רשויות המסים של ישראל, מומלץ לשכור את שירותיו של רואה חשבון מנוסה ולברר האם מתקיימת חובת דיווח ותשלום בישראל, ובמידה וכן- להסדירם. רואה חשבון המתמחה במיסוי בינלאומי ובפרט בתחום מיסוי רילוקיישן, יוכל לספק לכם פתרונות מיסוי לכל שאלותיכם ולהעניק ייעוץ מס מקצועי שיניב לכם החזרי מס משמעותיים, לחסוך לכם זמן יקר בבירוקרטיה, טרחה ועגמת נפש בעתיד בעת חזרתכם לישראל ובכלל לבצע בשמכם פעולות ביתר קלות מתוך היכרות וניסיון עם מערכת המס בישראל וזאת במטרה להסדיר את התיק שלכם ישירות מול רשות המסים.

הסדרת הסטטוס שלכם כתושבים חוזרים

כאשר חוזרים להתגורר בארץ לאחר שהייה ממושכת בחו\"ל, מקבלים סטטוס של תושבים חוזרים. מעמד תושב חוזר מעניק זכויות מבחינת מיסוי והקלות המוקנות באמצעות משרד הקליטה. רשות המסים אינה מקנה מעמד של תושב חוזר באופן מידי והדבר מצריך פנייה מסודרת באמצעות רואה חשבון תוך עמידה בהגדרות וקריטריונים הקבועים בפקודת מס הכנסה. קבלת מעמד תושבים חוזרים רגילים ותושבים חוזרים ותיקים, כמו גם הצורך במידע על הזכויות והטבות המס והסדרת מעמד התושבות מצריך מאתנו לשכור את שירותיו של בעל מקצוע המתמחה במיסוי בינלאומי אשר יוכל לסייע ולנתב באופן מקצועי הדרך להתנהלות נכונה מול רשויות המס. מעמד של תושב חוזר רגיל או תושב חוזר ותיק טומן בחובו הטבות מס אשר יקלו עליכם בשנת ההתאקלמות. על מנת להבטיח כי תקבלו את כל מה שמגיע לכם, כמו גם על מנת בכלל להיחשף לכל התנאים וההטבות המוצעות לתושבים חוזרים בישראל, יש כאמור להתייעץ עם אנשי המקצוע המתמחים ספציפית בתחום זה.

סגור לתגובות על מאמר שחובה לקרוא – מיסוי רילוקיישן ישראלים בחו\

מאת:

רואה חשבון ומומחה במיסוי בינלאומי

פרסם באתר כ - 7 מאמרים.

.