מדריך שירותי ענן ברשת

15 באוקטובר 2015 | מאת: | מאמרים בקטגוריה אחסון אתרים

שירותי ענן שונים דוגמת אלו המשמשים לגיבוי או אחסון קבצים חשובים הולך וצובר תאוצה והסיבות לכך רבות. עוד על כך במאמר הבא.

עולם התקשורת בכלל והאינטרנט בפרט מביאים חידושים טכנולוגיים חדשות לבקרים ואחד מאלו שהגיעו לפני מספר שנים וצוברים פופולאריות ומשתמשים מדי יום ביומו הוא זה של שירותי ענן שונים.

מהם שירותי ענן?

שירותי ענן הינו שם כולל למגוון שירותים המתאפשרים לביצוע על גבי שרתים מרוחקים ועל בסיס תשלום דמי מנוי בתמורה לאותו השימוש. ישנם מגוון שירותי ענן שונים שניתן לשכור, כל אחד ועל פי צרכיו הוא.

בין שירותי הענן הנפוצים:

אחסון – שירות ענן פופולארי הוא זה של אחסון קבצים. אחסון בענן מאפשר להעלות את הקבצים החשובים לכם, דוגמת מסמכים, תמונות, סרטונים, קבצי מוסיקה ווידאו שונים אל שרת הענן ולשמור אותם שם במקום על גבי המחשב שלכם.

הפתרון הזה מאפשר חסכון רב בשטח האחסון על המחשב שלכם ומונע את הצורך לערוך ניקיון של קבצים כל העת או הגדלה של שטח האחסון לעתים קרובות וההוצאה הכספית הנלוות לכך.

גיבוי – במידה ואתם מעוניינים לאו דווקא להעלות את הקבצים אל שרת הענן לצרכי אחסון אלא לשמור אותם ברשותכם אך להבטיח שלא ייפגעו ולערוך עבורם גיבוי בטוח ונח הרי ששירות גיבוי בענן הוא בהחלט עבורכם.

פתרון זה מאפשר להעלות קבצים חשובים על שרת הענן, בדיוק כמו בסעיף הקודם, אך בעיקר עבור קבצים חשובים ושימושיים עבורכם לעתים קרובות, או כאלו המתעדכנים מדי יום או שבוע ואתם מעוניינים לשמור גיבוי שלהם בצורה עקבית ומסודרת במקום נוסף מלבד המחשב שלכם.

תוכנות – אחד השימושים הבסיסיים של שירותי ענן שונים החל מהמחשבה שניתן לחסוך הוצאות כספיות גבוהות לאנשים רבים ברכישה של תוכנות פופולאריות דוגמת אלו של כתיבת מסמכים, עריכת תמונות וכדומה, ופשוט לאפשר שימוש שלהם בתוכנות אלו המאוחסנות על גבי שרת ענן.

פתרון זה חוסך את הצורך לרכוש תוכנות אלו, להתקין אותן ולטפל בבעיות שלהם במרוצת הזמן על המחשב של המשתמשים. הן ממוקמות, מעודכנות ומתוחזקות על גבי שרת הענן ומאפשרות שימוש און ליין לגולשים המעוניינים בכך.

כיום ישנם שרתי ענן המציעים מבחר של מאות תוכנות שימושיות שכאלו לגולשים השונים.

זול וגם בטוח

שימוש בשירותי ענן שונים כמו אלו המתוארים במאמר הם גם קלים לביצוע, העלות שלהם זולה בהשוואה לכל פתרון אחר וגם מדובר בשירות מאובטח ומתוחזק כראוי כך שכל הקבצים שלכם שמורים היטב במקום מרוחק ממכם, כזה שיבטיח שימוש שבהם במקרה הצורך, של כל בעיה שלא תתרחש במחשב שלכם.

סגור לתגובות על מדריך שירותי ענן ברשת

מאת:

עידן שלומן הוא מומחה לקידום אתרים בחברת Signup. אם אתה רוצה להתקדם בגוגל, צור עימנו קשר עוד היום באמצעות האתר (http://www.signup.co.il/) - אנו עובדים עם לקוחות מרוצים בישראל ובעולם, מידי יום כבר מעל 15 שנה.

פרסם באתר כ - 103 מאמרים.

.

דילוג לתוכן