פשפשי המיטה נמנע מבין החרקים השנואים על האדם, ולמה?

29 בפברואר 2020 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בית ומשפחה

הוא מפריע בשינה ובנוסף, יש לו גם השלכות נוספות

מה עושים עם פשפשי מיטה ואיך להרחיק אותם ממך

קיימים למעלה מ-50 אלף מינים שונים של פשפשים, פשפשי מיטה הוא רק אחד מהם. רובם צמחוני וחי בטבע והאדם כמעט ולא מכיר. הפופולרי מבין הפשפשים , והמוכר לאדם ביותר, הינו פשפש המיטה. את שמו קיבלו בגלל שבדרך כלל מסתתר ופועל בזמן שאנחנו ישנים, במיטה.

פשפשים במיטה ימתינו לשעות הלילה ואז יפעלו

הפשפשים במיטה מסתתרים ומחכים שנלך לישון, ואז כשהם מרגישים את חום הגוף שנפלט מאיתנו, הם עולים מתוך המזרן ומוצצים דם. הדם משמש את פשפשי המיטה כמזון עיקרי. ללא מנת הדם שלה הם זקוקים, אין להם יכולת להתרבות. פשפשים במיטה בדרך כלל מוצצים דם במשך כ10-20 דקות. לאחר שסיימו, חוזרים חזרה לתוך המזרון וממשיכים להסתתר. בתוך המזרון מתרבים הפשפשים. יכולת ההתרבות של פשפשי המיטה גבוהה ובין לילה בוקעים עשרות פשפשים רעבים. במהלך מציצת הדם לא נחוש בשום כאב. את ההשלכות לעקיצת פשפש המיטה נרגיש בבוקר. בדרך כלל אזור העקיצה יהיה מלווה בגרד ואודם הכולל נפיחות קלה. עקיצת פשפש מיטה תהיה משלושה חורים , בשונה מעקיצת יתוש.

האם קיימת סכנה מפשפשי מיטה?

פשפשי מיטה הם מסוג הפשפשים שכן מזיקים לאדם. סכנת חיים הם לא מהווים, פרט למקרים ממש חריגים. עקיצות פשפשים במיטה מהווים מטרד רציני. כשאדם לא יודע אם יש לו פשפשים , בדרך כלל יסבול מהנוכחות שלהם רק בבוקר. העקיצות יגרדו, יתנפחו ולעיתים יובילו לזיהומים שיצריכו טיפול אנטיביוטי. כמובן שככל שהנגיעות של פשפשי המיטה קטנה יותר , כך הסכנה קטנה. אבל, אם לא מטפלים בבעיה בזמן, הפשפשים ימשיכו להתרבות , בקצב מהיר מאוד. לאחר כחודש עד חודשיים, הפשפשים יהיו בכל רחבי הבית. הטיפול והמניע של פשפשים בבית יהיה קשה יותר. הסכנה בחשיפה גבוהה של פשפשים תגדל והפגיעה בבני הבית תתרחב. חשוב מאוד לטפל בפשפשי מיטה , מיד עם הזיהוי. אם לא מטפלים בבעיה בזמן, נכנסים לבעיה מול חרק מזיק ועקשן מאוד.

 

פשפש המיטה זיהוי

איך ניתן לזהות פשפש מיטה אתם שואלים? אז יש מספר דרכים לזיהוי פשפש המיטה בבית.

תחילה, האם מישהו נעקץ? אם כן, באיזה שעות במהלך היום? רק בלילה? אם כן, באיזה אזורים? גפיים והגב, או באזור הפנים.

אם התשובה שלכם לכל השאלות האלו היא כן, כנראה שיש לכם פשפשים במיטה.

מה נכון לעשות נגד פשפשי מיטה?

לאחרי זיהוי פשפשי המיטה , מומלץ מאוד להזמין מדביר מוסמך לביצוע הדברות של פשפשי מיטה. לא כל מדביר מוסמך ומורשה לעשות הדברה נגד פשפשי המיטה. לפני הזמנת מדביר לביתך, וודא שיש לו רישיון המתאים לאופי העבודה. השוק מוצף במדבירים ללא רישיון שעובדים ללא השגחה ופיקוח. ביצוע הדברה בבית ללא הסמכה בהתצאם, מסוכננת ועלולה לגרום למוות. שימוש ברעלים בצורה לא מבוקרת אסור על פי חוק.

חושבים שיש לכם פשפש המיטה בבית? מחפשים מדביר מוסמך ומקצועי? זיסמן הדברות מומחים בהדברת פשפשי מיטה.

לייעוץ חינם ופרטים נוספים, בקרו באתר של חברת זיסמן הדברות– השקט שלך ממזיקים.

סגור לתגובות על פשפשי המיטה נמנע מבין החרקים השנואים על האדם, ולמה?

מאת:

פרסם באתר כ - 1 מאמרים.

.