מתי כדאי לשלב אבקות חלבון בשגרת האימונים?

9 בפברואר 2020 | מאת: | מאמרים בקטגוריה אימונים

את שעות הבוקר המוקדמות או השעות שלאחר העבודה, אתם מקדישים לאימוני הכושר שלכם. גם אתם הצבתם לעצמכם מטרה משתנה – מירידה במשקל ועד חיטוב הגוף. מה שמניע אתכם וגורם לכם להתמיד, הוא הרצון לראות כמה שיותר מהר את התוצאות ניכרות על גופכם.

כך, ישנם המון מתאמנים שבוחנים את האפשרות לשלב בתפריט התזונה שלהם גם אבקות חלבון. רגע לפני שגם אתם מכינים לעצמכם שייק, דעו מתי כדאי להשתמש באבקות:

אבקת חלבון – על מה בדיוק מדובר?

אבקת החלבון כשמה כן היא – אבקה גדושה בחלבונים. שילוב של חלבונים בתפריט מבורך, ובהתאם לאופי הפעילות הגופנית, משקל גופכם והמין שלכם, יומלץ לכם על כמות חלבון יומית מומלצת משתנה. מדוע אתם צריכים בכלל חלבון? לאחר פעילות גופנית מאומצת, בעיקר כזו שמבוססת על אימוני כוח, השרירים במצב של שחיקה והרס. בעת שאתם מזינים את גופכם ואת השרירים בחלבון, מתבצע תהליך שיקום חיוני שמסייע בבניית השריר.

התרחיש האידיאלי: צריכת חלבון דרך תזונה

גם מאמן כושר אישי וכמעט כל דיאטן, ימליצו לכם על אספקת חלבון לגוף באמצעות תזונה. מדובר על דרך האספקה הטבעית והאידיאלית ביותר. אם לדוגמא מומלץ לכם לצרוך כ-80 גרם חלבון ביום, כדאי שתספקו את הכמות לגופכם מדגים, בשר, ביצים וגבינות. במידה ואינכם מצליחים להגיע לכמות החלבון היומית המומלצת, אבקות החלבון מסתמנות כפתרון לא רע בכלל!

מתי כדאי לצרוך את אבקת החלבון?

באמצעות אבקת החלבון, אתם יכולים להכין לעצמכם שייקים מרעננים במגון טעמים – מבננה ועד קרם עוגיות. שימו לב כי כדאי לבחור באבקות איכותיות, כאלו שמכילות כמה שפחות סוכרים ופחמימות, וכמה שיותר חלבון. באילו מקרים עיקריים יהיה כדאי לשקול את שילוב אבקת החלבון בתפריט?

  • בעת שאתם לא מצליחים להגיע לכמות החלבון היומית המומלצת באמצעות תזונה
  • במקרים בהם אתם רוצים נשנוש בריא ומרענן בדמות שייק
  • כשאין לכם זמן להכין ארוחות מבוססות חלבון מראש
  • כשאתם נמצאים בדרכים ורוצים תחליף לארוחה איכותית

ומה לגבי חטיפי החלבון?

חטיפי החלבון עונים על אותו הצורך – לספק לגוף חלבון איכותי. כאמור, כדאי לתת עדיפות לאספקת חלבון באמצעות מזון גדוש בחלבונים. עם זאת, דיאטנים המתמחים בתזונת ספורט, יוכלו לשלב לכם בתפריט התזונה גם חטיפים ושייקים מחלבון, שבהחלט יכולים לרענן את התפריטים של אלו מכם שמתאמנים. לפני צריכת החלבון באמצעות שייקים וחטיפים, יהיה כדאי להתייעץ עם מאמן הכושר האישי והדיאטן. בתיאבון!

סגור לתגובות על מתי כדאי לשלב אבקות חלבון בשגרת האימונים?

מאת:

פרסם באתר כ - 204 מאמרים.

.

דילוג לתוכן